+1 yıl

Insert Tuşu Nedir, Ne İşe Yarar?

Klavyede Insert diye bir tuş var. Bu tuş ne işe yarıyor?
0 0

Çok Süper Cevap

 • Insert Tuşu Nedir?

  Insert Tuşu, klavyede Backspace yani silme tuşunun yanında bulunan bir tuştur. Bilgisayarda yoğun yazı yazan kişiler için yararlı bir tuş olabiliyor. Genelde Word gibi Windows dosyalarında kullanılmaktadır. Klavyelerde Ins veya Insert şeklinde yer alır.

  Insert Tuşu Ne İşe Yarar?

  Insert tuşunun ne işe yaradığına gelecek olursak; Insert tuşu, eksik veya hatalı yazılmış bir harfi tamamlamak için kullanılmaktadır. Örneğin “Enter” yazacaksınız diyelim ama Enttr şeklinde yazdınız. Burada yapmanız gereken Insert tuşuna basın ve ikinci “t” tuşunun önüne imleci taşıyın ve “e” tuşuna basın. Bu şekilde harfi silmeden yanlışı düzeltebilirsiniz. Insert tuşuna bastıktan sonra tüm hareketlerde Insert tuşu aktif hale gelir ve bütün işlemlerde aktif olur. Bu yüzden Ins tuşu ile işiniz bittiği zaman tekrardan tuşa basarak Insert özelliğini etkisiz hale getirmelisiniz.

  Insert tuşu geçmiş yıllarda bir süre kullanılsa da sonrasında kullanıcılar, harf silmenin daha kolay olduğuna karar verdi ve tuşun kullanımı iyice azaldı. Şu sıralar neredeyse hiç kullanılmayan bu tuş, birçok yazılım tarafından desteklenmiyor.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 3
 • Word gibi bir kelime işlemcide eksik yazılmış bir harfi tamamlamak için kullanılır

 • "Arasına girmek" şeklinde tanımlanabilir.

 • İnserte tıkladığında harfin kendisini silirsin. Tıklamazsan eğer bir soldan sağa sırayla siler başka bir önemli özelliği yok

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?