+1 yıl

Instagram'da keşfet sıfırlama nasıl yapılır?

instagram keşfet düzenleme
instagram keşfet düzenleme
İnstagram keşfet sıfırlama / temizleme nasıl yapılır? Sevgilim her defasında İnstagram'ımı kontrol ediyor. İnstagram verileri silmenin bir yolu var mı? İnstagram keşfet düzenleme nasıl yapıldığını biliyorsanız bana detaylı anlatır mısınız? :(
11 5

Çok Süper Cevap

 • Instagram Keşfet'i Nasıl Sıfırlanır?

  Instagram'da Keşfet Silme, Sıfırlama, Düzenleme Nasıl Yapılır?
  Instagram'da Keşfet Silme, Sıfırlama, Düzenleme Nasıl Yapılır?

  Çoğu zaman hepimiz biliyoruz ki aradığımız bir şarkıdan tutun da Başka platformlarda izlediğimiz, gördüğümüz herhangi bir paylaşımın Instagram Keşfet'ine bulaşması çok normal. Ya da bununla ilgili gereğinden çok paylaşım da yapılıyor o da bir seçenek tabi.

  En çok hangi yönlere dalıyorsak o kısımları keşfet veya Reels'imizde görmemiz gayet normaldir. Bunu değiştirmek istiyorsak da yapabileceğimiz birkaç değişiklik olacaktır.

  Instagram Keşfet'ini Sıfırlamak İçin Uygulanabilecek Yöntemler!

  1. Yöntem: Uygulama Verilerini Silme!

  Instagram'da keşfet sıfırlama nasıl yapılır?

  Bu yöntem sadece Instagram için değil hemen hemen her uygulamada işe yarayan ve basit bir yöntemdir. En çok oyun uygulamalarında kullanılıyor elbette. Sıfırdan başlamak isteyenler için oldukça yararlıdır fakat eğer şifre hatırlama gibi sorunlar yaşıyorsanız bu işlemi yapmadan önce şifrenizi bir yere not alın çünkü veriler silindikten sonra tekrar giriş isteyecektir.

  Instagram verilerimi sil adımları: Ayarlar > Uygulamalar > Instagram > Kayıt yeri ve Depolama > Tüm verileri sil
  2. Yöntem: Uygulama Ayarlarından Arama Geçmişini Temizle!

  Instagram'da keşfet sıfırlama nasıl yapılır?Instagram'da keşfet sıfırlama nasıl yapılır?Instagram'da keşfet sıfırlama nasıl yapılır?

  Bu işlem de hem aranılan tag'ları ve kişileri hem de keşfet'inizi tamamen temizler fakat reels kısmına pek etki etmez. Bu işlem için de takip etmeniz gereken adımlar şunlardır;
  Instagram Ayarlar kısmı > Gizlilik ve Güvenlik > Arama Geçmişimi Temizle

  Instagram Keşfet Sayfası Nasıl Düzenlenir?

  ınstagram keşfet
  ınstagram keşfet

  Keşfet sayfası bilindiği gibi yöneldiğimiz adımlara göre şekilleniyor. İlgi alanlarımızı daha çok tanımamız için Instagram belli paylaşımları bizimle paylaşır. Instagram Keşfet sayfasını ilgi alanımıza göre düzenlemek istiyorsak ilgili olduğumuz paylaşımlarda gezinmeli, beğenmeli hatta kaydetmeliyiz. Kaydetmek de çok işe yarıyor. Birden fazla konuları da Keşfet'imize yansıtmak mümkündür fakat dediğimiz gibi hepsinde idareli gezinmeli hepsine eşit bir şekilde ağırlık vermelisiniz. Bu şekilde keşfet sayfanızı da düzenleyebilirsiniz.

  İşlemler oldukça basit. 2 farklı seçenek ile Instagram Keşfet'inizi çok kolay sıfırlayabilirsiniz ve düzenleyebilirsiniz. Kolay gelsin :)

  • Merhaba, 🌸 Görüş Fırsatı'nın kazananı sen oldun! 🥳 25 TL değerinde Amazon Hediye Çeki için lütfen bizimle iletişime geç. Sevgiler. 🙏🏻

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

21 20
 • Sevgilinin seni kesfetmesine neden izin vermiyorsun😄

 • Ayarlardan verileri temizle dersen keşfette baktığın konuları da resetlersin. 🤓❤️

 • Ayarlar bölümüne gir uygulamalarım bölümünü bul oradan ınstagramı seç çerezleri sil ve verileri sil de işte bu kadar bir daha daha evvel baktığın ve ya gördüğün hiç bir çerez ve ya veri karşına çıkmayacak en kısa sürede de ayrılmabı tavsiye ederim yardımcı olmam konuyu desteklediğim anlamına gelmiyor bunun ilerisi hakaret ve şiddet dayalı gibi sanki

 • Telefon ayarlarından uygulamalara geç instagram önbelleği ve tüm verileri sıfırla. yapamadıysan ulaş :)

 • Sevgilinden ayril

 • Bundan sonraki tıklama, beğeni vs hangi yönde yaparsan o şekilde devam eder.

 • İnstagram keşfet bölümü sizin ilgi alanınıza göre , en çok hangi alanda tıklama yaptığınıza ve çevrenizin en çok hangi alanda tıklama yaptığına göre size öneriler çıkarır. Hesabınızı kullanmaya devam ederek bu alanda değişim yapmak isterseniz belli bi metodu yoktur. Fakat bi süre ilgi alanınızdan bağımsız farklı şeylere tıklama yapmaya başlarsanız zamanla keşfetiniz değişecektir. Örneğin 2-3gün boyunca sürekli keşfetinize düşen doğa sayfalarının paylaşımlarına tıklarsanız , kısa süre sonra keşfetinize doğayla ilgili paylaşımlar düşer.
  Tavsiye edebileceğim diğer şeyler ;
  1-Kaydedilenler bölümünde daha önce kaydettiğiniz şeyleri silmeniz.
  2-Son 1aydır keşfete yaptığınız beğenileri (beğenilerim kısmından bulabilirsiniz) silebilirsiniz.

 • Yani kızmayacağı şeyleri sürekli beğen mesela keşfetinden bi doğa fotoğrafı seç beğen ama diğer fotoları beğenme ve açma sadece seçtiğin bi konuyla ilgili olan fotoları sürekli veğen spor da olabilir siyaset de sürekli beğen yenile aynı temadan misal spor ile ilgili fotolar beğen sayfayı yenile karşına çıkan spor takım fotolarını beğen beğen bi kaç kere tüm keşfetin spor oluyo. Hangi konuyu beğendiysen o oluyor.

 • Daha önce baktığınız yerler Keşfet te çıkar örnek : makyaj , Kozmetik , yemek hakkında videolar a bakarsanız onlar ana sayfa da yer alır ve bu durum silinmiyor maalesef bence başka fake hesap alıp ordan istediklerinize bakın

 • Sevgilisi ınstagram'dan bu kadar çok kontrol ediyorsa da keşfetinde neler var neler yok diye bir kere onu oradan bir alalım ya öyle bir sevgili olmasın bence yani kaçıncı devirde yaşıyoruz arkadaşlar yani böyle saçma sapan şeyler için eğer zaten keşfette işte bir şey gördü diye de ayrılacaksa mesela bir kız fotoğrafı ya da bir kızda da bir erkek fotoğrafı görüp göreceği için ayrılacaksa da o olmasın yani olmasın gerek yok. Keşfekçt kısmı çok yönlü bir şey Bir de şunu bilin artık zaten aşağıda da mesela bir resme tıkladığınız zaman işte takip ettiğin takipçilerin beğendiği gönderilerden oluşmuştur diye yazıyor ya da işte beğendiğin gönderileri göre yani keşfet bölümü böyle şeylere göre sıralanıyor çeşit çeşit durum var tabii sen çok fazla ünlülerin sosyal medyasında gezersen onları görürsün arabalara bakıyorsan araba sayfalarından bir şey daha çok görürsünüz öyle söyleyeyim.

 • Sorun olmayacak konulardan gönderileri beğenip üst üste yenilersen keşvetine onlar girer. Beğendiğin gönderilerin altındaki etiket sayesinde aynı etiketlere sahip gönderileri öneriyor Instagram bunun için sorun yaşatacak gönderileri beğenme. Ayarlardan verilerimi temizle de yaparsan sorun kalacağını düşünmüyorum. Farklı konulardan gönderileri beğen