+1 yıl

İnstagram giriş sorunu nasıl çözülür?

herkese selam. Instagram hesabıma saçma bi şekilde giriş yapamıyorum. e-posta ve telefon numarasi kayıtlı, şifremi de biliyorum. kaç kez değiştirip bidaha denedim ama panele kullanıcı adı ve şifreyi yazdıktan sonra girişe tıklayınca yükleniyor ekranı geliyor ve geri panele atıyor. ekrana ne bi uyarı ne de baska bisey, hiçbir şey çıkmıyor. kafayı yemek üzereyim. bilen varsa lütfen yardım etsin.

1 0

Çok Süper Cevap

 • Instagram Giriş Hatası Sebepleri Nelerdir?

  Tüm eğlenceyi ve fırsatları sunan Instagram, zaman zaman hata verebilir. En sevdiğiniz sosyal medya platformuna giriş yapmaya çalışırken hatalarla karşılaşmak bazen sinir bozucu olabilir. Instagram'a giriş hatalarının birçok sebebi olabilir. Instagram giriş hataları şu şekildedir;

  1. Yanlış Kullanıcı Adı veya Şifre Hatası

  İnstagram'da hesabınıza erişmekte sorun yaşıyorsanız, tüm giriş bilgilerini iki kez kontrol ettiğinizden emin olun. Instagram'ın şifre alanının büyük/küçük harf duyarlı olduğunu unutmamak önemlidir. Yanlış kimlik bilgilerinin çok fazla girilmesi de hesabınızı bloke edebilir, çünkü uygulama bunu birisinin hesabınıza girmeye çalışan biri olarak yorumlayacaktır.

  2. Hesabınız Devre Dışı Bırakıldı veya Engellendi Hatası

  Instagram'da giriş sorunlarının bir başka nedeni de, hesabınızın şartlar ve koşulların ihlali, birden fazla kullanıcı tarafından rapor edilmesi ve/veya uzun süre hareketsiz kalması nedeniyle hesabınızın devre dışı bırakılması veya bloke edilmesidir. Bunun için kullandığınız mail adresinize yeni bir kod isteyebilir, tekrar aktif edebilirsiniz.

  3. Cihazınızdaki Instagram Uygulaması Eski Hatası

  Uygulamanın Instagram'ın artık desteklemediği eski bir sürümünü kullanıyorsanız, Instagram'da oturum açma sorunlarıyla karşılaşmanız da mümkündür. Uygulama artık Instagram sunucularıyla iletişim kuramıyor ve bu da uygulamada oturum açma sorunlarına neden oluyor. Gelecekte oturum açma sorunlarını önlemek için cihazınızda her zaman Instagram'ın en son sürümünün bulunduğundan emin olun.

  4. Instagram Sunucuları Şu Anda Sorun Yaşıyor Hatası

  Instagram giriş sorunlarının olası nedeni, sunucularının kapalı olması ve şu anda teknik sorunlar yaşıyor olmalarıdır. Ana sunucuları kapalıysa, Instagram uygulaması sunucuyla iletişim kuramaz ve kullanıcı oturum açma işlemine devam etmek için veri toplayamaz. Bunun çözümü ise beklemektedir. Bir süre sonra tekrar aktif olacakır.

  5. Telefon Numaranız Değiştiğinde Instagram'a Giriş Sorunu

  Instagram'a telefon numarası ile giriş yapan kişiler, numara ile giriş yapmaya çalıştığında hata alabiliyor. Bunun nedeni hala eski numaranız ile giriş yapmaya çalışmanızdan dolayıdır. Eğer yeni numaranızı kaydetmek istiyorsanız yapmanız gerekenler şu şekildedir;

  • Instagram'ın web sayfasındaki yardım sayfasına gidin.
  • Yaşadığınız sorun ile ilgili olan sekmeye tıklayın.
  • Instagram'ın destek ekibine giriş yapamama sorununuzu net bir şekilde ifade eden bir mesaj gönderin.
  • Destek ekibi sizinle iletişime geçecek ve size bir kod gönderecektir.
  • Siz olduğunu doğrulamak için bir kağıda gönderilen kodu yazıp, yüzünüzün gözüktüğü net bir fotoğraf istenecektir. Bu fotoğrafı çektikten sonra yardım ekibine atmalısınız.
  • Siz olduğunuz doğrulandıktan sonra size bir şifre göndereceklerdir. Size gönderilen bağlantıya tıklayıp geçici şifrenizi girebilirsiniz. Instagram'a tekrar giriş yaptıktan sonra şifresini yine kendiniz belirleyebilirsiniz.

  Instagram Hesabına Giriş Yapamama Probleminin Çözümleri Nelerdir?

  Artık Instagram'ın hesabınıza giriş yapmanıza izin vermemesinin olası nedenlerini bildiğinize göre, Instagram uygulamanızla ilgili sorunu nasıl çözebileceğinizi gösteren aşağıdaki listeye geçebilirsiniz.

  Instagram'da oturum açma hatasını düzeltmenin birkaç yolu vardır. Ancak bu listede Instagram'da oturum açma sorununun nasıl çözüleceğine dair en etkili yolları listeledik. Bu yazının sonunda, herhangi bir sorun yaşamadan Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir;

  1. Ağ Bağlantınızı Kontrol Edin.

  Eğer internetiniz yavaş ise Instagram'a giriş yapmakta sorun yaşayabilirsiniz. Ağ bağlantınızın olup, olmadığını kontrol edin. Eğer hiçbir sorun yoksa ve siz hala Instagram'a giremiyorsanız başka bir ağ üzerinden giriş yapmaya çalışın. Ya da wifiyi yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

  2. Akıllı Cihazınızın Tarih ve Saat Ayarlarını Kontrol Edin.

  İnstagram giriş sorunlarından biri de yanlış sistem ayarlarıdır. Eğer ınstagram giriş sorunu yaşıyorsanız akıllı cihazınızın saat ve tarif ayarlarını kontrol edebilirsiniz. Cihazınızın ayarlar bölümünü açın; ayarlar sayfasında yer alan “Sistem” kategorisine girin. Oradan “Tarih ve saat” bölümünü seçip otomatik olarak ayarla seçeneğini aktif değilse açın. Tarih ve saat güncellenecektir, tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

  3. Uygulamayı Yeniden Başlatın.

  Instagram oturum açma hatasını düzeltmek için uygulamayı yeniden başlatabilirsiniz. İsterseniz uygulamayı kaldırıp tekrar yükleyebilirsiniz. Eğer bozuk uygulama dosyalarından kaynaklanan bir hata var ise uygulamayı yeniden başlatmak bu bozuk dosyaları onarıp, Instagram'ın sorunsuz çalışmasını sağlayacaktır.

  4. Cihazı Yeniden Başlatın.

  Instagram düzgün çalışmadığında yapabileceğiniz şeylerden biri de, cihazınızı yeniden başlatmaktır. Evet, bazen kulağa klişe gelebilir ancak cihazınız çok uzun süredir çalışıyorsa ve arka planda çok sayıda işlem çalışıyorsa, çalıştırmak için yeterli sistem kaynağınız olmama ihtimalinin bulunduğunu anlamak önemlidir.

  Bu durumda, telefonunuzu yeniden başlatmak, Instagram uygulamasının düzgün çalışması için cihazınızdaki sistem kaynaklarını boşaltacaktır. Cihazınız tamamen yeniden başlatıldıktan sonra Instagram uygulamasını açın ve uygulamada oturum açma sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için hesabınıza giriş yapmayı deneyin.

  5. Instagram Uygulamasının Önbelleğini Boşaltın.

  Önbelleği temizlemek, "Instagram oturum açmama izin vermiyor" hatasına neden olabilecek bozuk geçici dosyalardan kurtulabilir. Bu durumda, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

  • Cihazınızda, Ayarlar bölümüne gidin ve uygulama ayarlarını açın
  • Tüm uygulamaları göster üzerine dokunun ve listeden Instagram'ı bulun. Instagram'ı yakın zamanda kullandıysanız, son uygulamalarda da görünecektir.
  • Instagram'ı seçtikten sonra; depolama ve önbellek üzerine dokunun.
  • Uygulamanızın depoladığı tüm verileri temizlemek için Önbelleği temizle düğmesine dokunun.

  Bu kadar basit! Önbelleği temizledikten sonra tekrar Instagram'a giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

  6. Instagram'ı Güncelleyin.

  Çoğu zaman bir uygulamanın geliştiricileri, kullanıcılarının sorun yaşadığının farkındadır ve sorunları gidermek için bir güncelleme yayınlar. Sorunu çözmek için Instagram uygulamanızda bir güncelleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Özellikle uygulamanın eski bir sürümünü kullanıyorsanız, Instagram sunucularıyla düzgün bir şekilde iletişim kuramayabilir ve bu da hesabınıza giriş yaparken hataya neden olabilir.

  Eğer güncelleme geldi ise Instagram'ı güncelleyin ve tekrar giriş yapmayı deneyin.

  7. İşletim Sistemini Güncelleyin.

  Eğer işletim sisteminizi güncellemediyseniz Instagram'a girişte sorun yaşayabilirsiniz. Eski sürüm olduğu için Instagram sunucuları düzgün bir şekilde çalışmayacaktır bu nedenle işletim sisteminizin son sürüm olduğundan emin olun, eğer bir güncelleme varsa işletim sisteminizi güncelleyin.

  8. Instagram Şifrenizi Yenileyin.

  Bazı durumlarda Instagram hesabınız için hatırladığınız şifrenin yanlış olması da mümkündür. Instagram hesabınız için doğru giriş bilgilerini girdiğinizden emin olmak için Instagram hesabınızın şifresini sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

  Hesabınızın şifresini sıfırlamak için aşağıdaki listeyi okuyabilirsiniz;

  1. Cihazınızda Instagram uygulamasını açın ve Oturum açmayla ilgili yardım alın üzerine dokunun.
  2. Şimdi, Instagram hesabınızı kurtarmak için Kullanıcı Adınızı veya E- postanızı girin ve ardından İleri'ye dokunun.
  3. Bundan sonra, Instagram hesabınızın şifresini sıfırlamak için bağlantıyı nasıl alacağınıza dair bir yol seçin.
  4. Son olarak, bağlantıya erişin ve hesabınız için yeni bir şifre oluşturun.

  Hesabınızın şifresini sıfırladıktan sonra, Instagram uygulamasındaki sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için uygulamada oturum açmayı deneyin.

  9. Destek için Instagram ile iletişime geçin

  Yukarıdaki tüm adımlar işe yaramadıysa yapabileceğiniz son şey, bu tür giriş hatalarının neden kaynaklandığını anlamak için Instagram'ın destek merkezi ile iletişime geçmektir. Instagram web sitesine girip müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 2
 • Müşteri hizmetleri tarzı bi şey olması gerek, oraya yazın sorununuzu.

 • Birisi hesabi izi sikayet etmis olabilir ve buyuk ihtimallede instagram sonsuza dek askiya almistir sizi tahminimcede organik ve saglam bir hesap tarafindan gerceklestirilmis bu

  • iyi de hiç bir topluluk ihlali yapmadım ve spam atılacak bi konu da yok ortada. bide bu durumu okudum, giriş yap'a basınca hesabiniz askiya alındı gibi bir yazi cikiyormuş bende o da çıkmıyor.

 • Çalınmış olabilir

  • hayır çalınmadı, şifreyi biliyorum giriş yaparken şifre hatalı demesi lazim ama hiçbir şey demiyor.