1 yıl

Instagram hesap verilerini silme nasıl yapılır?

Instagram'dan hesap verilerini silmek istiyorum ama nereden yapılacağını bulamadım. Instagram hesap verilerini silme nasıl ve nereden yapılır?
Instagram hesap verilerini silme nasıl yapılır?
1 3

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Merhabalar ^^

  Günümüzde teknolojinin sunduğu inanılmaz kolaylıklar olsa da, bunun yanında kullanımda ayrıntı olan ve uğraş gerektiren yanları da vardır. Bunlardan biri de bir uygulamanın verilerini silebilmektir. Ben de sizin de sorunuzda sorduğunuz üzere instagram hesap verileri silmede bildiklerimi aktaracağım.

  Instagram hesap verilerini silme nasıl yapılır?

  Instagram hesap verilerini silmek isteyip nereden yapacağınızı bilemediğinizi aktarmışsınız, bu aslında sizin kullanıyor olduğunuz uygulamayla alakadar bir durum. Biraz cihaz bilgisi, biraz teknolojik bilgiyle sorunu çözeceğiz umarım. Şimdi instagram verileri nasıl silinir konusunda minik bir liste sunacağım size ^^

  Instagram Önbellek Temizleme Ne İşe Yarar?

  Teknolojinin geldiği son noktada, interneti kullandığımız hangi cihaz yahut uygulama varsa, muhakkak zaman içerisinde şişme yapıyor. Bu şişme de olağan bir durum çünkü kullanıyor olduğumuz uygulamadan video, resim ve ses gibi medyaları oynatıyoruz ve bu veri yükü sürekli cihazımıza giriyor. Elbette bu hem uygulamanın hem de cihazın depolama alanını şişirdiği gibi performans sıkıntıları da veriyor. İşte bu aşamada ön bellek silme imdadımıza yetişiyor. Instagram önbellek temizleme işlemini cihazınızdan uygulamalar sekmesine girip, sonrasında instagram’ı bulup, oradan instagram ayarlarına girip, sonrasında da ‘’ ön bellek temizle – verileri temizle ‘’ gibi göreceğiniz butonu kullanarak yapabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra da lütfen internet bağlantınızı kapatıp açın, uygulamayı tamamen kapatıp açın ve rahatlamış olacağını göreceksiniz.

  Instagram Önbellek Temizleme
  Instagram Önbellek Temizleme

  Instagram Verilerini Silmenin Zararları ve Faydaları Nelerdir?

  Bu yapacağımız instagram verileri silme işleminin ister istemez zarar ve faydalarının olup olmadığı akla gelebilir. Bu işlemi yaptıktan sonra ilk giriş açılış hanesi biraz zaman alarak gelebilir, çünkü verileri sıfırladık. Sonrasında ana sayfa okuma hızı ve keşfet okuma hızı daha yavaş olabilir. Çünkü tüm verileri baştan okuyacaktır ama burada internet bağlantı hızınız da önemlidir. Sonrasında otomatik bir giriş ekranı gelse de, instagram’a tekrar giriş yapmak durumunda kalabilirsiniz.

  Ama elbette instagram hesap verileri silme işleminin faydaları daha fazladır. Çünkü az evvel da söylediğim üzere uzun süre kullanımda medya yükü çok fazla olan bir uygulamayı kullanıyor olduğumuzdan muhakkak yavaşlamalar, bazı kaynakları görüntüleyememe sorunları ve hesabımıza dair farklı senkron sorunları da yaşayabiliriz. Instagram hesap verileri sıfırlama işlemiyle cihazımızın ön belleği temizlenmiş, daha hızlı işlem yapar hale gelmiş ve karşılaşabileceğimiz diğer sorunlar da minimuma indirgenmiş olacaktır.

  Instagram Verilerini Silmenin Zararları ve Faydaları
  Instagram Verilerini Silmenin Zararları ve Faydaları

  Instagram Verilerini Silmeden Önce İndirmek Mümkün müdür?

  Instagram verileri nasıl silinir? Diye aklımıza geldikten sonra veri sıfırlaması yapmak kadar bu verileri yedeklemenin de önemli olduğu aklımıza gelecektir. Verilerimizi de silmeden önce indirmenin yolu elbette vardır instagram’da.

  Bunun için önce profile, yukarıdaki ayar sekmesine, sonrasında ‘’ your activity ‘’ kısmına gelip, ‘’ bilgileri indir ‘’ butonuna tıklayıp, başlantılı olduğumuz e-posta adresini de doğrulayarak tarih aralığını da girip ‘’ uygula ‘’ ya dokunuruz. Sonra dosya formatını seçer ve ‘’ dosyayı al ‘’ dedikten sonra bizden şifre ister, hesabımızın şifresini girip ‘’devam’’, sonra da ‘’ bitti ‘’ ye tıklar kısa bir süre sonra da kayıtlı olan e-postamıza verilerin geldiğini görürüz. Bu yolla da verilerimizi güvende tutarız.

  Instagram Verilerini Silmeden Önce İndirmek
  Instagram Verilerini Silmeden Önce İndirmek

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 5
 • Hesabını silerek ayarlardan

 • Dijitalde olan hiçbir şey tamamen silinmez.

 • Silsen bile sisteme kayıtli kalir.

 • www.instagram.com/.../
  Bu linki kullanabilirsiniz.

 • Arkadaş Elon Musk olsam Twitterı bırakıp instagramı alır direk kapatırım. belki o zaman millet normal hayata döner :D

 • Komple instagrami sil tamam bu iş verileri silsen ne olacak vermişsin zaten