+1 yıl

İnstagram'da takip ettiğim kişileri nasıl gizlerim?

Arkadaşlar İnstagramda takip ettiğim kişileri nasıl gizlerim? Bunun ayarı var mı? 3. kişiler takip ettiğim kişileri görmesin istiyorum. İnstagram takipçi gizleme ayarlarını bilen var mı?
İnstagram takipçi gizleme ayarları neler?
İnstagram takipçi gizleme ayarları neler?
8 8

Çok Süper Cevap

 • Instagram nedir?

  İnstagram'da takip ettiğim kişileri nasıl gizlerim?

  Instagram;:bir sosyal medyadır ve sosyal medya üzerinden ücretsiz bir şekilde fotoğraf, video paylaşımı yapmamızı sağlayan bir uygulamadır.

  Gerek instagram, gerekse diğer bazı sosyal medya uygulamalarının ücretsiz olması bu uygulamaları tercih etmemizin ana sebeblerinden..

  İnternet kullanmayı, sosyal medyayı nerdeyse hepimiz seviyoruz.
  Sosyal medya uygulamaları sayesinde hayatımız kolaylaşıyor, birbirimize kolayca ulaşıyoruz..

  İnterneti kötüye kullanmamak lazım. Suç internetin değil, interneti kötüye kullananların bence..

  Instagram benimde çok severek kullandığım bir sosyal medya uygulaması..

  Bu uygulama sayesinde sevdiğim insanlara hediyeler alıyorum ve bu uygulama sayesinde birçok kişi gelir elde ediyor.
  Bu uygulama sayesinde anılarımızı biriktiriyoruz ve bu instagram sayesinde yakındığımız bazı konularda hiç tanımadığımız insanların bize ilham olduğunu görüyoruz.. Örnek vermek gerekirse mesela, kilo problemi olan bir insan Instagram'da bu dertten muzdarip olup kendi emeğiyle zayıflayan bir insanı takip edip onun zayıflama sürecine tanıklık ederek kendisinin motivasyonunu arttırabilir..
  Instagram uygulaması sayesinde hiç tanımadığımız insanlara yardımlarda bulunabiliyoruz.
  Çoğunluğumuzun kullandığı çok geniş kapsamlı, geniş kitlesi olan bir sosyal medyadır Instagram..

  Bazı insanlar internetin zararlı bir icat olduğunu düşünüyor. Bilakis ben öyle düşünmüyorum. Kişinin kullanımına, zaman kontrolüne bağlıdır bu durum tamamen.. Nitekim Instagram sayesinde gelirler kazanan, iş hayatını büyüten, birçok insana ilham olmuş insanlarda var.
  Instagram uygulaması sayesinde sesini duyurabilmiş insanlar da var.

  Tabiki sosyal medya uygulamalarını art niyetli kullanan kişiler de var. Ben onlara klavye delikanlısı diyorum. Anonim oldukları için her türlü saygısızlığı yapmayı kendilerine hak görmüş zavallı, aşağılık kompleksi olan insanlarda var ne yazık ki..
  Anonim olup kendi halinde takılanlara lafım yok ama şu klavye delikanlıları var ya, işte onlar çok sinir bozucu.. Anonim oldukları için bilinmeyeceklerini sanıyorlar yazık. Halbuki o iş öyle olmuyor.
  İşte bu yüzden 3. şahıslara karşı gizlilik olsun istiyoruz sosyal medya hesaplarımızda.. Bazılarımızda tamamen gizli takılmayı sevdiği için (kimseyi rahatsız etmeden) bu gizlilik haklarından faydalanmak istiyor.

  Sanırım sizde gizlilik haklarınızdan faydalanmak istiyorsunuz. Tabiki Instagram'da gizlilik ayarları vardır. Şimdi sorunuza binaen bu konu üzerinde açıklamalarda bulunacağım..

  Instagram'da takip ettiğimiz kişileri 3. Şahıslardan nasıl gizleriz?

  İlk evvela instagram hesabınıza giriş yapın. Profilinize girin ve sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın. Ayarlar'a tıklayın, sonrasında gizlilik var, ona tıklayın, gizli hesabı da aktifleştirin.

  İnstagram'da takip ettiğim kişileri nasıl gizlerim?

  Aynen görselde ki gibi bu şekilde olmalı gizli hesap kısmı, aynen bu şekilde aktifleştirilmeli.
  Böylelikle hesabınız gizlenecek, üçüncü şahıslar, takibinizde olmayanlar takipçi listenizi göremeyecek ve sizi rahatsız edemeyecekler..

  Ama sizi takip eden bir kişiden takipçi listenizi gizlemeniz mümkün değil diye biliyorum.. Sizi takip edip huzursuz eden bir takipçiniz varsa ya da sizin takipçi listenizi görmesini istemediğiniz bir takipçiniz varsa onu engelleyip engeli kaldırabilirsiniz. Engellediğiniz zaman takipçiniz olmuyor o kişi ve otomatikman hesabınız gizli oldugu için, takipçi listenizden düştüğü için sizi göremez..
  Paylaşımlarınızı, takipçi listenizi, sizin takip ettiğiniz kişileri göremez ama dediğim gibi Instagram profilinizi sizi takip etmeyen kişilere kapalı yapabilirsiniz ya da takipten düşürdüğünüz kişilere..
  Umarım yardımcı olabilmişimdir..

  • Merhaba, 🌸 Görüş Fırsatı'nın kazananı sen oldun! 🥳 500 XPER hediyeni hesabına tanımlıyoruz. Sevgiler. 🙏🏻

  • @ksFırsat Teşekkür ederim 💖🌺

En İyi Kız Görüşü

 • Instagram'da Takip Edilen Kişiler Gizlenir mi?

  Instagram'da maalesef ki herkese açık bir hesap üzerinde takip edilen kişileri doğrudan gizleme özelliği henüz bulunmamaktadır. Fakat bunun yerine Instagram'ın gizlilik özelliğini kullanarak takip ettiğiniz kişilerin tanımadığınız hesaplar tarafından görülmesini engellemeniz mümkün. Instagram kullanıcılarının büyük bir kısmı özellikle bu neden yüzünden gizli hesap kullanmaktadırlar. Instagram profilinizi gizli bir hesaba dönüştürerek bu sayede profilinizi sizi takip etmeyen kişilere kapatabilirsiniz ve haliyle takip ettiğiniz kişileri de gizleyebilirsiniz. Böylelikle hesabınızı sadece istediğiniz kişilere açmış olursunuz ve sadece istediğiniz kişiler sizin takip ettiğiniz kişilere erişebilir. Instagram profilinizi gizli hesaba çevirmek için izlemeniz gereken adımları aşağıya bırakıyorum.

  Instagram takipçi ve takip edilenleri gizleme işlemi şu şekilde yapılmaktadır:

  • Instagram takipçilerinizi ve takip edilenleri gizlemek için ilk önce hesabınıza giriş yapınız.
  • Daha sonrasında profilinizdeki sağ üst köşede bulunan üç nokta işaretine tıklamanız gerekmektedir.
  • Tam bu kısımda bulunan "Gizli hesap" bölümünün yanındaki seçeneği aktifleştirin.

  Artık hesabınız gizli olacaktır ve takip ettiğiniz kişiler herkes tarafından görülmeyecektir. İstediğiniz zaman aynı şekilde gizlilik ayarınızı geri açabilirsiniz.

En İyi Erkek Görüşü

 • Instagram'da Takip Edilen Kişiler Nasıl Gizlenir?

  Merhaba,
  Instagramda ana sayfadayken sağ alt köşedeki resminize tıklayarak profilinize geçebilir, burdan da takip başlığına tıklayarak takip ettiğiniz kişileri görüntüleyebilirsiniz. Hesabınızı ayarlardan gizli profil olarak işaretlerseniz yalnızca takipçileriniz takip ettiğiniz hesapları görüntüleyebilir(ayarlar>gizlilik>hesap gizliliği). Bunun dışında takip ettiğiniz kişileri gizlemek söz konusu değildir.

  İnstagram'da takip ettiğim kişileri nasıl gizlerim?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

125 136
 • Yok sanırım

  • lanet olsun takip ettiklerimi kimse görmemeli buna hakkım olmalı

 • Başka hesap aç oradan takip et, takip ettiklerini görmeni istemediğin kişileri de ekleme. başka yolu yok.

 • İnstagram böyle bir seçenek yok çünkü insanları stalklayamayız kimler kimleri takip ediyor göremeyiz ve buda instagramın kullanılmasını azaltır ve zarâra girer instagram yöneticileri instagram öyle birşey olursa telegram gibi birşey olur ya da wp gibi

 • Gizlenmiyor

 • O kadar gelişmedi yaa 🤭

 • Öyle bir şey kesinlikle yok zamanında inan aynısını araştırdım uzun bir süre , bende takip etmek istediğim kişileri başka adla hesap açarak ordan takip ettim takip ettiklerimi görmesini istemediğim kişileride eklemedim.

 • Hesabını gizli hesap yaparsan sadece seni takip edenler görebilir max yapabileceğin bu olur

 • Instagram'da takipçilerini ve takip ettiklerini gizleme gibi bir özellik henüz bulunmamakla birlikte eğer hesabın gizli hesap olursa 3. şahıslar tarafından takipçi ve takip ettiklerim izlenemeyecektir.
  Amacın senin takipleştiğin birinin hesabındaki kişileri görmemesi ise fake hesap kullanman bu noktada daha kolay olabilir.

 • Insta kullanmıyorum

 • Ya takipi gizlemeye özel değil ama hesabını gizleyerek takip etmediğim kişilerin takip ettiğin ve takip edildiğin kişileri görmesi imkansız takipçi olmak isteyen biri sana takip atınca onaylayıp onaylamamak sana kalıyor onayladığınıkişi seni takip edebilir ve senin kimi takip ettigini kimlerin seni takip ettigini ve neler paylaştığını görür... hesabını gizle kışından bunu yapabilirsin başka bir şekilde değil...

 • Öyle bir dünya malesef yok.
  Algoritmalar “tanıyor olabileceğin kişiler” üzerine kurulu
  Yani hesabı gizlesen dahi, takipçilerin kimi takip ettiğini mutlaka göreceklerdir.

 • Var tabikide hesap çalda bilrim

 • Öyle özelliği yok malesef.

 • Sanırım karı kız takip ediyon :D
  İkinci bir hesap aç adın farklı resimsiz öyle takip et

 • Öyle bir özellik yok. Olsa her kes rahat takılır istediğini takip ederdi. öyle bi özellik bence gelmesin de.

  • Size kalsa milletin hangi gonderiyi begendigini gosteren sekme de kaldirilmazdi

  • @Geforcex o iyiydi ama

 • öyle bir özellik yok şu an malesef. Ama eğer gelirse ben de çok memnun olurum gercekten. Ama hesabını gizle hesaba alabilirsin. Hem bu şekilde takipçin olmayan insanların senin hesabına attıkları isteklerini kabul etmediğin, kişiler senin hesabında senin takip ettiklerini göremezler. Instagramda konu etiketleri takip etme gibi bi özellik de var hem bunlarında eğer gizli hesaba alırsan Senin takip ettiğin konu etiketlerini de göremezler sen onların isteklerini kabul etmediğin sürece.

 • imkansız

  • lanet olsun takip ettiklerimi kimse görmemeli buna hakkım olmalı

 • Gizli hesap yap girmezler diyecemde teoloji gelişti şimdi yeni bi uygulama çıkmış gizli hesapların paylaşımlarını görüyorlar engele gitsin bnce

 • Öyle bu özelık varmıydı ya🥲

  • Yok zaten

 • İyi ki yok öyle bişey. Ortalık kavak yellerine dönerdi kesin.

 • Daha Fazla (241)