1 yıl

İOS'ten Android'e veri aktarma nasıl oluyor, bilen var mı?

iOS'ten Android telefona veri aktarımı yapacağız ama bir türlü nasıl olacağını bulamadık. iPhone'dan Android'e veriler nasıl aktarılır? Bilen var mı?
iPhonedan Androide veriler nasıl aktarılır?
iPhone'dan Android'e veriler nasıl aktarılır?
1 1

Çok Süper Cevap

 • iOS ve Andorid İşletim Sistemleri

  İOS'ten Android'e veri aktarma nasıl oluyor, bilen var mı?

  Telefonlarda iki farklı işletim sistemi piyasayı domine etmiş durumda. Bunlardan biri Google tarafından geliştirilen Android, diğeri ise Apple tarafından geliştirilen iOS. Bu iki işletim sistemi arasında geliştiricilerinin farklı olmasından başka farklılıklar da bulunuyor. Android işletim sistemi, Linux tabanlı ve açık kaynak kodlu bir sistem olarak bilinirken iOS tamamen kapalı olarak işliyor.

  Bu durum, uygulama mağazası dışındaki APK yazılımlarından faydalanmak için size son derece esnek bir kullanım sağlıyor. Fakat bununla birlikte güvenlik açıklarını da beraberinde getiriyor. Apple ise iOS işletim sistemini kullanırken yalnızca Apple tarafından belirlenen kaynaklar üzerinden içerikleri yüklemeye izin veriyor. Bu dışa kapalı çalışma yöntemi kullanım sırasında bazı kısıtlamalar getirse de çok daha güvenli bir şekilde işliyor.

  iOS ve Android Arasında Veri Aktarma

  İOS'ten Android'e veri aktarma nasıl oluyor, bilen var mı?

  Bildiğiniz gibi Apple, kendi cihazları dışında diğer işletim sistemleri ile veri alışverişi yapmaya izin vermiyor. Bu nedenle hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip cihazlarda bluetooth olsa da bu cihazlar birbiriyle dosya alışverişi yapamıyor. Fakat bu işi internet üzerinden kolayca çözebilirsiniz.

  iOS Android Arası Dosya Aktarım Uygulamaları

  Artık uygulama marketlerinde bu işi sizin yerinize zahmetsizce halleden uygulamalar bulunuyor. Bu tür uygulamalar iOS, Android ve Windows ile uyumlu olduğunda yalnızca akıllı telefonlar üzerinden değil, tablet ve kişisel bilgisayarlardan da dosyalarınıza kolayca erişebilmenizi sağlıyor. Wi-Fi üzerinden bağlantı kuran bu uygulamalarda iki cihazın aynı anda çalıştırılması ve aynı Wi-Fi üzerinden internete bağlanması gerekiyor. Bu tür uygulamalar yardımıyla siz de fotoğraf, müzik, video, uygulama ve farklı belgeleri kolayca Android'e aktarabilirsiniz.

  Bulut Servisi ile Veri Aktarma

  İOS'ten Android'e veri aktarma nasıl oluyor, bilen var mı?

  İnternetin hayatımıza kazandırdığı bir diğer güzellik de bulut servisleri. Telefonlar arasında fotoğraf, ses dosyası, video ve belge aktarmak için bu servisten faydalanabilirsiniz. Hem Android cihazdan hem de iOS işletim sistemine sahip cihazlardan rahatlıkla erişebileceğiniz Google Drive üzerinden bu aktarım işlemlerini halledebilirsiniz. İlk olarak Google Drive uygulamasını indirdikten sonra oturumunuzu açın ve sağ üst köşede yer alan Menü butonundan Yeni seçeneğini seçin. Daha sonra Yükle butonuna tıklayıp transfer etmek istediğiniz dosyaları seçebilirsiniz. Diğer telefona da Google Drive yükledikten sonra transfer edeceğiniz dosyaları rahatlıkla indirebilirsiniz.

  iTunes Üzerinden Dosya Aktarma

  İOS'ten Android'e veri aktarma nasıl oluyor, bilen var mı?

  Apple markasının kendi uygulaması olan iTunes ile dosyalarınızı bilgisayara atıp daha sonra buradan Android cihaza da aktarabilirsiniz. İlk olarak bilgisayarınıza iTunes uygulamasını indirdikten sonra iOS işletim sistemine sahip telefonunuzu kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın. Daha sonra bilgisayardaki iTunes uygulaması üzerinden pencerenin sol üstündeki Aygıt butonuna tıklayın. Bir sonraki adımda ise Dosya Paylaşma seçeneğine tıklayarak solda çıkan listeden aktarımını yapmak istediğiniz dosyanın olduğu uygulamayı seçin. Bu aktarım işleminde kullanabileceğiniz pek çok farklı uygulama bulunuyor.

  Uygulama simgesine tıkladıktan sonra sağdaki listede eklemek istediğiniz dosyaları seçip Kaydet'e tıklamanız yeterli. Dosyayı kaydetmek istediğiniz yeri seçtikten sonra tekrar Kaydet deyip aktarım işlemini sonlandırabilirsiniz. Aktarım yaptığınız dosyaları iOS cihazınızdan silmek içinse tekrar Dosya Paylaşma sayfasına gelip altta sağ tarafta çıkan listeden silmek istediğiniz dosyaları seçip kaldırabilirsiniz.

  • Çok teşekkürler, çok açıklayıcı olmuş.

  • rica ederim

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 2
 • Adım Google Drive'ı indirin iphonenunuzda Google Drive'ın en güncel sürümünün olduğundan emin olun. ...
  Adım Bilgilerinizi yedekleyin. Google Drive'daki içeriğinizi yedekleyin. ...
  Adım iMessagerı kapatın. ...
  Adım Yeni telefonunuzda oturum açın

 • Android'in i icinde vardı öyle bise , yeni kurarken soruyor sanırım onuda