+1 yıl

Sizce iPad mi Almalıyım Notebook mu? Hangisi Daha Avantajlı?

Arkadaşlar, sizce iPad mi laptop mu? Tavsiye ettiğiniz notebook markası modeli var mı?
0 2

En İyi Erkek Görüşleri

 • Günümüzde tabletlerin gelişmesi ile birlikte notebooklar ve tabletler karşılaştırılmaya başlandı. Bu konuda özellikle “iPad mi laptop mu?” sorusu çok soruluyor. Tabii ki en iyi olanı sizin kullanım alanınız belirleyecektir çünkü ikisinin de birbirlerine karşı üstün oldukları alanlar var. Birkaç başlık altın da karşılaştırma yapayım.

  Sizce iPad mi Almalıyım Notebook mu? Hangisi Daha Avantajlı?

  Apple iPad mi Laptop mu? Hangisini Almalıyım?

  Maliyet Olarak Laptop mu Apple iPad mi?

  Apple iPad fiyatları şu an 5800 TL civarından başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Bu fiyatlara ortalamanın biraz üstünde bir notebook alabilirsiniz. Sizin kullanım amacınıza göre değişkenlik gösterir ama fiyat performans bakımından laptopların daha avantajlı olacağını düşünüyorum. IPad mi laptop mu 2020 karşılaştırmasında maliyet bakımından bence laptop daha iyi.

  Günlük Kullanım Olarak Apple iPad mi Laptop mu?

  Günlük kullanımınız film, dizi seyretmek ve sosyal mecralarda vakit geçirmek ise burada iPad daha avantajlı olacaktır. Hem taşıma hem de istediğiniz yerde erişebiliyor olmanız iPad’i daha avantajlı yapıyor. Bu yüzden günlük kullanımda Apple tablet mi laptop mu sorusuna, Apple tablet yani iPad cevabını veririm.

  İş için Laptop mu Apple iPad mi?

  Kodlama, video montaj gibi işleriniz varsa burada laptoplar iPad modellerinden çok daha avantajlı çünkü kodlama ve diğer işleri iPad üzerinden halletmeniz oldukça zor hatta imkansız diyebilirim. Diğer işler için de hem hafıza olarak hem de daha rahat kullanım olarak laptoplar daha önde.

  Performans Olarak Laptop mu Apple iPad mi?

  Laptoplar daha geniş bir yapıya sahip oldukları için içerisinde birçok donanım parçasını bulundurabilirler. Ancak iPad’ler için aynı şeyi söyleyemeyiz. Bu yüzden parça avantajı olarak laptoplar iPad modellerine göre çok daha üstün konumdadır.

  Pil Bakımından Apple iPad mi Laptop mu?

  Ortalama bir laptop üzerinden değerlendirecek olursak laptoplar 4-5 saat şarja takılmadan kullanılabilirler. Fakat iPad burada iki katı daha yüksek bir pil ömrü sunuyor. IPad modellerini şarja takmadan 10 saat boyunca kullanabilirsiniz. Yani pil konusunda iPad mi notebook mu sorusunun cevabı kesinlikle iPad.

  İşletim Sistemi Olarak Laptop mu iPad mi?

  Aslında işletim sistemlerinin kullanım kolaylığı alışkanlıklara yani kişiden kişiye göre değişir. Siz iOS kullanmaya alışkın biriyseniz Apple iPad zor gelmeyecektir ama bir Android kullanıcısına zor gelebilir. Laptoplarda genelde Windows işletim sistemi bulunur ve çoğu kişi buna aşinadır. Bu yüzden Android kullanan birisi için laptop daha avantajlı ama Apple kullanmaya alışkın birisi için ikisi de eşit seviyededir. Kısaca bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişkenlik gösterir.

  iPad mi bilgisayar mı soruna cevap vermeye çalıştım, umarım yardımcı olabilmişimdir.

 • Bu senin kullanım alanına göre değişen bir karar. Eğer office uygulamaları ile çok içli dişliysan, sürekli flash sitelerine girmem gerekiyorsa, çok fazla yazı yazıyorsun notebook

  Yok internette dolaşmak, film, müzik gibi multimedya uygulaması kullanmak, daha taşınabilir olmasını istiyorsan iPad almalisin

  Şahsen office vb işler için masaüstü kullanıyorum, kalan her şey için iPad yeterli. Güzel alet, tavsiye ederim.

  • zombiledim..

 • Birtanem Sen sen ol gaza gelipde Ipad alma bende var bir cacik olmaz yazik günah verdigin

  paraya. Asus markasinin ipad gibi hemde Laptop kulana bilecegin güzel ürünü var.

  Ipad vehaut dokunmatik ekranli Bilgisayarlar okadar kulanisli degil bilgine.

  Yazik olmasin verecegin Paraya nekadar bütce ayirdin ?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 12
 • notebook al dostum

  asus notebook senin işini fazlasıyla görecektir.

  Fiyatlarında da yardımcı olabilirm.

  bilgisayar toptancısıyım.

  Bir firmanın kendisine aldığı fiyata müşterilerimize teslim sağlıyorum.Seve seve yardımcı olurum

  • Reis yardımcı olursan sevinirim benimde üniversiteye yeni geçtiğim için bir laptopa ihtiyacım var fakat fiyatlara bakınca içim kararıyor ya mailden yazarm sna haberlesirz uyarsa sanada

 • the new ipad al eğer paran yetiyorsa .yoksa netbook olabilir fakat tabletler daha bir şık duruyor.

 • ipad alacağına ultrabook al süper bence.. ipad da her imkan yok sonuçda :S ayrıca notebook tavsiye ederim. acer gayet iyi gidiyor.. acer kullanıyorm gayet de memnunum :)

 • Eğer ki 4000 5000 lira gibi bir bütçen varsa Ultrabook al :) Harika bir bilgisayar. İpince 3 mm kalınlığa sahip kendisi. Ve SSD harddisk var yani hızı süper acayip hızlı ve ince rahat hafif. Yeni bilgisayar teknolojisi :)

  • aga canım çekti nasıl anlattıysan ama fiyatı gördüm doydum:-)

  • Dostum en iyisi bunlar böyle. En düşüğü 2500 lira :) Adam akıllı olanlar 3000 4000 felan işte böyle :) Ama süper hız delisi bu bilgisayarlar :) Param olsa alsam keşke :)

 • ipad al bnce daha kullanışlı