+1 yıl

İPhone Casus Yazılım Nasıl Bulunur? Nasıl Silinir? Yardım Eder misiniz?

iPhone'uma casus yazılım yüklenmiş olmasından şüpheleniyorum. Casus yazılım yüklenip yüklenmediğini nasıl anlayabilirim, bilgisi olan var mı? iPhone casus yazılım nasıl silinir?
0 1

Çok Süper Cevap

 • En çok ilgi duyduğum konulardan birinden gelmiş soru, cevaplamak da bize düşer. iPhone casus yazılım nasıl tespit edilir, nasıl silinir? Bir bakalım.

  iPhone Casus Yazılım Nasıl Anlaşılır & Nasıl Silinir?

  Herhangi bir casus yazılım telefonunuzda var ise, aşağıdaki etkenlerden anlayabilirsiniz. iPhone casus yazılım tespit etmek isteyenler için, eğer bunları yaşıyorsanız telefonunuzda herhangi bir casus yazılım yer alıyor olabilir.

  • İnternet veri kullanı kontrolünüz dışında çok artar, faturanız kabarır.
  • Telefonunuz aşırı ve anormal şekilde ısınır, pil hızlı bir şekilde biter ve telefon kapanır.
  • Telefonunuz anormal kapanabilir ya da yeniden başlayabilir.
  • Akıllı telefonunuz garip davranır. Saçma sapan sizin açmadığınız ya da dokunmadığınız yerlere girer.
  • Telefonunuza garip SMS mesajları gelir.
  • Telefon görüşmelerinizde garip sesler araya girer.

  Casus Yazılım Nedir?

  Casus yazılım kullanıcıların kişisel bilgilerini, günlük telefonda yaptıkları aktiviteleri, ağ üzerinden yaptıkları alışverişlerde kullandıkları ödeme ve kredi kartı bilgilerini, kullandıkları sosyal medya hesapları veya şifre kullanılarak giriş yapılıyorsa şifreleri gibi telefon kullanıcısının haberi olmadan bu bilgileri kötü niyetli kişilere gönderen yazılımlardır. Casus yazılımlar kişisel bilgilerinizi gizlice toplayan bir yazılım türüdür.

  İPhone Casus Yazılım Nasıl Bulunur? Nasıl Silinir? Yardım Eder misiniz?

  iPhone Casus Yazılım Nasıl Silinir?

  Aşağıda söyleyeceğim yöntemleri denemeden önce kesinlikle verilerinizi yedeklemenizi öneririm çünkü işin sonunda telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekebilir ve verileriniz gider. Yedeklemeniz durumunda veri kaybı yaşamazsınız. iPhone casus yazılım engelleme yolları, aşağıdaki gibidir.

  • İlk olarak yüklü uygulamaları gözden geçirmelisiniz. Telefonunuzda uygulamalar kısmında girin ve işletim sistemi ile alakalı olmayan, şüphelendiğiniz, bilmediğiniz ne kadar uygulama varsa silin. Eğer silmeye kalktığınız zaman silinmiyorsa ya bir işletim uygulamasıdır ya da casus yazılım.
  • Antivirüs programı yükleyerek temizlemeyi deneyin. Bilgisayarlarımızı korumak için nasıl antivirüs programlarına yöneliyorsak, telefonumuz için de bunu yapabiliriz. Telefonda antivirüs programı kullanmak sizi birçok zararlı yazılımdan korur. Bir antivirüs programı kurun ve sistem taraması yapın. Bu sayede zararlı yazılımları telefonunuzdan uzaklaştırabilirsiniz.
  • Telefonunuza root veya jailbreak yaptıysanız bunu kaldırın. Kaldırmanız çözüm yolu olabilir. Eğer bunu siz yapmadıysanız, telefonunuza yüklenen casus yazılım yapmış olabilir ve kaldırmanız durumunda tekrar yapabilir. Bu durumda söyleyeceğim son çareyi uygulayın.
  • Yukarıda bahsettiğim tüm adımlara rağmen bir sonuç elde edemiyorsanız, hala casus yazılım olduğunu düşünüyorsanız ve belirtiler görüyorsanız en son çare telefonunuzu orjinal işletim sistemindeki fabrika ayarlarına döndürmek olacaktır.

  iPhone casus yazılım nasıl tespit edilir, nasıl silinir gibi konularda bilgiler sunmaya çalıştım. Umarım işine yarar.

En İyi Erkek Görüşü

 • Ben hem telefonda hem bilgisayarda internet veri günlüğü tutan ve anlık olarak gösteren programlar kullanıyorum. Böylece ne zaman hangi uygulama veri çekmiş görebiliyorum. Eğer şüphelendiğim bir program fazla upload kullanmışsa hemen araştırıyorum. Çoğu zaman farkedilmemek için sistem dosyalarının isimlerini taklit ederler. Bunu da bilgisayardan hizmetlere baktığında ismi aynı ya da başı aynı sonuna farklı bir karakter konulmuş ikinci bir hizmet görürsen farkedebilirsin. Windows için update üzerinden de çekebilirler farkedilmemek için. Eğer windows update için upload aşırı fazla ise farkedebilirsin. Ayrıca windows'a kişisel veriler gönderen hizmetler var. Bunları da kapatmanı öneririm. Kısacası ne kadar saklanırlarsa saklansınlar takip edebilmek için senden veri çekmek zorundalar. Eğer ciddi bir şüphen varsa bir gözün ara sıra upload üzerinde olsun. Bir süre sonra zaten hangi uygulama ne amaçla veri çekiyor öğreniyorsun ve sıradışı internet transferini farkediyorsun hemen.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 1
 • İPhone kullanma bu yüzden sat android al android telefonda öyle yazılım olayı yok

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?