+1 yıl

IPhone Etkin Değil iTunes'a Bağlanın Hatası Çözümü Nedir?

Telefonumda iPhone etkin değil iTunes'a bağlanın hatası alıyorum. Bu hatanın çözümü nedir bilen var mı?
0 0

Çok Süper Cevap

 • IPhone Etkin Değil Hatası Nedir?

  IPhone etkin değil uyarısı, Apple telefonlarda olan bir güvenlik önlemidir. Cihazınıza yanlış parola girildiğinde iPhone kendisini belli bir süre kilitler ve her yanlış girilişinde süre biraz daha uzar. 6 kere üst üste yanlış girilmesi sonucunda iPhone etkin değil iTunes’a bağlanın uyarısı verir.

  Apple burada cihazlara izinsiz girişleri engellemek için yapsa da kullanıcılar şifrelerini unuttuğunda sıkıntı olabiliyor. İlk olarak yanlış şifre girildiğinde, “iPhone etkin değil 1 dakika sonra yeniden deneyin” uyarısı verilir. Her girilen yanlış şifre süreyi biraz daha uzatır. En son olarak telefonu, iPhone etkin değil iTunes’a bağlanın uyarısı ile kilitler.

  IPhone Etkin Değil Hatasının Çözümleri Nelerdir?

  Size vereceğim 4 farklı çözüm yöntemi ile iPhone etkin değil hatasını çözebilirsiniz. Bu çözüm yolları şu şekilde:

  • 1. Yol: iTunes ile geri yükleme yaparak iPhone etkin değil hata çözümü
  • 2. Yol: iPhone’umu Bul seçeneği ile iPhone’u silerek hata çözümü
  • 3. Yol: Kurtarma modu ile cihazı sıfırlayarak iPhone etkin değil hata çözümü
  • 4. Yol: Yeni kimlik kullanarak iPhone etkin değil hata çözümü


  Bu yolları adım adım açıklayayım.

  1- iTunes ile Geri Yükleme Yaparak iPhone Etkin Değil Hata Çözümü

  İPhone etkin değil iTunes’a bağlanın hatasının ilk çözümü, iTunes ile geri yüklemektir. Bu çözüm için iTunes ile cihazınızın eşleme yapılmış olması ve yedeklenmiş olması gerekmektir. Eğer yedekleme yaptıysanız, iPhone cihazınızı bilgisayara bağlayın, otomatik olarak iTunes açılacaktır. Bu uygulamada yer alan “Özet” bölmesinde yer alan “iPhone’a Geri Yükle” seçeneğini seçerek iPhone etkin değil iTunes’a bağlanın hatasını çözebilirsiniz.

  2- iPhone’umu Bul Seçeneği ile iPhone Etkin Değil Hata Çözümü

  Eğer iPhone cihazınızda iTunes eşleşmesi yoksa bu yöntemi kullanabilirsiniz. İlk öncelikle icloud. com adresine gidin. Sonrasında burada oturum açın ve cihazınızı seçin. Ardından “ iPhone’umu Bul” seçeneğini işaretleyin. Bu seçeneği işaretlediğiniz zaman alt kısımda “iPhone’u Sil” seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneğe tıklayarak iPhone’u silerek iPhone etkin değil hatasını çözebilirsiniz.

  3- Kurtarma Modu ile Cihazı Sıfırlayarak iPhone Etkin Değil Hata Çözümü

  İPhone’umu Bul veya iTunes ile iPhone etkin değil iTunes’a bağlanın hatasını çözemediyseniz, üçüncü yol olarak kurtarma modu ile cihazı sıfırlayabilirsiniz. Bu işlem aygıtı ve parolayı silecektir.

  İPhone’u iTunes yüklü bir bilgisayara bağlayın ve iTunes’ı açın. Telefon bilgisayara bağlıyken Güç düğmesine ve Home düğmesine aynı anda basılı tutun. Telefon baştan başlayacaktır. Apple logosu gelse dahi tuşlardan elinizi çekmeyin. Kurtarma ekranı gelince elinizi tuşlardan çekebilirsiniz. Geri Yükle/Güncelle ekranından “Geri yükle” seçeneğini seçin ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.

  4- Yeni Kimlik ile iPhone Etkin Değil Hata Çözümü

  Son çare olarak yeni bir Apple kimliği oluşturabilirsiniz. Bilgisayarınızda icloud. com adresine giderek yeni Apple kimliği yarat butonuna basın ve gerekli bilgileri doldurun. Sonrasında telefona belirlediğiniz hesabın bilgilerini girin.

  IPhone etkin değil iTunes’a bağlanın hatası çözümleri bu şekildeydi. Umarım işinize yarar.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 2
 • Şifre defalarca yanlış girildiğinde olur
  Bekle 1 saat sonra geçer

 • İ tunes ile tekrar yazılım atman gerekiyor

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?