+1 yıl

İPhone Fiyatları Ne Zaman Düşer? 2020 İçinde Düşer mi Sizce?

Selam, şu sıralar iPhone almayı planlıyorum ancak tanıdıklar indirim gelir diyor. Sizce iPhone fiyatları ne zaman düşer? 2020 içerisinde iPhone fiyatlarının düşme ihtimali var mı? Bilenler cevaplarsa çok memnun olurum.
0 1

Çok Süper Cevap

 • Selam. iPhone fiyatlarının düşmesi için belli başlı şeylerin olması gerekiyor. Bunlardan bir tanesi yeni modelin çıkması mesela. Diğer nedenleri aşağıda açıklamaya çalıştım.

  iPhone Fiyatları Ne Zaman Düşer? 2020'de Düşer mi?

  iPhone telefonları ilk çıktığı yıldan beri oldukça yüksek rağbet gören nadir telefon markalarındandır. Haliyle böyle olunca fiyatları gün geçtikçe yükseliyor. Çünkü hafife alınacak bir marka değil.

  İPhone Fiyatları Ne Zaman Düşer? 2020 İçinde Düşer mi Sizce?

  Özellikleri, kullanımı, ömrü bakımından en ideal telefonlar arasında. Böylelikle insanlar iPhone fiyatlarının ne zaman düşeceğini merak etmekte. Bu yazımızda sizlere iPhone fiyatları hakkında ne zaman indirim olacağı hakkında bilgi vereceğim.

  iPhone Fiyatları Neden Çok Arttı?

  Öncelikle iPhone fiyatlarının yüksek olmasının nedeni geliştirme ve yapım aşamasında kullanılan parçalar ve malzemelerini maliyetinin yüksek olması. Bir başka nedenler ise iOS virüslere ve zararlı yazılımlara karşı dayanıklı olması ve telefonda kasma olmaması. Eh, bir de son dönemde dolar yükselişini sayarsak... Nedenler yeterli gibi.

  iPhone Fiyatları 2020 İçerisinde Düşer mi?

  iPhone fiyatlarının düşmesi küresel çapta bir değişim ihtimalinde mümkündür. Örneğin 2020 salgınında yaşanan gelişmeler ülke ekonomilerine büyük zararlar verdi ve telefon üreticilerini de zarara soktu.

  İPhone Fiyatları Ne Zaman Düşer? 2020 İçinde Düşer mi Sizce?

  Bunun gibi sebepler fiyat düşmesini engelleyebilir ancak iPhone bunu göz önünde bulundurarak SE gibi uygun maliyetli ama teknik açıdan eski segmentteki telefonları üretti. Bu sebeple Türkiye gibi ülkeler de yüksek vergilerden dolayı satışlarını istediği gibi yapamadı. Kısaca ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir.

  Bir Üst Model Çıktığında Eski iPhone Fiyatları Düşer mi?

  Özellikle çoğu telefonda geçerli olan bir durumdur. Genelde yeni telefon tanıtıldığı zaman bir alt modelinde indirim olur. Çünkü insanlar yeni çıkan telefona yönelir ve alt model arka planda kalır böylelikle bu zaman dilimlerini iyi takip etmek gerekiyor. Bu durum iPhone için de mevcut, ancak çok az bir oranda oluyor genelde. Çünkü başta da bahsettiğimiz gibi her modeline rağbet aynı yükseklikte.

  Sizlere “iPhone fiyatları neden arttı?” ve “iPhone fiyatları ne zaman düşer, 2020'de düşer mi?” gibi sorular hakkında kendimce fikirlerimi ve bildiklerimi aktarmaya çalıştım, umarım yardımcı olabilmişimdir. :)

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 6
 • Düşmez yeter ki temennimiz zam gelmesin

 • 5 gün sonra yeni iphone çıkıyor. İndirim gelicek tabiki.

 • Düşmez

 • Ne zaman düştüğünü gördün bu ülkede? Dolar, euro aldı başını gidiyor.

 • Oppo al kardeşim

 • Yenileri çıkınca düşüyor da ama yinede sanmıyorum düşeceğini

 • İmkanı yok gün geçtikçe artar daha