+1 yıl

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? Yardım Eder misiniz?

Arkadaşlar selam, iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır bilen var mı? Garantimin ne kadar kaldığını nereden, nasıl sorgulayabilirim acaba? Genelde kaç yıl garantisi oluyor bunların? Daha önceki telefonum Samsung'du, anında Samsung garanti sorgulama yapabiliyorduk arayıp. Şimdi nasıl yapacağım bilemedim.
0 1

Çok Süper Cevap

 • Dünyanın en çok telefon markalarından bir tanesi olan Apple, 2. el piyasasında da değerini kaybetmeyerek aslında ne kadar kaliteli ürünleri olduğunu kanıtlıyor. Hem 2. el alım-satım yaparken hem de telefonunuzu servise göndermeden önce mutlaka iPhone garanti süresi sorgulamasını yapmalısınız.

  Garanti süreniz bitti ise servis ücreti ödemeniz gerekebilir. Neyse lafı çok uzatmadan ayfon garanti sorgulama işleminin nasıl yapılacağını açıklayayım.

  iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Öncelikle https://checkcoverage.apple.com/tr/tr/ sitesine girdikten sonra karşınıza “Servis ve Destek Kapsamınızı Kontrol Edin” başlıklı bir sayfa çıkacaktır. Buradan telefonun seri numarasını girip sonrasında ise altta yazılı olan kodu girip öğrenebilirsiniz.

  iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? Yardım Eder misiniz?

  Burada en çok sorulan sorulardan bir tanesi “iPhone seri numarasını nereden bulabilirim?” sorusudur. Çünkü iPhone seri numarası olmadan garanti süresini öğrenmeniz mümkün olmuyor. iPhone seri numarasını bulmayı da hemen açıklayayım.

  iPhone Seri Numarası Nasıl Öğrenilir?

  iPhone seri numarası öğrenmek oldukça basit bir işlemdir. İlk öncelikle telefonunuzda “Ayarlar” kısmına geliyorsunuz. Sonrasında “Genel” kısmından “Hakkında” bölümüne giriyoruz. Bu bölümde altta “Seri Numarası” kısmının yan tarafında telefonunuza ait seri numarası yazacaktır.

  iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? Yardım Eder misiniz?

  Telefonunuzun seri numarasını öğrendikten sonra sitede bulunan seri numarası bölümüne seri numarasını, “Lütfen Kodu Girin” yazan yerin altına da gösterilen kodu girdikten sonra iPhone garanti süresini öğrenebilirsiniz. Umarım iPhone IMEI garanti sorgulama işlemi hakkında yeterince bilgi verebilmiş, açıklayabilmişimdir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 2
 • ayarlar / genel / hakında


  veya checkcoverage. apple. com

 • arasana applei

 • Apple türkiye sitesine gir
  İcloud hesabınla
  Giriş yap gözükür

 • merak etme garanti bitmeden arızalanmaz