+1 yıl

İphone telefonum kulaklık modunda kaldı, nasıl düzeltilir?

Dün Eve Geldim Telefonu Açtım Telefondan Ses Gelmiyo Kulaklık Modunda Kalmış Giriş Yerini Temizledim Üfledim Tak Çıkar Yaptım Kapat Aç Yaptım Başka Nasıl Düzeltebilirim Bunu

Güncellemeler:
+1 yıl
Helpp
4 1

Çok Süper Cevap

 • İPhone Kulaklık Modunda Kaldı Sorunu Nasıl Çözülür?

  İphone telefonum kulaklık modunda kaldı, nasıl düzeltilir?

  iPhone kullanıcılarının en çok karşılaştığı sorunlardan birisi olan kulaklık modunda kaldı hatası problemine bu yazımızda değineceğiz. iPhone neden kulaklık modundan çıkmıyor? Bu sorunu telefoncuya gitmeden kendi imkanlarıyla nasıl halledebilirim diyorsan yazımıza bakabilirsiniz.

  Hoparlör veya kulaklığın çok hızlı ve sert şekilde çıkarılması, kulaklık veya hoparlörün cihaz işlem anında çıkarılması, orijinal olmayan veya ucuz maliyetli haliyle düşük kaliteli, tanınmayan markaların hoparlörünün kullanılması veya kulaklık girişindeki basit bir sorun da kulaklık modunda kalma hatasına sebebiyet verebilmektedir.

  1. Kulaklığı Takıp Çıkararak Tekrar Deneyin.

  Akla gelen ilk yöntem olarak kulaklığın herhangi bir temassızlık sebebiyle çalışmadığını düşünürüz. Bu nedenden dolayı kulaklığı ya da hoparlörü birkaç kez çıkarıp takma yöntemi denenebilir ki belki temas problemi böylesine küçük bir sorundan kaynaklanıyor olabilir.

  2. Uçak kodunu kullanın

  Denetim Merkezi’ni açın> Uçak simgesi> yaklaşık 10 saniye sonra tekrar uçak simgesine dokunun.

  Söz konusu yöntemi uygulayabilmek için ilk olarak

  İphone telefonum kulaklık modunda kaldı, nasıl düzeltilir?

  Denetim Merkezi > Face ID özelliğine sahip olan iPhone modellerinde sağ üst kenardan aşağı doğru kaydır

  home butonu olan cihazlar için;

  alt kenardan yukarı doğru kaydır > Denetim Merkezi arayüzüne > uçak simgesi> yaklaşık 10 saniye bekle tekrar uçak simgesine dokun.

  3. Farklı Bir Kulaklık Deneyin.

  Özellikle uygun fiyatlı sitelerden ya sacsatıcılardan alınan orijinal olmayan ürünleri kullandıysanız iphonenuzda böyle bir problem yaşamanız olasıdır. Yaşadığınız sorunun kaynağı, sahip olduğunuz kulaklık olabilir. Orijinal EarPods’ları kullanıyorsanız bu ihtimal neredeyse zaten yok denilecek kadar azdır.

  Mevcut problemin kulaklığınızdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını tespit etmek için farklı bir kulaklığa şans verin.

  4. Telefon Üzerinde Su Olup Olmadığını Kontrol Edin.

  Telefonun üzerine çantanızdan su, parfüm dökülmüş olabilir ya da bir masa üzerindeyken kazayla üzerine su gelmiş olabilir ve hatta bazen cepteki nem bile kulaklığın sağlıklı çalışmasına engelleyebilir. Spor veya egzersiz esnasında teriniz kulaklık jakı ile temas etmesi bu tarz bir probleme sebep olabilir.

  Sorunu anlatabilmek için, IPhone modellerinin yan kısmında Sıvıyla Temas Göstergeleri (LCI) yer almaktadır. LCI’ın kırmızı rengi göstermesi, telefonunuzun sıvı ile temas ettiği anlamını taşıyor.

  5. İşletim Sisteminizi Güncelleyin

  Şayet Cihazınız jailbreak’li ise bunu bilmeyerek yüklediğiniz bir tweak, sistem dosyalarına zarar vermiş olabilir. Cihazı DFU moduna alıp kurtarma veyahut güncellemeyi deneyebilirsiniz.

  6. Sistemi Geri Yükleyin

  Bu işlem bir tık uzun sürebilir ancak sonuçta modifiye edilmiş sistem dosyaları yerini orijinal sistem dosyaları korunmuş olacak. Kısaca bu bir tür resetleme işlemi olup cihazınız satın aldığınız ilk haline geri dönecek.

  7. Apple Destek ile Iletişime Geçin

  Hem Twitter üzerinden hem de web tarayıcısından destek ekibi ile iletişime geçebilirsiniz. Online destek yöntemleriyle meydana gelen sorunun donanımsal mı yoksa yazılımsal mı olduğu ortaya çıkacaktır. Diğer seçenek olarak, bulunduğunuz şehirdeki Apple yetkili servis sağlayıcısını da giderek bizzat başvuru yapabilirsiniz.

  8. iPhone'u Yeniden Başlatmayı Deneyin.

  Yeniden başlatma yani restart işlemi, iOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda meydana gelen sorunların çoğunu kolaylıkla çözümleyebiliyor. Cihazı yeniden başlatmak, ses çıkış ayarlarını da fabrika ayarına getirip yeniden düzenleyebiliyor.

  Kızlar Bir Adım ÖnYeniden başlatma, iOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda meydana gelen pek çok sorunu çözebilmektedir. Cihazı yeniden başlatmak, ses çıkış ayarlarını da yeniler. Dolayısıyla cihazınızı yeniden başlatın ve sorunun hâlâ devam edip etmediğini kontrol edin. Sorun devam ediyorsa diğer yönteme geçin.Yeniden başlatma, iOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda meydana gelen pek çok sorunu çözebilmektedir. Cihazı yeniden başlatmak, ses çıkış ayarlarını da yeniler. Dolayısıyla cihazınızı yeniden başlatın ve sorunun hâlâ devam edip etmediğini kon
  9. Kulaklık Girişini Hafifçe Temizleyin.

  Kulaklık girişinde biriken kitler, özellikle toz ve tortu benzeri kalıntılar bu tarz problemin yaşanmasına yol açabilir. Güçlü bir ışık, fener yardımıyla kulaklık jakının içerisine bakıp oldukça dikkatli bir şekilde kürdan veya pamuk ile temizleyin. Ancak bu işlemi yaparken mümkün olduğunca dikkatli ve yavaş dokunuşlarla hareket etmenizi öneririz.

  10. Ağ Ayarlarını Sıfırlamayı Deneyin.

  Sırasıyla şu yazacağım yöntemleri deneyin. Ayarlar sayfası> Genel kategorisini>
  Sıfırla menüsünü> Ağ ayarlarını sıfırla

  Bu yöntem hücre veri, Wi-Fi ve Bluetooth gibi yerleri sıfırlar. Ayrıca birlikte senkronize edilen cihazlar ve bağlı olunan ağlar kaldırılır.

  iPhone Kulaklık Modundan Çıkarma İşlemi Yetkili Servis Tarafından Yapılabilir mi?

  İphone telefonum kulaklık modunda kaldı, nasıl düzeltilir?

  Elbette iPhone bu konuda gerçekten çok iyi bir servis sistemi sunuyor kullanıcılarına. Hem online, Hem sosyal ağlar hem de yetkili bayiliklerinden bizzat müracaat edip yardım almanıza olanak tanıyor.

  Umarım faydalı olmuştur, kolay gelsin 🌺

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 2
 • Kapat aç

  • Düzelmedi

 • Merhaba, bu tarz durumların ana sebebi cihazınızın kulaklık girişinde biriken toz, pislik ve oraya ulaşan sudur. Bunları temizlemeniz gerekiyor ama uygun araç gereciniz yoksa bir apple bayisine uğrayarak sizin için temizlemelerini isteyebilirsiniz.

  Böyle bir imkanınız yoksa, (dikkatli olunmazsa masraf çıkar) kürdan ve bir kaç parça selpak havlu yardımıyla hem içerideki suyu çekmiş olursunuz. Hem de pisliği temizlersiniz. Temizliği yaptıktan sonra cihazınız normale dönecektir. Bu tarz durumların tekrar yaşanmaması için önlem olarak telefonu cebinizde aşağı bakar şekilde taşımayabilirsiniz.

  Telefonun alt kısmı her zaman yere baksın. Böylelikle su da hiç kaçmaz.

 • Kurutma makinesi tut uzaktan sonra da peçeteyle sil içini. Su kaçmıştır muhtemelen

  • Su kaçmadı ama deneyim

  • Dene benimde başıma geldi geçenlerde

  • Düzelmedi

  • Hepsini Göster