+1 yıl

Metaverse'de yatırım nasıl yapılır?

Metaverse yatırım yapmak istiyorum nasıl yapılır? Daha önce yatırım yapanlar var mı, beni bilgilendirir misiniz?
Metaversede yatırım nasıl yapılır?
1 2

Çok Süper Cevap

 • Algısal sanal evren anlamına gelen metaverse, pek çok konuda yatırım yapılabilen bir alan. Metaverse’de insanlar herhangi bir fiziksel gayret göstermeksizin, artırılmış sanal gerçeklik cihazları vasıtası ve kendi zihinlerinin yönlendirmesiyle bu alana rahatlıkla girebiliyor. İster bir arsa ister bir ev satın alarak bu sanal alemdeki yatırımlarınıza başlayabilirsiniz. Peki, metaverse arsa nasıl alınır? Hangi kripto paralar metaverse’de geçerli? Metaverse yatırım araçları nelerdir? Tüm bu soruların cevabını, arsa nasıl alınır, konusundan başlayarak aşağıda görmek mümkün.

  Ancak bu sanal alemde nasıl arsa alacağımızı anlamaya başlamadan önce metaverse’deki coin’lerin hangileri olduğuna açıklık getirmemizde fayda var. Zira yatırımları yapabilmemizi sağlayan araçlar, aslında bu kripto paralardır.

  Metaverse Coin’ler Hangileri?

  Metaverse'de yatırım nasıl yapılır?

  Bildiğiniz üzere bitcoin, sanal alemde çoktan kullanılan kripto para birimi. İnsanlar sanal cüzdanlarında sakladıkları bitcoin ya da alt coin’leri birbirlerine rahatlıkla gönderebiliyor ya da gerekli transferleri yapabiliyor. Tamamen sanal ortamda kullanılan bir para birimi olan bitcoin, aslında metaverse için yaratılmış bir finansal araç. Aşağıda metaverse coin’ler hangileri ve özellikleri neler sorularının yanıtını bulabilirsiniz.

  Enjin Coin (ENJ): Enjin, aslında bir sosyal oyun platformu. Temel hedefi, oyun ürünlerinden oluşan bir blok zinciri yaratmak. İnsanlar buraya gelip klanlar oluşturabilir, sohbet edebilir ya da mağaza açabilir. Enjin’in piyasa değeri milyar dolarlarla ölçülüyor. Enjin coin’in aylık maddi değişim oranı ise %100.

  Decentraland (MANA): Decentraland, ethereum tabanlı bir sanal gerçeklik platformu. Burada kullanıcılar ister içerik ister uygulama oluşturarak para kazanabiliyor.

  Axsie Infinity (AXS): Axsie Infinity, Vietnam’da doğmuş bir oyun projesi. Burada oyuncular, tüm oyunun ekosistemine katkı sağladıkça para kazanıyor. Bu da tıpkı ENJ gibi milyar dolarlarla ifade edilen piyasa değeriyle öne çıkıyor. AXS coin’in maddi değişim oranı ise %120.

  The Sandbox (SAND): Sandbox da oyun alanında faaliyet gösteren bir blok zinciri tabanlı sanal dünya platformudur. Piyasa değeri milyarlarla ölçülen bu platformun bir aylık maddi değişim yüzdesi ise 75.

  Blocktopia (BLOK): Kendini merkezi olmayan metaverse olarak tanımlayan Blocktopia, her anlamda tam bir metaverse projesi. Şirketin amacı, kripto para sektörü için eşsiz bir sanal gerçeklik deneyimi sunmak. Burada token sahipleri blocktopialılar olarak adlandırılırken reklam geliri, emlak sahipliği ve oyunlardan para kazanma gibi maddi zenginlikler elde edebiliyor.

  Wemix (WEMIX): Wemix de buradaki pek çok isim gibi oyun alanında hizmet veren bir metaverse projesi. Burada kullanıcılara belli sanal varlıkları satın alabilmek adına cüzdan veya pazar yeri de sağlıyor. WEMIX coin’in aylık fiyat değişim oranı %400 olarak belirtiliyor.

  Dvision Network (DVI): Ethereum tabanlı bir blok zincir olan DVI, NFT’lerin satılıp alınabileceği platformları da içermekte. DVI coin’in aylık değişim oranı %145.

  Wilder World (WILD): Bu projede amaç merkeziyetsiz sanal bir ulus yaratmak. Diğer metaverse projelerinde olduğu gibi Wilder World’de de NFT pazarı bulunuyor. WILD coin’in bir aylık piyasa değişim oranı %250.

  Metaverse Arsa Nasıl Alınır?

  Metaverse'de yatırım nasıl yapılır?

  Metaverse arsa nasıl alınır, sorunun cevabı aşağıdaki arsa satışı yapan sitelerde saklı. Bu siteleri ziyaret edip gerekli koşulları yerine getirdikten sonra dilediğiniz sanal arsayı satın almanız mümkün.

  • Ovr
  • Myneighboralice
  • Genesis City
  • Lunacia
  • Nextearth. io
  • Matrix World Land Sale
  • Sandbox
  • Division Network
  • Decentraland

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 3
 • Birazcık mantıklı alakalı bir şey aslında bu iş

 • Evet biliyorum

 • Arastirmak gerek

 • Zor yapılır