+1 yıl

Mi hesabı nedir, Mi Cloud hesabı ne işe yarar?

Telefonumda Mi Cloud diye bir şey var. Ne olduğunu anlayamadım. Bu arada cihazı yeni aldım eski telefonumda yoktu böyle bir şey o yüzden bilmiyorum. Mi hesabı nedir, nasıl oluşturulur? Hesap oluşturduğum zaman bana faydası ne olacak bilenler yardımcı olur musunuz?
Mi hesabı nedir, Mi Cloud hesabı ne işe yarar?
2 1

Çok Süper Cevap

 • Mi Cloud Hesabı Nedir, Ne İşe Yarar?

  Mi Cloud hesabı nedir, ne işe yarar?
  Mi Cloud hesabı nedir, ne işe yarar?

  Xiaomi markasının kendi cihazlarında kullandığı bulut depolama hizmeti alanına Mi Cloud deniliyor. Her markanın kendi adıyla kullandığı bulut depolama hizmeti adı farklıdır. Tıpkı iPhone markasının depolama alanına iCloud demesi gibi. Mi Cloud da aynı diğer markaların depolama hizmeti gibi çalışır.

  Mi Cloud konusuna gelecek olursak, diğer depolama hizmetleri ile aynı kullanım amacına sahip. Cihazında bulunan fotoğraflarını, mesajlarını, notlarını, kişilerini ve daha bir çok şeyi yedekleyebilirsin. Mi Cloud, Mi temalar, Mi oyunlar gibi popüler Xiaomi hizmetlerinin kullanabilmen için öne Mi hesabı oluşturman gerek.

  Mi Cloud hesabı nasıl oluşturulur?

  Mi Cloud hesabı nasıl oluşturulur?
  Mi Cloud hesabı nasıl oluşturulur?

  Bu hizmeti kullanabilmek için ilk yapman gereken şey, Mi Cloud hesabı açmak olacak. Bunun için de izleyeceğin adımları listeli şekilde yazacağım.

  • İlk adım olarak, https://account.xiaomi.com/pass/register linkine tıklamalısın.
  • Ülke seçimi ve e-mail adresini girerek Create Mi Account yazısına tıklıyorsun.
  • Her formda olan gizlilik sözleşmesini kabul edip, sondaki adımları takip ediyorsun.

  İstersen telefon numaran ile de hesap oluşturabilirsin. Bunun için;

  • Create Using A Phone Number seçeneğini tıklıyorsun.
  • Açılan pencerede telefon kısmı istenilen yere numaranı yazıyorsun.
  • Şifreni belirlemek ve gelen aktivasyon mesajları için yönlendirmeleri takip et tamamdır.

  Mi Cloud hesabı nasıl kullanılır?

  Mı Cloud hesabı nasıl kullanılır?
  Mı Cloud hesabı nasıl kullanılır?

  Hesabı oluşturduktan sonra Mi Cloud hizmetinden yararlanmak için, i. mi. com giderek hesaba erişim sağlaman gerekiyor. Ana sayfada açılan oturum linkine tıklayarak giriş yapabilirsin. Zaten giriş yaptıktan sonra karşına galeri, mesajlar, kişiler, cihazı bul ve ayarlar seçeneği çıkıyor. İstediğine göre buradan seçip işlem yapabilirsin.

  Mi Cloud hizmetinin amacı kişisel verilerini saklamak ve yedeklemek olduğu için, buradan istediğin bilgilerini ve verilerini yedekleme yapabilirsin. Zaten Mi Cloud içerisine yedekleme yaptıktan sonra fotoğraflarına, videolarına, notlarına ve diğer yedeklediğin verilerine tek sistem üzerinden ulaşım sağlayabilirsin.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 1
 • Apple'ın icolud'u ile oldukça benzer bir yapıya ve arayüze sahip olan mi cloud ile kullanıcılara 12 gb depolama alanı ücretsiz veriliyor bu alana kişileri mesajları notları fotoğrafları hatta ses kayıtlarını yedekleyebilirsiniz tabi bu servisi kullanmak için xiaomi bir cihaza sahip olmanız zorunlu değil.

 • Xiaomi tarafından sunulan bir bulut depolama hizmeti olan Mi Cloud Xiaomi kullanıcılarının verilerini bulut üzerinden yedeklemeye izin veren bir sistem kullanıcıların fotoğrafları, videoları, dosyaları ve kişisel verilerinin yedeklenmesi için kullanabilecekleri bu sistem telefon ve tabletlerde ekstra depolama alanına ihtiyaç kalmamasını sağlıyo sadece bulut depolama servisini kullanarak tüm verilerinizi yedekleyebiliyosunuz.

  Mi hesabı nedir, Mi Cloud hesabı ne işe yarar?
 • Clous , bulut anlamına gelen bir kelime.
  Mi Cloud ise bulut (sunucu) tabanlı bir depolama servisidir.

 • Hesabı oluşturursan bütün verilerin ona kaydolur başka bir cihaza geçince hesabını girdiğin an bütün verilerin aktarılır kolaylık sağlıyor yani hafıza kartıyla sim kartıyla uğraştırmıyor