+1 yıl

Msvcp100. dll Dil Hatası Nedir, Nasıl Çözülür?

Arkadaşlar kardeşim için bir uzaktan eğitim programı indirdik, dershanesinde kullanacaklar; ancak program msvcp100. dll hatası veriyor sürekli. Pek çok yol denedim internette yazan, maalesef çözüme ulaşamadım. msvcp100. dll hatası nasıl çözülür? Bilenler, daha önce karşılaşanlar yardımcı olabilir mi rica etsem? Şimdiden teşekkür ederim.
0 0

Çok Süper Cevap

 • Msvcp100. dll Hatası Nedir?

  Selam. Öncelikle msvcp100. dll nedir ondan bahsedelim. msvcp100 dll hatası, genelde oyun veya program indirdiğimizde karşımıza çıkan bir hatadır. Özellikle büyük boyutlu bir oyun indiriyor ve sonra msvcp100 dll hatası alıyorsan kendini hemen internette bulmuş olabilirsin, hakkındır.

  Msvcp100. dll Dil Hatası Nedir, Nasıl Çözülür?

  Msvcp100. dll Hatası Neden Alınır?

  DLL dosyaları programlar ve oyunlar tarafından kullanılır ve belirli işlemlerin nasıl gerçekleştirileceğiyle ilgili talimatlar içerir. Msvcp100 dll hatası alma sebebin, indirdiğin oyun veya programdaki dll dosyasının eksik veya hasarlı olmasıdır. İndirdiğin yerdeki yorumlara bakarak bunun önüne geçebilirsin, muhtemelen diğer kullanıcılar da msvcp100 dll hatası aldığını yazmışlardır. Bu hata farklı farklı karşına çıkabilir.

  • Program msvcp100. dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlayamıyor.
  • msvcp100. dll başlatmada sorun belirtilen modül bulunamadı.
  • msvcp100. dll yüklemede hata belirtilen modül bulunamadı.
  • Bu uygulama msvcp100. dll bulunamadığı için başlatılamadı.
  • Program msvcp100. dll bilgisayarınızda eksik
  • msvcp100. dll uygulaması Windows üzerinde çalışmak üzere tasarlanmamış veya hata içeriyor.
  • msvcp100. dll programı Windows üzerinde çalışmak üzere tasarlanmadı veya hata içeriyor.

  Bu hata yalnızca belirli bir DLL dosyası eksik, bozuk veya hasarlı olduğunda değil, aynı zamanda donanımla ilgili sorunlar olduğunda veya sistemine bir virüs veya kötü amaçlı yazılım bulaştığında da karşına çıkabilir. Ama genelde indirilen dosyadaki eksiklik sebebiyle olacaktır, o yüzden için rahat olabilir.

  Madem bu hatayı aldın, nasıl çözeceğini göstereyim.

  Msvcp100. dll Hatası Çözümü Nedir?

  1- Çöp Kutusunu Kontrol Et

  Biliyorsun ki biz Türklerin ilk yaptığı şey kapatıp açmak. Telefon, televizyon, bilgisayar fark etmez, hep bunu yaparız. Bu yüzden bu adımı yaptığını düşünüyor ve çöp kutusu adımına geçiyorum. :D

  Çöp kutusunu kontrol et, yanlışlıkla msvcp100. dll dosyasını silmiş olabilirsin. Eğer çöp kutusunda bu dosyayı bulursan sağ tıklayıp Geri Yükle’yi seç. Bilgisayarını yeniden başlattığında çözülecektir.

  2- Microsoft Visual C ++ İndir

  Baktın ki çöp kutusunda böyle bir dosya yok. O zaman Microsoft Visual C ++ indir. Bu uygulama, programların içerisinde yer alan işlevlerin, prosedürlerin veya diğer kod öğelerinin derlemelerini içeriyor. msvcp100. dll de buraya aittir. Bunu indirdiğinde içerisinde aradığın dosyayı bulabilirsin.

  3- Windows Güncellemelerini Kontrol Et

  Mevcut Windows sürümünü güncelleyin. Bazen yaptığın güncelleme eksik msvcp100. dll dosyasını güncelleyebilir. Mevcut güncellemeler varsa bunları yükle ve bilgisayarı yeniden başlat, sonrasında hata aldığın uygulama veya oyunu tekrar aç. "MSVCP100. dll bilgisayarınızda eksik olduğundan program başlatılamıyor" hatasını almaya devam edip etmediğini kontrol et.

  4- Programı / Oyunu Yeniden Yükle

  Büyük bir programsa seni biraz üzebilir ama yeniden yükleyerek bu hatayı düzeltmen mümkün. Oldukça klasik ama bir o kadar etkili bir yöntemdir. İçinde bulunan herhangi bir dosya silindiyse veya zarar gördüyse tekrardan indirmede bu sorun çözülecektir.

  5- Msvcp100. dll Dosyasını Tekrar Oluştur

  Eğer uygulama içerisindeki msvcp100. dll dosyası eksik değil de hatalıysa aşağıdaki adımları uygula.

  • Başlat’a gir, cmd yaz, komut satırı geldiğinde de CTRL + SHIFT + ENTER yap.
  • Çıkan onay penceresine Evet de.
  • Komut satırı çıkacak karşına. O satıra “%windir%\System32\regsvr32. exe/u Msvcp100. dll” yaz ve enter’a tıkla. Eğer işletim sistemin 64bit ise şunu da yaz “%windir%\SysWoW64\regsvr32. exe/u Msvcp100. dll” Tabii ki başındaki tırnak işaretlerini sil. :) Bu işlem hatalı msvcp100. dll dosyasını silecektir.
  • Tabii şimdi tekrar oluşturmamız giriyor. “%windir%\System32\regsvr32. exe/i Msvcp100. dll” yazman lazım tekrar komut satırına. Eğer işletim sistemin 64bit ise şunu da yaz “%windir%\SysWow64\regsvr32. exe/i Msvcp100. dll”
  • Sorunlu olan dosyayı silip yenisini oluşturmuş olduk. Bilgisayarını yeniden oluşturup sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsin.

  Bazı siteler sana MSVCP100. dll dosyası indirmeyi vadedebilir. Ama resmi olmayan sitelerden indirmeni tavsiye etmem, Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmanın anlamı yok. :)

  Ayrıca Bkz: msvcp140.dll Hatası Nasıl Çözülür?

  Boş yere virüs, kötü amaçlı yazılımlara bulaşmayalım. Dediğim 5 çözüm işini çözecektir.

  Windows işletim sisteminde hayatımızı kolaylaştıran CMD Komutları için de linke tıklayabilirsin.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 4
 • Selam, google giriyorsun msvcp100 dll indir yazıyorsun ve indiriyorsun. System 32 ve 64 klasorlerine kopyalayıp atıyorsun bu kadar basit. :)

 • Bazı programlarda ki eksik. dll kütüphanesidir.

  https://tr.dll-files.com/msvcp100.dll.html

 • Uygulamayı silip yeniden yükleyin düzelecektir msvcp100 hatası

 • Directx indir yükle

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?