+1 yıl

Netflix Paketleri ve Fiyatları Nelerdir? Hangisi Daha İyi?

Arkadaşlar selam,
Hangi Netflix paketini kullanıyorsunuz? Hangisi sizin için daha uygun, size yetiyor? Netflix paketleri ve fiyatları nelerdir? Yani, kullandığınızı soruyorum elbette. Bildiğimiz, webde yer alan siteler artık o kadar reklama boğuyor ki, izlemek dahi istemiyorum.

Önerilerinizi bekliyorum!
0 2

Çok Süper Cevap

 • Netflix, abonelik sistemiyle çalışan bir dizi, film platformudur. Son yıllarda popülaritesini oldukça fazla arttıran bu platform, içerisinde binlerce içerik bulundurmaktadır.

  Kendisine özgün içeriklerin dışında başka yapım şirketlerine ait film ve dizileri de içerisinde bulundurmaktadır. Bu kadar çok içeriğe sahip olan bu platform, haliyle abone sayısını da her geçen gün arttırıyor. Artan abone sayısı ile birlikte, sisteme nasıl abone olunacağını ve hangi paketleri kullanacağını merak edenlerin sayısı da artıyor.

  Netflix paketleri ve Netflix üyelik ücretlerini elimden geldiğince açıklamaya çalışayım.

  Netflix Paketleri ve Fiyatları Nelerdir? Hangisi Daha İyi?

  Netflix Üyelik Paketleri Nelerdir?

  3 farklı paket bulunuyor. Bu paketler şu şekilde:

  • Temel Paket
  • Standart Paket
  • Özel Paket

  1- Temel Paket Ücreti ve Özellikleri

  Netflix’in en düşük paketi olan temel paket, tek kişilik kullanıma uygun bir pakettir. Aynı anda sadece bir kişi tarafından kullanılan paket, film ve dizileri 480p çözünürlükte izleme imkanı sağlar.

  İyi bir video kalitesine sahip olan paketi telefon, televizyon ve bilgisayardan açabiliyorsunuz. Ayrıca istediğiniz zaman paketi iptal edebilirsiniz. 4 Mart 2021'den itibaren yapılan zam ile birlikte temel paket fiyatı 26,99 TL'dir.

  Temel paket özelliklerini ve yorumlarını daha ayrıntılı incelemek istersen Netflix temel paket özellikleri nasıl? buraya göz atabilirsin.

  2- Standart Paket Ücreti ve Özellikleri

  Netflix’in orta paketi olan standart paket temel pakete göre biraz daha üstün bir pakettir. Standart pakette aynı anda 2 kişi platforma giriş yapabiliyor. İçeriklerin görüntü kalitesi 1080p yani Full HD olarak izlenebiliyor.

  Video kalitesi temel pakete göre çok daha iyi. Tıpkı temel pakette olduğu gibi telefon, televizyon, bilgisayar ve tablet üzerinden içerikleri izleyebilirsiniz. Bunun dışında istediğiniz zaman paketi iptal edebiliyorsunuz. 4 Mart 2021 yılından itibaren yapılan zam ile birlikte Standart Paket fiyatı 40,99 TL'dir.

  3- Özel Paket Ücreti ve Özellikleri

  Netflix’in kullanıcılara sunduğu en yüksek paket özel pakettir. Bu pakette aynı anda 4 kişi platforma giriş yapabiliyor. Videolar en yüksek kalitede izlenebiliyor, içeriklerin çözünürlük kalitesi 4K+HDR’dır.

  Diğer paketler gibi televizyon, telefon, tablet ve bilgisayar üzerinden platforma bağlanabiliyorsunuz. Özel pakette Netflix üyelik fiyatı, 4 Mart 2021 tarihinden itibaren uygulanan zam ile aylık 54.99 TL olarak belirlenmiş.

  Netflix üyelik fiyatları ve özelliklerini bu şekildedir.

  Netflix Paketleri ve Fiyatları Nelerdir? Hangisi Daha İyi?

  Netflix'e Nasıl Üye Olabilirim?

  Netflix’e üye olmak oldukça basit bir işlemdir. Adım adım nasıl yapacağınızı anlatayım.

  • İlk öncelikle Netflix’in resmi internet sitesine yani https://www.netflix.com/tr/ girin.
  • Daha sonrasında ortada bulunan kısma e-posta adresini yazın ve izlemeye başla butonuna basın.
  • Ardından size uygun olan paketi seçin.
  • Son olarak ödeme yöntemini doldurun ve içerikleri izlemeye başlayın.

  Netflix Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

  Netflix’e üye olurken bir ödeme yöntemi seçmeniz gerekiyor. Ödeme yöntemi seçilmediğinde üyelik tamamlanmıyor ve içeriklere ulaşamıyorsunuz. Netflix için birden fazla ödeme yöntemi kullanılabiliyor. Bu ödeme yöntemlerinden size en uygun olanı seçerek platforma üye olabilirsiniz.

  1- Kredi ve Banka Kartı ile Ödeme

  Netflix’te ve diğer internet işlemlerinde en çok kullanılan ödeme yöntemi kredi veya banka kartı kullanarak işlem yapmaktır. Netflix’e üye olmak için kredi kartını ya da banka kartını kullanabilirsiniz. Anlaşmalı oldukları kredi ve banka kartları şu şekilde:

  • Mastercard
  • Visa
  • American Express
  • Troy kredi kartları
  • Maestro

  2- Sanal Kartlar ile Ödeme

  İnternet bankacılığının kullanımının artması ile birlikte sanal kartların kullanımı da arttı. İnternetten yapılan işlemlerin çoğunda sanal kartlar kullanılabiliyor. Sanal kartların kullanım alanlarından bir tanesi de Netflix. Bu platforma üye olurken sanal kartınızdan yararlanabilirsiniz.

  3- Ön Ödemeli Kartlar ile Ödeme

  Ön ödemeli kartlar son dönemlerde oldukça popüler olan ve her geçen gün kullanıcı sayısı artan kartlardır. Netflix, kullanıcılarına ön ödemeli kartlarla ödeme yapma imkanı da sunuyor. Ancak ön ödemeli kartın aşağıdaki logolardan bir tanesini kullanması gerekiyor.

  • Mastercard
  • Visa
  • American Express

  En iyi ön ödemeli kartlar hangileri? Sorusunda detaylı bilgi de verilmiş. Göz atabilirsin.

  4- Netflix Hediye Kartları ile Ödeme

  Birçok perakende mağazada bulunan Netflix hediye kartlarıyla da ödeme yapabilirsiniz. Bu kartları ister bir sevdiğinize alıp onun üyeliğine katkı sağlayabilirsiniz isterseniz de kendi üyeliğinizde ödeme yöntemi olarak kullanabilirsiniz. Böylece Netflix ödemesini nakit olarak yapabiliyorsunuz.

  5- Üçüncü Taraf Faturalandırma ile Ödeme

  Kullandığınız başka bir firma ile Netflix üyelik ücretini ödemeniz mümkün. Şu an bu konuda sadece Vodafone ile anlaşmalılar. Yani Vodafone faturanıza Netflix üyelik ücretini ekleyebiliyorsunuz.

  Netflix üyelik ücretleri, paket özellikleri ve ödeme yöntemleri konusunda yardımcı olmaya çalıştım, umarım yardımcı olabilmişimdir.

  Ayrıca bkz: Netflix Dizileri ve Filmleri Ücretsiz İzleme

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 4
 • Ben de kullanmıyorum

 • Murat övüçe sormak lazım

 • Netflix'in sitesine bak en güncel fiyatlar orada yazar.

 • kullanmıyorum

 • https://help.netflix.com/tr/node/24926

  18 ile 42 lira arası paketler var.
  Özel paket tabii ki en avantajlı ve en güzeli.

 • Bende baktım ama ortak bir yere gelemedim daha blue TV yla arasında kaldim