+1 yıl

Paypal Ne Zaman Açılacak? 2020'de Açılır mı Sizce?

Arkadaşlar yurtdışında çalışma fırsatı yakaladım ancak sadece Paypal ile ödeme yaptıklarını söylediler. Sizce Paypal 2020'de açılır mı? Ne zaman açılacak bilenler var mı? Bildiğiniz Paypal alternatifleri varsa onları da alabilirim.
0 1

Çok Süper Cevap

 • Dünyanın en büyük online ödeme sistemlerinden bir tanesi olan Paypal, 6 Haziran 2016 yılında ani bir kararla Türkiye’den çekildiğini duyurmuştu. Yurt dışı para transferi, online ödemeler gibi birçok konuda büyük avantajları olan Paypal, Türkiye’den çekilince yurt dışı ile ticaret yapan veya sık para transferi gerçekleştiren kişiler bu habere üzülmüştü.

  Paypal Ne Zaman Açılacak? 2020'de Açılır mı?

  Sadece online ödeme ve para transferi değil, yurt dışına çıktığınızda sizin için bir banka kartı görevi görmesi de büyük avantaj sağlıyordu. 6 Haziran 2016’da çekilen Paypal, çekilmesinin nedenini BDDK’nın lisans vermemesinden dolayı olduğunu açıklamıştı.

  Paypal tarafından 2016 yılında yapılan açıklama şu şekilde:

  “Türkiye’de ödeme faaliyetlerinde bulunmak için yaptığımız lisans başvurusunun BDDK tarafından reddi nedeniyle faaliyetlerimizi durdurmaktan başka bir seçeneğimiz bulunmamaktadır”

  Paypal Ne Zaman Açılacak? 2020'de Açılır mı Sizce?

  Bu açıklamadan sonra ise 6 Haziran’da Paypal işlemleri durduruldu. Ancak sonrasında Paypal’ın BDDK’nın isteklerini yerine getirmediği konusu ortaya çıktı. BDDK, Paypal’dan Türkiye’deki para transferlerinin ve kişisel bilgilerin Türkiye’deki sunucular üzerinde olması gerektiğini belirtmiş fakat Paypal buna yanaşmamıştı. Bunun üzerine Paypal’a lisans verilmemişti. O günden bugüne kadar Paypal kullanan çoğu insan “Paypal Türkiye’ye ne zaman gelecek?” veya “Paypal ne zaman dönecek?” tarzında sorular soruyor.

  Paypal Türkiye Ne Zaman Açılacak?

  Paypal ne zaman açılacak sorusuna net bir cevap verilemiyor maalesef. Şirket olarak 2016 yılında çekilirken yaptıkları açıklama ile döneceklerini belirtseler de aradan geçen 4 senede Türkiye’de tekrardan aktif olmadılar.

  Paypal Türkiye’den çekildiğinde şöyle bir açıklama yapmıştı: “Türkiye'de yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir”

  Bu açıklama sonrasında herhangi bir gelişme yaşanmadı.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 10
 • Paypal direkt türkiyede faaliyetini dırdurdu diye biliyorum

 • O neki

 • O ne ya?

 • sanmıyorum ya. açılsa iyi olur da

 • Hedeeeef 2023

 • Saadet zinciri çıkmasın 😏

 • Türkiye'ye herşeyi kapatıyolar açılmasını da hak etmiyoruz

 • Aracı kurum bulman gerek

 • 2017 den sonra kapandı zaten, zor
  Paravan bul, onlar yurt dışındaki arkadaşına paypal ile yollasın, yollanılan kişi paysend ile komisyonsuz yollar

 • çalışmaya gittiğin yurtdışındaki bankaların birinde hesap açarsan ve o kartta international kartsa sana paypal den para gönderebilirler, türkiyeye geldiğindede paranı kullana bilirsin aslında sen yurtdışında çalışırsan orada banka da hesap ta açtırırsan türkiye de açılıp açılmamasını napıcaksın ki yurt dışında çalışmıyacakmısın

 • Bence açılmaz