+1 yıl

Petal Search Nedir? Ne İşe Yarar? Güvenilir mi?

Huawei telefonda böyle bir uygulama dikkatimi çekti. Petal Search Nedir? Ne İşe Yarar? Güvenilir mi?
3 3
Bibilen

Deniz Unay Ne Diyor?

Deniz Unay
Yazar, Sosyal Medya
 • Petal Search nedir?

  • Petal Search bir arama uygulamasıdır. Bir Huawei iştiraki olan Aspiegel Limited tarafından geliştirilmiştir. Dünya genelinde 170'ten fazla ülkede, milyonlarca kullanıcısı olan bir uygulamadır.
  • Uygulamayı kullanarak internette Google'da olduğu gibi resimler, videolar, haberler ve diğer her şeyi arayabilirsiniz. Petal Search arama altyapısı olarak Bing'in arama motorunu kullanır. Bununla birlikte, Huawei kullanıcıları için, APKMirror ve APKPure gibi indirmelerini kolaylaştırır
  • Eksik olan uygulamaları aramak içinde kullanabilir ve ardından bu dış kaynaklara gitmek zorunda kalmadan bunları doğrudan uygulamadan indirip kullanabilirsiniz. Telefonunuzdaki halihazırda yüklü olan uygulamaları güncellemek için kullanabilirsiniz.
  • Diğer uygulamaların sunduğu Yakınınızdaki RESTORAN CAFE BENZİN İSTASYONU OTEL gibi aramalar konusunda da rakiplerini aratmayacak bir başarıya sahiptir.
  • Petal Search'in ana sayfasında bir araç çubuğu ve belirli özelliklere kısayollar bulunan çeşitli sayfa imleri görürsünüz. Örneğin, haberleri kolay bir şekilde spor ya da kültür olarak kategorilere ayırabilirsiniz. Ayrıca, ek bir uygulama açmaya gerek duymadan bir hesap makinesi ve birim dönüştürücü gibi özel araçları kullanabilirsiniz.
  • GÖRSEL ARAMA PERFORMANSI: Petal Search ile Telefonunuzun kamerasından bir görsel okutup direk görsel aramalar yaptırabilirsiniz.
  • Petal Search hızlı ve basit bir arama motorundan isteyebileceğiniz her şeye sahiptir. Uygulama aynı zamanda karanlık moda sahiptir. Bu özellik, eğer gece ya da ışığın gözünüzü alabileceği karanlık bir yerde arama yapmak istiyorsanız kullanışlıdır.
  • Arama motoru pazarında her geçen gün adından daha fazla söz ettiren Petal Search'ü kullanmak size kalmış.

En İyi Erkek Görüşü

 • Petal Search Nedir?

  Son zamanlarda çok merak edilen bir konu haline gelen Petal Search, Huawei telefonlarda görülen bir arama motorudur. Huawei’ye Google tarafından uygulanan yaptırımdan sonra ortaya çıkan Petal Search, gün geçtikçe daha fazla kullanılmaya başlamıştır.

  AppGallery ile entegre olarak çalışan Petal Search, Qwant ve Yandex arama motorları dahil olmak üzere birçok farklı kaynaktan arama yapmaktadır. Ayrıca arama motoru herhangi bir kaynaktan yükleme yapmak istediğiniz zaman bu sitenin Huawei’nin güvenlik testlerinden geçip geçmediğini gösterir. Böylece üçüncü parti kaynaklardan yüklemeler daha güvenilir hale geliyor. Ayrıca Petal Search, indirdiğiniz uygulamaların güncellemelerini takip edip size bilgi veriyor.

  Petal Search Ne İşe Yarar, Özellikleri Nelerdir?

  Petal Search kullanarak haber, video, görsel, müzik, spor etkinlikleri, restoran rezervasyonu ve uçak bileti gibi aramalar yapabiliyor. Bu arama sonuçlarını kişi tercihlerine göre ve bulunduğu lokasyona göre özelleştirebiliyor.

  Üçüncü parti dosyalarını indirirken Huawei’nin güvenlik testlerinden geçip geçmediğini söylemiştim. Uygulama bulma konusunda özelleşmiş bir arama motorudur.

  Petal Search Güvenilir Mi?

  Huawei’ye ait olan Petal Search, GDPR uyumluluğu için European Privacy Seal tarafından onaylanmıştır. Petal Search, kullanıcıların kişisel verilerini izlemiyor ve analizlerde kullanmıyor. Bunun dışında maksimum güvenli ve gizlilik için çerezlerin kaydı da yapılmıyor. Güvenlik için kullanıcı verileri kendi bölgesinde saklanıyor. Ayrıca Petal Search, sıkı gizlilik ve telif hakkı koruma standartlarına bağlıdır.

  Petal Search Nereden İndirilir?

  Petal Search, Huawei’ye ait bir arama motoru olsa da bütün Android işletim sistemine sahip cihazlara yüklenebiliyor. Arama motorunu AppGallery üzerinden indirilebiliyor.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

4 3
 • Youtube'a yaz çıkar

 • arama motoru 😊 huawei ile amerka ayrı düşünce huawei kendi işletim sistemini kurdu ve arama motoruna petal search adını verdi

 • Baban dahi güvenme

 • hiç bilmiyorum

 • Evettttthh