+1 yıl

Samsung Ekran Kilidini Unuttum, Telefon Kilidi Nasıl Kırılır?

Samsung telefonumun ekran kilidini unuttum ve açamıyorum. Telefon kilidini kırmanın bir yolu var mı?
1 0

Çok Süper Cevap

 • Akıllı telefonlar hayatımıza girdikten sonra birçok kişisel bilgi bu cihazlar içerisinde tutmaya başladık. Banka bilgileri, kişisel şifreler, kişisel e-postalarımızı tuttuğumuz bu cihazlar bir nevi hafızamız oldu diyebiliriz.

  Çoğu kişi telefonuna başkasının erişmesine izin vermez. Bu yüzden telefonlarımızda şifreler ve şifre yerine geçen desenler ile koruma altına alırız. Ancak burada da şifreyi yani ekran kilidini unutma gibi sorunlar yaşanabiliyor. Oldukça sık yaşanan bu durumu senin de yaşamış olman çok normal, canını sıkma.

  Samsung telefonlar en fazla piyasada en çok satan telefonlar olduğu için bu sorunu yaşayanların sayısı oldukça fazla. Bildiğim kadarıyla telefon kilidi kırma Samsung cihazlarda nasıl yapılır anlatmaya çalışayım.

  Samsung Telefon Kilidi Nasıl Kırılır?

  Samsung Ekran Kilidini Unuttum, Telefon Kilidi Nasıl Kırılır?

  1- Android Cihazımı Bul

  Samsung Ekran Kilidini Unuttum, Telefon Kilidi Nasıl Kırılır?

  Bu uygulama sayesinde telefonu temizleme, zili çaldırma gibi işlemlerin yanı sıra kilitleme de yapılabiliyor. Uygulamadan “Kilitle” kısmına bastığınızda size yeni şifre koyma hakkı verecektir. Samsung ekran kilidi unuttum diyorsan ilk denemen gereken yöntem budur.

  2- Samsung Cihazımı Bul Servisi

  Android Cihazımı Bul Servisi ile benzer şekilde çalışmaktadır. findmymobile. samsung. com sitesi üzerinden bilgileri girdikten sonra sol tarafta bulunan “Ekran Kilitle” bölümüne gelerek yeni şifre belirleyebilirsiniz.

  3- Format

  İçerisinde önemli bir bilgi yoksa telefonu formatlamak “Samsung telefon kilidi şifresini unuttum” diyenler için bir çözüm olabilir. Genelde güç tuşu, home tuşu ve ses azaltma tuşlarına basarak kurtarma ekranını açabilirsiniz. Sonrasında Wipe data/factory reset seçeneğinden telefonu sıfırlayabilirsiniz.

  4- Deseni/Şifreyi Unuttum Özelliği

  Samsung Ekran Kilidini Unuttum, Telefon Kilidi Nasıl Kırılır?

  Her Android telefonda bulunmasa da çoğu Android telefonda deseni veya şifreyi çok fazla yanlış girdikten sonra karşınıza deseni veya şifreyi unuttum seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra Gmail bilgilerinizi girip daha sonrasında ise Gmail üzerinden şifreyi değiştirerek giriş yapabilirsiniz.

  Benim bildiği yöntemler bu şekilde. Samsung telefon kilidi kırma şifresi gibi şeyler bulunmuyor benim bildiğim kadarıyla, umarım yardımcı olabilmişimdir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 5
 • Telefonu yandaki tuşları ile sıfırlayıp yeniden başlayabilirsin

 • Şifreni 15 defa yanlış girdiğin zaman sıfırlanıyor. Eğer önemli şeylerin yoksa o şekilde açabilirsin.

 • Ya gmail ile ya da telefonu sifirlayacan

 • Aaaanasil unuttun

 • Recovery moddan sıfırlama yapman lazım ama hepsi silinir bide android yüksek sürüm ise FRP de kalır cihaz

 • Bloke edersen eğer Gmail hesabın kayıtlı ise onun şifresini istiyor diye biliyorum ya da uğraşma hiç telefoncuya götür.

 • Ses acma güc tuşuna basili tut wipe data factory reset de yes de tamamdır