+1 yıl

Silinen dosyaları geri getirme programı işe yarıyor mu?

Selamlar, arkadaş önerisi ile silinen FM savelerimi kurtarmak için birkaç geri getirme programı indirdim. Acaba bunlar silinen dosyaları geri getirir mi ve güvenilir olur mu?
0 1

En İyi Erkek Görüşü

 • Silinen Dosyaları Geri Getirme Programı İşe Yarıyor mu?

  Sizin en büyük kurtarıcınız belki de bu programlar olabilir. Ve tabii ki sorunuzun cevabı oldukça işe yarıyor.

  Google’da silinen programları geri getirme programı Türkçe ücretsiz olarak arama yaptığınızda karşınıza birçok program çıkar. Bu programlar arasından seçim yaparken anlaşılır ve basit arayüze sahip olması bizim için önemlidir. Bilgisayarınıza indirdiğiniz programlar ile çok kısa sürede verilerinize ulaşmanız mümkün. Peki hangi programı seçmeniz gerekiyor?

  Ücretli ve Ücretsiz Silinen Dosyaları Geri Getirme Programları Nelerdir?

  EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı en iyi silinen dosyaları geri getirme programı olarak biliniyor. Programı bilgisayarınıza kurduktan sonra karşınıza çıkan ekrandan kaybolan verilerinizin klasörünü ve tekrardan yüklenmesinde kullanılacak olan klasörü seçin.

  Tarama işleminizi başlattıktan sonra kurtarmak istediğiniz klasörü seçip kurtar butonuna basarak kısa sürede silinen verilerinize kavuşabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken önemli nokta geri getirdiğiniz verilerinizi silinen sürücüye kaydetmemeniz. Kurtarma sırasında o dosyanın üzerine tekrardan yazdırabilir ve böylelikle verilerinizin bir kısmını kalıcı olarak kaybedebilirsiniz.

  https://www.youtube.com/embed/v1JU75pYIEM


  Disk Drill ise popüler olan bir diğer program. Mac işletim sistemi için kullanılan bir uygulama olsa da Disk Drill artık Windows bilgisayarlar için de kullanılır hale geldi. Çeşitli dosya formatlarını kurtarabileceğiniz bu programın yanı sıra Recuva, TestDisk ise ücretsiz diğer uygulamalar arasında bulunuyor.

  Hafıza Kartı ve Hard Diskte Silinen Veriler Nasıl Geri Getirilir?

  Yukarıda bahsedilen uygulamalar sadece bilgisayarınız değil flashtan silinen dosyaları geri getirme için de kullanılabilmektedir. Çektiğiniz fotoğraflar SD kartta ise ve siz yanlışlıkla biçimlendir yaptıysanız ya da hard diskinize virüs bulaştıysa ve dosyalarınız bir anda yok olduysa programları indirerek aynı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Kısacası silme hatasını nerede yaparsanız yapın ücretsiz bu programlar ile hatanızı telafi etmeniz mümkün.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 0

  Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?