+1 yıl

En İyi, Hızlı İnternet Sağlayıcı Sizce Hangisi?

İnternet bağlatıcam kararsızım yardımcı olurmusunuz? Sizce en iyi internet sağlayıcı / ISP hangisi?
Türk telekom (ttnet)
A seç
Turkcell
B seç
Vodefone
C seç
Diğer ( belirtiniz)
D seç
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Kızım Erkeğim
0 1

En İyi Erkek Görüşleri

 • İnternet hızları ve özellikle ISP yani internet sağlayıcılarının sunduğu avantajlar son 5 yıldır Türkiye de çokça konuşulan konulardan. Mobil iletişim Vodafone, Turkcell ve Turk Telekom gibi devlerde iken en iyi internet sağlayıcısı ise bu sağlayıcılardan farklı olarak Turknet, Millenicom, Netspeed, Turksat Kablonet ve Turkcell Superonline yer almakta.

  Pek tabi öncelikle siz kullanıcı için en iyi internet sağlayıcısını seçerken birkaç kriteri de göz önünde bulundurmak akıllıca olacaktır. Bunlar erişilebilirlik, altyapı ve kullanım olarak üçe ayrılabilir. Erişilebilirlikten kast ettiğim aldığınız internet hizmetinde internet sağlayıcınız ne kadar sorunlarınızla ilgilenebiliyor, ekipleri ne kadar hızlı sorun çözebiliyor gibi soruları da içeriyor.

  İnternette pek çok sitede bu internet sağlayıcılarının sorun çözüm sabıkalarını kontrol edebilir, kullanıcıların şikayetlerini döktükleri sitelerden ne gibi sorun çözme odağında olduklarını görebilirsiniz. Pek tabi bunda oturduğunuz muhitte evinizin de ne kadar iyi bir altyapıya sahip olduğu da internet sağlayıcılarının sorunları çözmedeki hızını ortaya koyuyor. İşte altyapıdan kast ettiğim de budur. Bir internet sağlayıcısı ne kadar iyi olursa olsun sizin evinizdeki altyapı eskiyse pek de kaliteli bir hizmet almanız olası değildir. Şu anlık ise kısa vadede bir çözüm bu konuda mümkün değil.

  Özellikle Turk Telekom'un hatları ülkenin çoğu yerlerinde telefon hizmetlerini sağladığı için internet hizmetleri de bu telefon hatları üzerinden veriliyor, birçok evin altyapısı da bu yüzden pek eski. Kısa vadede tek çözüm ise bulunduğunuz yerin altyapısını değiştirmek ki, bu da pek maliyetli. Kullanım ise aldığınız internetten ne kadar yararlandığınızı ifade eder.

  Size verilen hızın tamamını mı kullanıyorsunuz yoksa kesintiler yaşıyor musunuz? Bu sizin kullanımızın ne kadar iyi olduğunu belirleyen etmenler. Şu an için internet sağlayıcıları arasından şu veya bu iyi dememizin pek olası bir tarafı yok.

  Bu sizin üstte saydığımız kriterlere göre kararınız olacak ama şunu belirtmekte fayda var ki, ulaşılabilirlik açısından Turk Telekom yıllardır telefon hizmeti verdiğinden dolayı bu konuda pek deneyimli ve birçok yerde de altyapısı bulunmakta.

  2020 Yılında En İyi İnternet Sağlayıcıları Hangileri?

  1- Turknet Evde İnternet

  Turknet
  Turknet

  Turknet, son yıllarda çok fazla öne çıkan bir internet sağlayıcısı. En iyi internet firması denildiği zaman ilk akla gelenlerden birisi. Bunda ise uygun fiyatı, bu fiyata rağmen verdiği doyurucu internet hızları ve bunlardan da önemlisi müşterilerini taahhüt altına almaması ile öne çıkmakta. 100 mbps hızına sahip tek bir paketi ile hizmet veren Turknet internet siteleri üzerinden kolayca başvuru alarak size de internet hizmetini kısa sürede sağlayabiliyor.

  2- Türk Telekom (TTNET) Evde İnternet

  Turk Telekom (TTNET)
  Turk Telekom (TTNET)

  Türkiyenin en çok tanınmış ve en geniş altyapı ağına sahip olan Türk Telekom özellikle geniş ağ altyapısı sebebiyle de rakiplerinden öne çıkmakta. Farklı farklı her bütçeye ve hıza sahip paketleri ile aynı zamanda telefon hizmeti de veriyor. "En iyi internet hangisi?" sorusuna vereceğim bir diğer yanı bu firma olur.

  3- Turkcell Superonline Evde İnternet

  Turkcell Superonline
  Turkcell Superonline

  Türkiye’de özellikle mobil denilince geniş altyapısı ile ve en iyi internet markaları olarak akla gelen ilk marka olan Turkcell, Superonline ile de mobilden aldığı 4.5G gücünü ev internetlerine taşıyarak adeta internet sağlayıcıları arasında bir devrim gerçekleştirmiş durumda. Baz istasyonlarından aldığı güçle 100 mbps'e kadar sınırsız internet paketleri bulunan Superonline bu teknolojisinin yeni olması sebebiyle diğer markalardan da fiyat olarak bir nebze ayrışıyor. En iyi ev interneti olarak gösterebileceğimiz firmalardan bir tanesi.

  4- Turksat Kablonet Evde İnternet

  Kablonet
  Kablonet

  Turksat'ın uydu gücünden destek alan Kablonet, özellikle internet hizmetini kablo TV üzerinden vermesi ile de sektörde adeta parlamakta. Herhangi bir hava şartına bağlı kalmaksızın internet hizmetini verebilme kapasitesi Kablonet'i diğer rakiplerinden de ayrıştırmış durumda. Tek eksi tarafı ise kabloTV altyapısının her şehirde ve her mahalle de bulunmaması.

  5- Vodafone Evde İnternet

  Vodafone Evde İnternet
  Vodafone Evde İnternet

  Son olarak Vodafone evde internet de, sektörün görece beğenilen; en iyi internet sağlayıcı hangisi? Sorusunun cevabı olarak bu listede yer alabilir. Bakıldığında, Türk Telekom altyapısı ile hizmet veren bu internet sağlayıcı, hem kurumsal hem de bireysel olarak internet tarifeleri sunmakta. Hızı, bulunduğunuz bölgeye göre değişiyor.

  6- D-Smart İnternet

  En İyi, Hızlı İnternet Sağlayıcı Sizce Hangisi?

  Aslında bir dijital yayın platformu olan D-Smart, genel anlamda televizyonlar için kullanılıyor fakat geçtiğimiz senelerde dijital yayın platformunun yanı sıra internet sağlayıcısı olarak hizmet vermeye başladı. 8 Mbps'den 100 Mbps'ye kadar seçenekleri bulunuyor. Limitsiz internetlerin başlangıç fiyatı ise 74.90 TL.

  7- Millenicom İnternet

  En İyi, Hızlı İnternet Sağlayıcı Sizce Hangisi?

  Azerbaycan merkezli SOCAR şirketine ait olan Millenicom, 2004 yılında Türkiye piyasasına giriş yaptı. Şu an en iyi internet sağlayıcısı listesine girebilecek kalitede internet hizmeti sunuyorlar. 16 Mbps indirme hızına sahip olan limitsiz internetin fiyatı Millenicom'da 79.90 TL.

  8- Digiturk İnternet

  En İyi, Hızlı İnternet Sağlayıcı Sizce Hangisi?

  Tıpkı D-Smart gibi bir dijital yayın platformu olan Digiturk daha sonrasında internet dağıtım işine adım attı. Paketleri genelde Digiturk + ev interneti şeklinde. 16 Mbps limitsiz internet + Digiturk 68.99 TL.

  9- Oris İnternet

  En İyi, Hızlı İnternet Sağlayıcı Sizce Hangisi?

  İsim olarak çok bilinmese de son zamanlarda internet sağlayıcısı olarak büyük adımlar atmaya başladılar. En son A tipi lisans alarak kendi altyapılarını oluşturmaya başladılar. Fiyatları oldukça makul, şuan 8 Mbps hızında ve limitsiz internetin fiyatı 49.90 TL.

  10- Uzaynet İnternet

  En İyi, Hızlı İnternet Sağlayıcı Sizce Hangisi?

  Diğer internet sağlayıcı firmalardan biraz farklı olan Uzaynet, bir altyapı gerektirmiyor. Kurulan küçük uydu sayesinde uydu üzerinden direkt olarak interneti kullanabiliyorsunuz. Şuan 10 Mbps hıza sahip olan limitsiz internetin fiyatı ilk 2 ay 99 TL, 2 aydan sonra ise 159 TL fiyatı bulunuyor.

  Telefondan bilgisayara, laptopa internet paylaşımı için gelen pratik önerilere linkten ulaşabilirsin.

 • Fiber dersen TTNET rezilin önde gideni sen fiber alt yapıyı binanın girişine kadar getir sonra onu makine ile çevir binaya bakır kablo ile ver. Türk telekom şöyle bir uygulama başlatsa fiber alt yapı olan her evin içine fiber kablo ile internet dese bir de hız her eve 50 mps yapsa varya piyasanın altını ustune getirir. Ama öyle bir kafa nerede. Bunu yapan şu an süper online evine kadar fiber kabloyu çekip modemi takıyor. Ancak tarifeleri konusunda iyi bir şirket değil. Bana kalsa bunların hiçbiri iyi değil yakın gelecekte uydu üzerinden internet ucuzlasin fiber altyapı halt yemiş direkt uydu üzerinden ınternet.

 • Dsmart net kullanıyorum ortalama işte çok iyi değil ttnetin hat problemlerinden iyidir en azından arayınca muhattap olabildiğim bir müşteri hizmetlerim var karşımda ttnetliyken arayınca azarlıyorlardı müşteri hizmetlerini ve geçiştiriyorlardı saçma bir şeyler anlatıp o yüzden dsmart net benim için iyi yani

En İyi Kız Görüşleri

 • Valla ne derseniz deyin, iyi veya kötü demiyorum bak ama maalesef ki, alt yapının çook çok büyük bir kısmı TTNET e ait. Biz de evlenince hangi internet sağlayıcısını kullansak diye araştırdık Süperonline falan mı olsa diye onu kullanan sitede tek kişi varmış diğerleri de sorun oluyormuş zaten. Çünkü durum şu, bir problem olduğunda bir yere kadar çözebiliyorlar gerisi alt yapı TTNET in olduğu için bir yerden sonra elleri kolları bağlı kalıyor ve TTNET'e yöneldiğinizde de elbette banane neti benden almadın diyor.. Durum bu yani

 • ttnet kullanmıştım tam bir pişmanlıktı sorun çıksa ilgilenen yoktu filan. superonline candır

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

6 15
 • Turkcell - Superonline fiber. Ev kullanıcısına en iyisi o şu durumda.

 • Türk net
  Doping
  Turkcell süperonline

  Ttnet in allah belasını versin.

 • Turkcell süper online kardeşim fiber net aşırı hızlı ve güzel

 • Uydunet. Bulunduğunuz yerde hizmeti varsa alın direk.

 • Ttnet e sövüyoruz ama yine en iyisi o

 • UYDUNET kablotv nin bir hizmeti. Teknik destek yönünden çok başarılılar. pazar günü bile arasnız geliyorlar. Ayrıca fiyatı da çok uygun.

 • Diğer. Avea

  • Türktelekoma giriyor oda

  • biliyorum duydum maalesefki ama avea demek bana daha cazip geliyor. Türk telekoma alışamadım henüz

 • TÜRK telekom ve TÜRKcell

 • Ttnet en iyisi

 • Doping kullanıyorum çok ilgililer. 3 yıldır en ufak problem olmadı.

 • ttnet diyenler dunyadan bir haber yasiyor,,,... magara devri interneti var orda

 • Süperonline... Gerisi kamlumbağa...

 • TTNET en iyisi

 • Vodafone kullanmıştım kötüydü. TTnet en iyisi yine içlerinden

 • Fiber hızı.

 • TTNET ten vazgeçmem. Sorunlarımı hemen hallediyorlar. Diğerlerinde muhatap bile bulamıyorum.

 • turkcell superonline

 • ttnet

 • Türk telekom (ttnet)

 • Turknet

 • Daha Fazla (1)