+1 yıl

Snapchat St Ne Demek?

Snapchat'te arkadaşımda St yazdı, ST ne anlama geliyor? Snapchat St ne demek? Sosyal medyada da çokça duyuyorum ama uygulama içerisinde arkadaşlarımın yanında çıkınca anlamını merak ettim.

0 1

En İyi Erkek Görüşleri

 • Sosyal medyanın hayatımıza hızlı bir şekilde girmesi ile birlikte sosyal medya ile ilgili kullandığımız terimler ve kısaltmalar da arttı. En çok kullanılan sosyal medya platformları arasında olan Snapchat’te de bu şekilde kısaltmalar var. Snapchat kullananların kısaltmalarla ilgili en çok sorduğu soru “Snapchat St ne demek?” sorusudur.

  Bildiğim kadarıyla Snapchatte St ne demek açıklamaya çalışayım.

  Snapchat St Ne Demek? Streak Ne Anlama Geliyor?

  Snapchat st ne anlama gelir
  Snapchat st ne anlama gelir

  Snapchat’te “St” kısaltması Streak kelimesinin kısaltılmış halidir. St, diğer ismiyle SnapStreak, Snapchat kullanan başka biriyle her gün etkileşime girmenizdir. Üç gün üst üste birbirinize video veya fotoğraf gönderirseniz Snapstreak yakalamış olursunuz ve bu kişinin yanında bir alev emojisi çıkar. Bunu devam ettirdiğinize başka emojiler çıkmaya başlar.

  Snapchat St Nasıl Yapılır?

  Snapchat st nedir
  Snapchat st nedir

  Yukarıda da bahsettiğim gibi bunun tek bir kuralı vardır. Snapchat kullanan birisiyle her gün düzenli olarak etkileşim yakalamanız gerekir. Üç gün üst üste etkileşim kurduğunuz zaman alev emojisi çıkar ve devam ettirdiğiniz taktirde arkadaşınız ile olan mesaj kutunuzun yanında emoji kalmaya devam eder. SnapStreak bitmesine son 4 saat kala kum saati emojisi görünür. 4 saat içerisinde bir etkileşim içine girmezseniz SnapStreak bozulacaktır.

  Snapchat Streak Emojileri Ne Anlama Gelir?

  st ne demek
  st ne demek

  Snapchat St emojilerinin farklı farklı anlamları vardır. Şu ana kadar bilinen 4 tane SnapStreak emojisi bulunuyor, onları açıklayayım.

  • Alev Emojisi: Arkadaşınızla üç gün üst üste gönderim yaptığınızda arkadaşınızın profilinin yanında görünür.
  • Kum Saati Emojisi: Snapchat’te Streak olayının bitmesine son 4 saat kala bu emoji çıkar. 4 saat içerisinde etkileşim kurulmazsa SnapStreak bozulur.
  • Dağ emojisi: Bu emoji ile ilgili bir kanıt yok, Snapchat resmi olarak açıklamamış olsa da, bu emojiyi gören kullanıcılar var.
  • 100 emojisi: 100 gün üst üste karşılıklı gönderim yaptığınız kişinin yanında beliren emojidir.

  SnapStreak Kaybolursa Ne Yapılmalı?

  Etkileşime geçmediğiniz için bozulursa yapabileceğiniz bir şey bulunmuyor fakat sistemde bir hatadan dolayı SnapStreak kaybolursa Snapchat destek bölümüne girin ve orada “Snapstreaks kayboldu” seçeneğini işaretleyin. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra sistemsel bir hata varsa Snapstreaks geri gelecektir.

  Snapchat St nedir?” sorusuna cevap vermeye çalıştım, umarım yardımcı olabilmişimdir.

 • Streak mi ne demekse öyle birsey karşılıklı resimlesiyor mu bir bok oluyoda bende kullanıyorum onu anlamıyorum sadece yazip çıkıyorum hepsu bu🙄😏

En İyi Kız Görüşü

 • Rakamın yanında mı yazıyordu?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 3
 • hiç kulanmadım valla nedir fikrim bile yok..

 • Selam tötüşüm shchghv.

  • Sc yi yeni kullanmaya başladım bişey anlayamadım

 • selam günaydın wahsap gibi bir uygulama

 • Genel kısaltma demek gibi