+1 yıl

Steam Oyun Nasıl İade Edilir? Koşulları ve Süresi Nedir?

Selam arkadaşlar, Steam üzerinden bir oyun aldım ama beğenmedim iade etmek istiyorum. Steam'de oyun iade şartları nelerdir? Nasıl oyunu iade edebilirim?
0 1

Çok Süper Cevap

 • Şu anda en çok kullanılan dijital oyun satış mağazası olan Steam, oyun alırken birçok avantaj sağlıyor. Yaptığı indirimler ile oyuncuları platformda tutmayı sağlayan Steam, iade sürecinde de her zaman müşterisini düşünüyor.

  Tabii bu iadelerin belli koşulları var. Oyunu aldıktan sonra belli bir süre içinde iade talebi oluşturmanız gerekiyor. Bunun dışında oyunu ne kadar süre oynadığınız da oldukça önemli. Lafı çok uzatmadan Steam oyun iade şartlarını söyleyeyim.

  Steam Oyun Nasıl İade Edilir?

  Steam Oyun Nasıl İade Edilir? Koşulları ve Süresi Nedir?

  Steam geri iade için Steam oyun iade etme süresi iki haftadır. Oyunu aldıktan sonra 2 hafta bitene kadar iade talebini oluşturabilirsiniz. Ancak bu iki haftalık süre içerisinde oyunu oynama sürenizin 2 saati geçmemiş olmaması gerekir. İki saatten fazla oynanan oyunlar iade edilemiyor maalesef.

  Oyunu iade etmek için Steam destek ile iletişime geçmeniz gerekebilir. Onu da https://help.steampowered.com/tr/ linki üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Alınan ürün bu şekilde iade ediliyor. Gelelim diğer iade çeşitlerine.

  Steam DLC İade Etme Şartları Nelerdir?

  DLC paketlerinde de durumun aynı olduğunu söylemek mümkün. Eğer Steam üzerinden DLC alımı yaptıysanız ve iade etmek istiyorsanız üzerinden 14 gün geçmemiş olması gerekir. DLC alındıktan sonra oynanan oyun süresinin de en fazla 2 saat olması gerekir.

  Ayrıca Bkz: Steam mi Epic Games mi? Hangisi Daha İyi?

  Steam’de Ön Sipariş ile Satın Alınmış Oyunun İade Şartları Nelerdir?

  Ön sipariş ile bir oyunu alıp ödemesini gerçekleştirdikten sonra oyunun çıkış tarihine kadar oyunu iade edebiliyorsunuz. Oyun çıktıktan sonra ise 14 gün ve 2 saat kuralı geçerli olur.

  Steam Cüzdan İade Şartları Nelerdir?

  Steam cüzdan bakiyesinin iadesi de mümkündür. İşlemi son 14 gün içerisinde gerçekleştirdiyseniz ve bakiyeden herhangi bir harcama yapmadıysanız iade edebiliyorsunuz.

  Steam oyun iade etme ve diğer iade işlemleri bu şartlar altında gerçekleştiriliyor.

En İyi Erkek Görüşleri

 • oyunu sanırım 2 ya da 3 saatlik bir oynama süresi var. satın alıp indirdikten sonra oyunu 2 ya da 3 saatten daha az oynadıysan tam hatırlamıyorum orada yazar, satın aldıklarım menüsünden iade talebi gönderebilirsin. önce ulaşması gerekiyor karşıya. 1 gün içinde talep değerlendirilir ve para iadesi 15 gün içinde gerçekleşir

 • Ömrüm boyunca torrent kullandım. Oyun firmaları ne zaman 10 dolar altı oyun çıkarırsa kutulu alırım. Artık 10 dolar da vermem hiç bir oyuna. Max 6 dolardır bir oyun bedeli.
  Zamunda. net kullanabilirsin hatta ve hatta sana cracker da söylerim istediğin kadar

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 2
 • 2 Saati geçmedi ise oyun süren. Her türlü iade edersin, ticket aç.

 • Oyun saati 12 saatten fazla oynadiysan iade kabil edilmez steamde oyun sayfasını aç ortada destek diye bir bölüm var ona tıkla oda umduğum gibi değile tıkla devaminda bulursun

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?