+1 yıl

Süper AMOLED ekran nedir?

Selamlar,

Telefon almayı planlıyorum. Arkadaşlarım Süper AMOLED ekrana sahip olan bir telefon bakmamı söylediler. Acaba Süper AMOLED ekran nedir, ne gibi özellikleri vardır, bilen var mı?
Super Amoled Ekran Nedir?
Super Amoled Ekran Nedir?
0 1

Çok Süper Cevap

 • Öncelikle AMOLED'i öneriyorum ve aşağıdaki resim ile de AMOLED'in daha canlı renkler sunduğunu görüyorsunuz.

  https://www.hizliresim.com/3ba3rir

  AMOLED “Active Matrix Organic Light Emitting Diode"nin kısaltmasıdır. Bu ekranlar, bir elektrik akımı verildiğinde ışık veren çok ince bir polimer tabakasından oluşur. AMOLED'in iki ana faydası vardır. Tasarımdan ötürü, AMOLED panelleri çok ince olabilir ve arka ışığa ihtiyaç duymazlar. Muhtemelen AMOLED ekranlarda 'saf siyah' renklerin bulunduğunu duymuşsunuzdur. Bunun nedeni siyah piksellerin arka plan aydınlatmasıyla aydınlanmamasıdır. Gerçekten de siyah piksellere gelen ışık yoktur. Sonuç ise yüksek kontrastlı canlı renkler demektir. AMOLED ekranlar, çok fazla arka ışığa ihtiyaç duymadığından daha az enerji tüketirler.
  IPS LCD ise, In-Plane-Switching “Liquid Crystal Display”'in kısaltmasıdır. Bu ekranlar çok daha yaygındır. TV'nizin ve dizüstü bilgisayarınızın muhtemelen LCD ekranları vardır. Adından da anlaşılacağı üzere LCD, kelimenin tam anlamıyla sıvı kristallerden üretilmiştir. Fakat bunun anlamı iki cam panel ve arka plan aydınlatması demek oluyor. LCD ekranlar AMOLED kadar ince değildir. LCD ekranlarda arka plan ışığı olduğundan, siyah pikseller bile hafifçe aydınlatılır. Renkler canlı olmaz ve kontrastları ise yüksek değildir. AMOLED'e kıyasla daha fazla güç tüketir.

En İyi Erkek Görüşleri

 • Super Amoled Ekran En İyi kaliteli Ekran Panelinden Birde Oled Ekranlar var ikisinin Arasında Çok fark yok aynıları Ben Hem İps LCD ekranli Akıllı telefon kullanmış ve şu an da Dynamic Amoled ekranlı telefon kullanan olarak Amoled Diyorum amoled renkleri görüntüyü çok daha güzel canlı gösteriyor üstelik siyah duvar kağıdı ekleyince Pilde tasarruf sağlıyor ipa LCD güzel ama onda siyah duvar kağıdı tasarruf sağlamıyor bende Samsung Galaxy S10 var çok memnunum Amoled gerçekten çok güzel

 • Süper Amoled ekranda her pixel kendi ışığını üretir. Bu durumda çok daha doygun görüntüler elde edilir. Bu tür ekranlarda film izleme zevki baya iyidir. Karanlık sahnelerde pixeller söndüğü için daha iyi bir deneyim sunuyor. Siyah temalı duvarkağıdı kullanmak şarjı olumlu yönde etkilemektedir.

 • benim telefon öyle renkler daha koyu gözüküyor çok güzel mesela kırmızı renk kan dökülmüş gibi tonda duruyor ama çok pil yiyor o yüzden ben siyah duvar kağıdı kullanıyorum

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 5
 • Süper Amoled ekranda her pixel kendi ışığını üretir. Bu durumda çok daha doygun görüntüler elde edilir. Bu tür ekranlarda film izleme zevki baya iyidir. Karanlık sahnelerde pixeller söndüğü için daha iyi bir deneyim sunuyor. Siyah temalı duvarkağıdı kullanmak şarjı olumlu yönde etkilemektedir.

 • Süper amoled teknolojı olarak pek bilmiyorum ama renk doygunluğu baya yüksek , pikseller daha sıkı bu da görüntü kalitesinin yüksek olmasını sağlar. Geniş renk paleti ve siyah rengi LCD ve amoled panellere göre çok daha iyi verir.

 • ince hafif ve çok renkli görğntü veren , güneşli havada daha parlak ve aydınlık görünen, değiştirilmesi daha kolay ve maliyeti daha uygun olan yeni kuşak bir ekrandır..

 • Bütçen yetiyorsa iphone al

 • budur...

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?