+1 yıl

Superonline mı Türk Telekom mu daha iyi? Hangisini önerirsiniz?

Yeni bir eve taşındım ve henüz internet bağlatmadım. Superonline mı bağlatsam yoksa Türk Telekom mu çok kararsız kaldım. Sizce Superonline mı Türk Telekom mu daha iyi? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
0 1

Çok Süper Cevap

 • Şu an Türkiye’nin en büyük iki internet sağlayıcısı Superonline ve Türk Telekom’dur. Her ne kadar Millenicom, Turknet gibi kaliteli intenet sağlayıcıları piyasada bulunsa da ilk akla gelenler Türk Telekom ve Superonline oluyor.

  Bu alanda en büyük iki firma olmaları karşılaştırılmalarına neden oluyor. Evine yeni internet bağlatacak insanlar ilk olarak “Superonline vs Türk Telekom” tarzında karşılaştırmaları inceliyor. İki internet sağlayıcısını da kullanmış birisi olarak firmalar hakkındaki fikrimden bahsedeyim, kararı sana bırakayım.

  Superonline mı Türk Telekom mu 2020’de Hangisi Daha İyi?

  Superonline

  Superonline mı Türk Telekom mu daha iyi? Hangisini önerirsiniz?

  Çok uzun süredir kullandığım internet sağlayıcısı ve çok memnun olduğumu söyleyebilirim. Fiyatları biraz yüksek olsa da hem müşteri hizmetleri hem de internet kalitesi bakımından oldukça iyi bir firma. Yaşadığın bölgede fiber altyapısı bulunuyorsa en düşük fiber paketinde bile sıkıntı çekmezsin.

  Herhangi bir bağlantı sıkıntısı yaşadığım zaman, müşteri hizmetlerini arayarak sorunu dile getiriyorum ve en kısa sürede çözüme kavuşturuyorlar. Belli bir dönem geceleri olan internet kesintisi durumu canımı çok sıkmış olsa da şu an onu da düzelttiler. Evine internet bağlatmayı düşünüyorsan kesinlikle tavsiye edebileceğim bir firma.

  Türk Telekom

  Superonline mı Türk Telekom mu daha iyi? Hangisini önerirsiniz?

  Superonline’dan önce uzun seneler kullandım ve o dönem için gayet memnundum. Sadece internet teknolojisi bu kadar gelişmiş olmadığından dolayı hızı ve hizmeti bu kadar yüksek değildi, bu yüzden çevremde kullananlar tarafından duyduklarımı aktarırsam daha doğru olur.

  Yakın bir arkadaşım Türk Telekom kullanıyordu ve ilk zamanlar belli başlı problemler ile karşılaştı ama sonrasında sıkıntılar çözüldü ve hız konusunda herhangi bir sıkıntı yaşadığını hatırlamıyorum. Türk Telekom çoğu internet sağlayıcısına altyapı sağladığı için altyapısının kötü olması gibi bir durum söz konusu değil. Sadece fiber altyapısının olup olmadığını sorup ona göre kararını verebilirsin.

  Eğer halen “Superonline mı Türk Telekom mu?” sorusuna cevap bulamadıysan, iki firmayı da arayıp fiber altyapısının olup olmadığını sormanı tavsiye ederim. Fiber altyapı olan firmayı seçmen hız olarak çok daha avantajlı olman anlamına gelir. İkisinin de fiber altyapısı varsa paket fiyatlarını sor ve en uygun fiyata alabileceğin en hızlı interneti almaya çalış. Benim tavsiyelerim bu şekilde umarım işine yaramıştır.

  En iyi internet firması hangisi diye merak ediyorsan ilgili soruya gelen görüşlere ve incelemelere linkten ulaşabilirsiniz.

En İyi Erkek Görüşleri

 • Ben baktım gecen gün. Ttnet superonline na göre daha iyi. Bende ttnet kullanıyorum, s. o nun sunduğu paketlerde adil kul. kotaları çok düşük hemde pahalı.
  Mesela örnek vereyim
  16m hız 75 gb adil kota 66 lira superonline da.
  16m hız 100 gb kota 59 lira ttnette. Ttnet kullan daha iyi

 • TTNET kullanmayın arkadaşlar. Tam bir mafyatik şirket.
  Olur da kapattırmak istersen de, kesinlikle ofislerine gidip ıslak imza at, kapandığına dair de yazılı belge al. Yoksa seni öyle bir kazıklamaya kalkıyorlar ki, aklın hayalin durur.

  • Aynen bizim calistigimiz cagri merkezine ttnetten bir bayan geldi biz evrak ggondermiyouz dedi telefonda onay aliyoruz evraklari biz imzaliyoruz onlarin. adina dedi diger turlu cok uzun oluyor dedi ben vodafone cagri merkezinde calistim evraklar bir haftaa gidiyodu adamlar uyanik kendileri imzaliyor

  • @Gizlikulanıcıı İmzalıyor gibi yapıyorlar. Daha sonra üyeliği tekrar açıp, üyelik ücreti kesiyorlar sizden habersiz. Ödenmeyince de mahkemeye veriyorlar. Kullanmayın yani.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

13 66
 • Süperonline kullanmadım bilmiyorum ama türk telekomdan memnun değilim. Sürekli İnternet problemi yaşıyorum.

 • alt yapı önemli :) kendi evimde ttnetten memnunum annemlerde çok şikayetçiyim

 • ttnet pismanliktir superonline dusunme bile gec direk

 • SüperOnline' tavsiye ederim sözleşmem bitsin Ttnet ile oraya geçiceğim. Ttnet ilgisiz. Kablo koptu bir tamire gelmediler. Meğerse gelcez dediler. SüperOnline'de adamlar modemi bile eve gelip kendileri kuruyorlar. En udak sorunun olduğu zaman geç kalmadan geliyorlar. Benim arkadaşım süperonline kullanıyor yan komşu bizim.

 • Süperonline FİBER daha iyi.
  Superonline ADSL ise TTNET'in altyapısını kullanıyor.
  Ama şirket olarak ben Superıonline'i tavsiye ederim. 2 yıldır falan kullanıyorum daha müşreti hizmetlerini arayacak bir durum oluşmadı.
  Benim oturduğum bölge FİBER gelmesi planlanan bir bölge idi, o yüzden ben Süperonline aldım ADSL kullandım, fiber gelince geçerim diye. 3-4 ay önce geldi fiber internet, geçerken hiç bir sıkıntı çıkarmadılar. Eski sözleşme iptal edildi, yeni sözleşme imzalandı. Eskisinden kısmen daha ucuz, DSL, damga vergisi, aktivasyon ücreti, modem parası falan hiç bir şey kesmediler.
  Sadece eski modemi sözleşmem bitince geri vermem gerekti o kadar. Onun sebebi de Süperonline modem satmıyor Ttnet gibi, onun yerine modemleri emanet veriyor ve sözleşmen bitince geri getirmeni istiyorlar.
  TTNET ise her zaman pişmanlıktır :D

  Benim açımdan;
  Superonline: 1
  TTNET:0

 • TTNET diyen ağır maldır, nedenlerini 2 saat yazmayacağım.

 • TTNET diyenlerle aynı kafayı yaşamak isterdim, gerçi Google açılsın onlar için yetiyor :S