+1 yıl

Telefondan silinen dosyaları geri getirme işlemi için yapılması gerekenler nelerdir?

Arkadaşlar çok acil! telefonda tutmak istediğim fotoğraflarımın bir kısmını yanlışlık sildim. Acaba bu dosyaları geri getirme işlemi için ne yapabilirim?
0 1

En İyi Erkek Görüşü

 • Telefondan Silinen Dosyaları Geri Getirme İşlemi İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  Hayatımızın hemen hemen her dakikasında yer alan akıllı telefonlarda hata yapma oranımız da oldukça yüksek oluyor. Eğer telefonunuzdaki galeri arşivini düzenli olarak harici bir diske kaydediyorsanız herhangi bir virüs ya da sorunda eski fotoğraflarınızın saklandığını bilerek rahat olabilirsiniz. Ancak buna vaktiniz yoksa ya da bulut sistemi ile galerinizi yedeklemiyorsanız kurtarma işlemi için hazır olun.

  Dokunmalı telefonların azizliğine uğrarken yanlış bir yere bastığınızda fotoğraf ya da videolarınızı geri getirebilirsiniz. Galeriden sildiğiniz belgeleriniz öncelikle çöp kutusuna gider. Telefonların ayarlarına bağlı olarak bazı telefonlarda bu fotoğraflar 60 güne kadar saklanır. Eğer yeni sildiyseniz ve fotoğraflarınızı geri almak istiyorsanız geri çöp kutusundan yüklemek istediğiniz fotoğraf ya da videonuzu seçebilirsiniz.

  Fotoğraflarınız çöp kutusunda yoksa ya da belgelerinizi direkt olarak sildiyseniz bu aşamada ek bir programa ihtiyaç duyacaksınız. Program ile veri kurtarma işlemini iki şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İlki bilgisayarda silinen dosyaları geri getirme aşamaları ile aynı. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayarak indirdiğiniz programlar ile telefonunuzdaki verilerden kurtarmak istediklerinizi seçebilirsiniz.

  Android Telefonlarda Kullanabilecek Silinen Dosyaları Geri Getirme Programı Hangisidir?

  Bir diğer seçeneğiniz de telefonunuza indireceğiniz programlardır. Android silinen dosyaları geri getirme işlemi için Play Store’dan DiskDigger programını indirebilirsiniz. Kurulum aşamasında uygulama sizden medya ve dosyalara erişim izni isteyecektir. Sildiğiniz dosyaları geri kazanmak için erişim iznine onay vermelisiniz. Bu onaydan sonra Temel fotoğraf taraması sekmesine de tamam derseniz silinen dosyalar arasında tarama başlayacaktır. Kurtarılan verileri telefonunuza tekrar kaydedebileceğiniz gibi isterseniz e-posta yoluyla farklı bir ortama da yollayabilirsiniz.

  DiskDigger
  DiskDigger

  Samsung, HTC, Sony, Huawei, LG ve Motorola gibi Android işletim sistemli telefonlarda silinen dosyaları geri getirme programlarından biri de FonePaw. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayarak kolay bir arayüz ile istediğiniz verileri geri almanız mümkün. FonePaw’i güvenilir yapan bir diğer sebep de kişisel verilerinizi kullanmamasıdır.

  iOs (iPhone) İçin Hangi Silinen Dosyaları Geri Yükleme Programını Kullanabiliriz?

  iOS işletim sistemi cihazlı telefon kullanan kişiler için de silinen dosyaları geri getirme oldukça kolay. İster siz yanlışlıkla silin isterseniz işletim sisteminin yazılımsal hatalarından biri yüzünden tüm verileriniz silinsin geri almanız için iPhone Data Recovery programına sahip olmalısınız.

  Ücretsiz olarak da indirebileceğiniz bu program ile fotoğraf, video, not, hatırlatıcı, takvim, mesajlar gibi birçok veriyi kurtarabilirsiniz. Windows ya da Mac bilgisayarınız ile bağlantı kurarak kullanabileceğiniz bu program ile kurtarma düğmesine bastığınızda verileriniz arasında arama başlıyor ve size verilerinizi nasıl kaybettiğinizi soruyor. Seçenekler arasından yapılan yanlışı seçip, aramayı devam ettirebilirsiniz. Daha sonrasında kurtarmak istediğiniz verileri seçip geri yükleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  Tüm bu işlemler ile uğraşmak ya da bazı verilerinizin silinme riskini göze almak istemiyorsanız sizin için önemli olan tüm dosyaları yedeklemeyi unutmayın. Bunun için herhangi bir harici diski tercih edebileceğiniz gibi bulut ya da e-posta sistemlerini kullanabilirsiniz. Böylelikle işletim sistemi hataları, bir anlık dalgınlık gibi durumlarda bilirsiniz ki o veriler başka bir yerde hâlâ sizi bekliyor.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 0
 • Getiremezsin Google'a kaydettiysen başka