1 yıl

Telefondan silinmeyen uygulamaları silme nasıl yapılır?

Telefondan silinmeyen uygulamalar nasıl silinir?
Telefondan silinmeyen uygulamalar nasıl silinir?
Telefondan silinmeyen uygulamalar nasıl silinir? Bir türlü silemediğim uygulamalar var sinir oldum. Telefon hafızasında yer açmam gerekiyor. :(
Ayrca gömülü uygulamalar oluyor ya hani silemedim bir türlü.
1 2

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Telefondan silinmeyen Uygulamalar nasıl silinir?

  Telefondan silinmeyen uygulamaları silme nasıl yapılır?

  Telefonlarımızın depolama alanı tükettiğinde çok şeyden vazgeçmek zorunda kalıyoruz. Bunlar galerimizden silmeye kıyamadığımız fotoğraf ve videolarımız bile olabiliyor.
  Bir süre sonra depolama alanını dolduran uygulama ve veriler sistemi yavaşlatarak cihazın ömrünü kısaltıyor. Cihaz istenilen performansta çalışmamaya başlıyor ve donmalar oluyor. Peki ne yapmalıyız? Telefon depolaması en sağlıklı biçimde nasıl boşaltılır görelim.

  Sistem uygulamalarını nasıl silebilirim?

  Telefondan silinmeyen uygulamaları silme nasıl yapılır?

  Sistem uygulamaları silinir mi? Sistem uygulamalarını kaldırabilir miyim gibi sorulara yanıt vermemiz gerekirse öncelikle sistem uygulamaları silinemez.

  Cihazınıza, telefonunuza sonradan indirip kurduğunuz bir program veya uygulama kolaylıkla silinip kaldırılabilir fakat sistemin çekirdeğinde bulunan uygulamalar depolamanın belli bir kısmını kaplıyor ve bunlar silinemez uygulamalar ve programlardır.

  Telefondan bir uygulama tamamen nasıl silinir?

  Telefondan silinmeyen uygulamaları silme nasıl yapılır?

  Telefonunuzda bulunan yüklediğiniz herhangi bir uygulama üzerine basılı tutup kaldır diyebilirsiniz. Uygulamalar kısmına gelerek o program veya uygulamayı bulup kaldır da diyebilirsiniz.

  Gömülü uygulama nasıl silinir?

  Telefondan silinmeyen uygulamaları silme nasıl yapılır?

  Gömülü uygulama veya programlar silinemez ve kaldırılamaz. Telefonun kendi sistemine ait olan YouTube, Google, Gmail, Fotoğraflar ve bazen işletim sistemi taze olan yeni yeni telefonlarda bulunup silinemeyen sosyal medya uygulamaları (WhatsApp, Facebook, Instagram vb.) genellikle tek bir yöntemle gözden kaybedilebilir o da “devre dışı bırak” seçeneğidir.

  Yüklü servisler nasıl kaldırılır?

  Telefondan silinmeyen uygulamaları silme nasıl yapılır?

  Yüklü servislerin tek bir şekilde gözden kaybolacağından bahsetmiştik. Gömülü uygulamalar silinebilir mi sorusuna ancak devre dışı bırakılabilir cevabını vermiştik. Gömülü uygulamaları devre dışı bırakmak ne demek? Uygulamayı devre dışı bırak ne anlama geliyor derseniz de şu cevabı verebiliriz. Uygulama açıldığı anda veri kaydetmeye başlar ve bu verilerin birikmesi depolamayı da etkiliyor elbet. Örneğin Youtube’da izlediğiniz her video, her beğeni ve yorumunuz, her aramanız veri olarak kaydedilir. Dilerseniz uygulama ayarlarından düzenli aralıklarda depolama ve verileri silerek depolamanızın sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Gömülü uygulamaları devre dışı bırakırsanız o uygulama çalışmaz ve görünmez. Devre dışı bırakılan uygulamalar depolamaya etki etmez.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

7 5
 • Kalıcı uygulamaları silemezsin.
  Bir arkadaş altta şey demiş verile temizle diye. Ben de eski telefonumda yer açmak için verileri temizler, dosyalar seçeneğine girer gereksiz tüm dosyaları temizlerdim. Büyük bir alan sağlamaz sana ama az çok alan yaratabilirsin. Eski bir model kullanıyorsan var olan uygulamaları silsen bile alan açamıyorsun. Ben çok çekmiştim bu konudan yana.

 • Silinmeyen ve telefon ile beraber gelen uygulamaları silmek için telefona root atılması gerekir. Bu da tavsite edilen bir şey değil. Silinmeyen uygulamaların, önbellek ve verilerini silip, devre dışı bırakın.
  Hafızada ekstra yer açmak için artık dosyaları temizleyen uygulamalar mevcut.

 • Telefona ait uygulamalar silinmez ama ayarlar kısmından uygulamalara gir durdurup verileri temizle alan açılıyor

 • Silinmiyorsa devredışı bırakabilirsin yine hafızada yer tutmaz.

 • Root yüklemesi vardır bir de room bunları yüklemen gerek room olmsada root dedikleri programı yapman lazım sonra bu programı sen yapamazsın bilen birinin indirip kurması lazım
  Root telefonun bütün uygulamalarına hakim olmak demek
  Room hafıza kartına hakim olmak demek uygulamaları istediğin yere indirip kaydetmen demek
  Ama dediğim gibi root yapılacaksa bunu ya Bi teknik serviste ya da bu uygulamayı bilen birinin yapması lazım
  Sistemin yazılımı normal olarak değişiyor ve her uygulama serbest emrinde oluyor

 • Telefona root yetkisi verilmesi gerek.

 • Silmek yerine devredışı bırakabilirsiniz ve eğer hafıza çok doluysa depolamadaki uygulamalardan kayıt edilmiş ama galeriye düşmeyen fotoğraf video ve sesleri oradan silebilirsiniz.

 • Root lâzım. Root yoksa devre dışı bırakıp durmaya zorlarsan da bir miktar alan açılır.

 • Telefonun ne peki?

 • ayarlar uygulama bölümünden silebilirsin

 • Rootsuz imkansiz sadece devredisi birakabilirsin

 • Devre dışı bırak uygulama verilerini sil çok az kalıyo hala ama yapacak bişi yok