1 yıl

Telefonumun üstünde HD+ yazısı çıktı ne anlama geliyor?

Telefonumun üstünde HD+ yazısı çıktı ne anlama geliyor?

Bu daha önce hiç yoktu bugün çıktı bir de bugün instagrama girerken çok zorlanıyor storyler, gönderiler açılmıyor bir alakası var mıdır?

0 1

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Telefonda HD+ yazısı nedir?

  Telefonda HD+ VoLTE, yani "Voice over LTE", aslında 4.5G teknolojisini kullanarak sesli görüşmeler yapmanızı sağlar. LTE, "Long Term Evolution" kelimelerinin kısaltması ve mobil internet için kullanılan 4G teknolojisinin bir türü. VoLTE ise bu teknolojinin üzerine kurulu bir servis.

  Normalde, cep telefonları sesli görüşmeleri 2G veya 3G ağları üzerinden gerçekleştirir. Ancak VoLTE ile, bu görüşmeler artık çok daha hızlı ve gelişmiş olan 4.5G ağları üzerinden yapılıyor. Bu da birkaç önemli avantaj getiriyor:

  Daha İyi Ses Kalitesi: VoLTE, HD ses kalitesi sunuyor. Bu, sesin daha net ve doğal olmasını sağlıyor. Geleneksel aramalara kıyasla, sanki karşınızdaki kişi yanınızda gibiyormuş gibi bir his yaratıyor.
  Daha Hızlı Arama Bağlantısı: VoLTE ile yapılan aramalar çok daha hızlı bağlanıyor. Eskiden saniyeler süren arama bağlantı süresi, VoLTE ile milisaniyelere düşüyor.
  Verimli Veri Kullanımı: VoLTE, veri paketinizi daha verimli kullanmanıza olanak tanır. Arama sırasında internet hızınız düşmez ve diğer internet hizmetlerini sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

  Tabii bu teknolojiyi kullanabilmek için hem cep telefonunuzun hem de mobil operatörünüzün VoLTE'yi desteklemesi gerekiyor. Ayrıca, VoLTE servisini aktif etmek için ayarlarınızı kontrol etmeniz ve gerektiğinde operatörünüzle iletişime geçmeniz yararlı olabilir.

  • zor olmuyo mu böyle tarih öncesi soruları tek tek aramak

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 1
 • İnstagrami güncellemeni öneririm

 • Daha kaliteli görüşmelerin için. Ayarladan kapatiliyor