+1 yıl

Toshiba mı Apple Macbook mu Almalıyım? Kullananlar Yorumlayabilir mi?

siz ne düşünüyorsunuz? Eğer biri daha iyiyse neden
Güncellemeler:
+1 yıl
İyide Apple'ın ne farkı var kardeş Türkiye'de bir b*k sanılan marka hiç bir özelliği yok neyin kafası yani
0 0

En İyi Erkek Görüşleri

 • Merhabalar.

  Özellikle Apple bilgisayarı hiç kullanmamış bilişimden mahrum kişilerin "apple'nin sadece adı var yeaa" diyenler bir türlü bitmediler gittiler. Tabii ki Apple'nin marka değeri çok pahalı fakat bu onu diğerlerinden daha kalitesiz yapmaz.

  Öncelikle Apple almama sebepleri nelerdir?
  -Normal bir kullanıcıysanız sizin için fazla lüks olacaktır. O kadar paraya gerek yoktur.
  -Aynı şekilde normal bir kullanıcıysanız işletim sistemi size garip gelecektir.
  -Çok fazla alternatifli programlar kullanıyorsanız işletim sisteminin farklılığından çoğu programlarda sıkıntı çekebilirsiniz.
  ...

  Peki Apple neden alınmalı?
  -Yurt dışında akrabanız varsa Türkiye'deki bilgisayarla hemen hemen aynı fiyata olan kaliteli Apple ürünü alabilirsiniz.
  -Standart işletim sisteminden sıkılmış daha kaliteli bir işletim sistemi kullanmak istiyorsanız kesinlikle size göre.
  -Ben ios programlama konusunda uzmanlaşmak istemiştim fakat durumum pek müsait olmadığı için Apple bilgisayar alamamıştım.
  -Ciddi anlamda hız istiyorsanız Apple diğlerine göre çok daha iyidir.

  vs vs.. Bir sürü şey yazılabilir buraya.

  Gelelim Toshiba ürünlerine.

  Toshiba ürünleri normalde çok kaliteli olan bir firmadır. Fakat Türkiye'ye gönderilen Toshibalar o kadar kaliteli olmayabiliyor. Hatta fark etmişseniz üzerindeki kırmızı bir çıkartmada "Türkiye için özel üretilmiştir" yazsını görebiliyorsunuz. Bu Türkiye için ekstra bir şeyler koyduk değil daha ucuz olsun diye bir şeylerden kıstık anlamına gelmektedir. Yani Apple mi Sony mi deseydiniz çok daha mantıklı bir kıyaslama olabilirdi. Dediğim gibi bu işler fiyat/performans oranına bakar.

  Yani demem o ki toplumda "sadece adı var yeaa" dediğimiz ürünleri araştırmadan, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanlar olarak yanılgıya düştüğümüz bir mevzu maalesef.

  Tekrar söylüyorum Türkiye'de Apple için o kadar parayı vermek mantıklı bir davranış değildir.

 • Bak ben apple fanboyu değilim , windows 7 kullanıyorum daha 1 aydır format attım bilgisayar ilk günkü gibi hızlı çalışmıyor windows işletim sistemi aynı kararda çalışmıyor ve bulaşacak virüs sayısı fazla kullanmak işkence haline geliyor driverleri problem yaratıyor sonra matba da çalışan bir arkadaşım yeni bilgisayar aldık dedi 3.500 tl saymışlar bir tane grafik programı söyledi o programda o bilgisayar kasmış 90 lı yıllarda aldıkları apple makinede tak tak işlem yapıyormuş ve 14 yıl sonra o bilgisayar anca tamire gidebildi sistem o kadar stabil :) dertsiz kullanmak istiyorsan al apple tamir işinden kurtul ama ben oyun oynucam uygulama problemi çıkabilir diyorsan toshiba al ayrıca apple bilgisayarlar markasından dolayı değil mac os olduğu için pahalı

En İyi Kız Görüşü

 • 3 yıldır Toshiba kullanıyorum, çok memnunum.
  Apple'ın adı var diye millet Apple diyor.

  • aynen çok haklısınız bende 2006 yılında 1 toshiba almıtşım çok memnun kaldım ve o yıldan bu yıla 5 6 tane latop aldım hepsininde markası toshiba apple nın saddece adı var dediğini gibi bencede en iyi laptop toshiba

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 9
 • Toshiba alacağına ASUS al. Ayrıca Toshiba artık bilgisayar üretmeyi bıraktı sen alırsan destek göremezsin benden söylemesi.

 • 1 Asus
  2 MSI
  3 Toshiba

 • mac almadım toshiba aldım memnunum ben 1 senedir

 • Apple ın yanında toshibanın sözü bile edilmez :)

 • Ya var ya size öğretemeden ölcem diye korkuyorum. Apple ile diğer ürünleri kıyaslamayınız. Neden mi şöyle ki. Biri kendi yazılımını kendi üretiyor. Hatta her şeyine kadar. Toshiba yazılım windows içindeki bileşenler 37812 degısık parça. Hız olarak apple uçar gider. Ama mac sıkıntıları var. Her şeyi tam sürüm kullanmK zorundasın. Kaçak kullanamazzın crack falan hikaye. Apple windows kurarsan özelliğini yitirir. Eğer çok absürt seyler yapmıyorsan apple. Ama yok ben cok prog. kullanıyorum dersen windows yormaz seni. Kaçak hepsini kullanırsın.

 • Aynı soruyu sormuşuz :)

 • Mühendis biri olarak söyleyeyim, Apple'ın dediğin gibi Türkiye'de sadece ismi var. Toshiba gibi bir markayı Apple ile kıyaslamak zaten cahillik olur. Bizim Türk insanına kalsa Sony gibi bir teknoloji devini Apple ile kıyaslayacaklar :)

 • Program yazicaksan veya ust duzey kullanici olarak kullanicaksan mac gunluk kullanim ve oyun icin toshiba

 • Apple isletim sistemi ile fark yaratan bir markadır

 • Apple tabıkı paran varsa