Teknoloji

Türk Telekom (TTNET) internet aboneliği nasıl kapatılır?

Türk Telekom internet aboneliğimi iptal ettirmek istiyorum. Neler yapmam gerekiyor? Dilekçe filan yazmam gerekiyorsa dilekçe örneği verebilir misiniz?
0 1

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • En az internet nasıl bağlanır sorusu kadar çok sorulan bir soru varsa o da internet aboneliği nasıl kapatılır sorusudur. İnterneti kapatmak istememenin birçok nedeni olabilir; daha iyi bir internet kampanyası yakalanmış olabilir veya mevcut internet sağlayıcısından memnun kalınmamış olabilir. Bu durum bütün internet sağlayıcıları için geçerli bir durumdur.Türk Telekom (TTNET) internet aboneliği nasıl kapatılır?Türk Telekom, Türkiye’nin en çok kullanılan internet sağlayıcılarından bir tanesidir hatta birçok internet sağlayıcısı Türk Telekom altyapısını kullanmaktadır. Memnun müşterileri olduğu gibi memnun olmayan veya daha iyi internet kampanyaları bulup internet aboneliğini iptal etmek isteyenler de var.

  Türk Telekom abonelik iptali gerçekleştirmek isteyen çoğu kişi, nasıl adımlar atması gerektiği konusunda bilgi sahibi olmayabiliyor. Bildiği kadarıyla, Türk Telekom internet kapama olayını anlatmaya çalışayım.

  Türk Telekom İnternet İptal Etme Nasıl Yapılır?

  Türk Telekom (TTNET) internet aboneliği nasıl kapatılır?Türk Telekom internet kapatma için ilk öncelikle müşteri hizmetlerini aramanızı tavsiye ederim. Ne kadar aboneli süreniz kaldı, iptal ederseniz ne kadar cayma bedeli ödeyeceksiniz bunları öğrenmeniz için Türk Telekom ile iletişime geçmeniz gerekir. Türk Telekom ile iletişime geçmek için şu yöntemlerden bir tanesini kullanabilirsiniz:

  • En yakın Türk Telekom mağazasına giderek bilgileri öğrenebilirsiniz.
  • İnternet sitesi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
  • 444 1 444 numarası üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

  Bu kanallardan bir tanesini kullanarak cayma bedeli ve diğer gerekli bilgileri öğrendikten sonra iptal başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz. Taahhütünüze göre cayma bedelini ödedikten sonra bazı belgeler dolduruyorsunuz ve iptal işlemi gerçekleşiyor. Bu belgelerden bir tanesi Türk Telekom internet iptal dilekçesi ya da formudur, forma buradan ulaşabilirsiniz . Bu form içerisinde belli bilgiler doldurulup faks ile Türk Telekom’a gönderildiğinde iptal işlemleri başlar.

  Türk Telekom internet iptali süreci bildiğim kadarıyla bu şekilde işliyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2 5
 • Müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.
 • kapattırmamak içinn neler yapıyolar şerefsizler bizz zorla kapattırmıştıkk
 • Aklı olan TTa bulaşmaz 😄
 • Telekoma gidip başvuracaksın. Orda imzalıyorsun formu zaten. Taahhüt var mı?
 • Müşteri hizmetlerini arıyarak
 • Kapan de suratına küsüp kapanıyor otomatikmen
 • Türk Telekom müdürlüğüne gidip ıslak imza vereceksin sonra Müşteri hizmetleri son kez seni arayacak iptal etme diye yalvaracak sen edersin ordan tamamen iptal olur