+1 yıl

Turknet Bağlatacağım, Sizce Turknet Nasıl? Kullananlar Yorum Yapabilirler mi?

Merhaba. İnternet sağlayıcısı arıyorum. Reklamlarda Turknet'i sıklıkla görüyorum. Sizce Turknet nasıl? Kullananlar var mı? Memnunlar mı? Bilgi alabilir miyim? Sizce en iyi internet sağlayıcıları arasında bulunuyor mu?
0 1

Çok Süper Cevap

 • Selam, ben de Turknet hakkında bazı bilgiler verecek ve Turknet yorumları yapmaya çalışacağım. Genel olarak memnun olan sayısı çok fazla. Ben de bunlardan bir tanesiyim.

  Turknet Nasıl Bir İnternet Sağlayıcı? Kaliteli mi? Hızlı mı?

  Turknet 1996 yılında kurulduğu zaman birçok yenilik ortaya çıkardı. O zamanlar adı Turk Nokta Net adıyla ilk Türkçe forum ve portal, Türkiye’deki ilk internet paketi uygulamaları ile adını duyurmuştur.

  2008 yılında Tnn. net’in portalını satın aldıktan sonra adı Turknet olmuştur ve ADSL hizmeti vermeye başlamıştır. O günden bugüne kadar şirket gitgide büyüyüp internet kullanıcılarının daha çok tercih ettiği bir internet servisi haline geldi.

  Turknet Bağlatacağım, Sizce Turknet Nasıl? Kullananlar Yorum Yapabilirler mi?

  Turknet her zaman yapılamaz deneni yaparak kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Benden ev interneti için tavsiye isteyen kişilere önerdiğim servislerden bir tanesi de Türknet ev internetidir.

  Bunun en büyük sebebi Turknet yorumları. Çevremde kullanan veya internetteki Turknet kullanıcı yorumlarına bakınca çok olumlu yorumlar olduğunu görmek mümkün. Kötü bir tarafı varsa o da müşteri hizmetleri, yani en azından kullanan kişiler bundan şikayet ediyordu.

  Turknet Bağlatacağım, Sizce Turknet Nasıl? Kullananlar Yorum Yapabilirler mi?

  TurkNet İnternet Paketleri Nasıl?

  Aslında Turknet internet paketlerini diğer firmalarda olduğu gibi ayrı ayrı sıralayamıyoruz. Diğer firmalarda kotalara ve internet hızına göre birçok farklı paket bulunuyor fakat Turknet'in sistemi biraz daha farklı çalışıyor.

  Tek bir kampanya üzerinden satış yapan Turknet, alabileceğiniz en hızlı interneti size sunuyor. Örneğin, sizin bölgenizde alabileceğiniz en yüksek hız 35 Mbps, siz Turknet'e başvurduğunuzda bu hızı alıyorsunuz ve 85 TL sabit ücret ödüyorsunuz. Eğer altyapınız 100 Mbps hıza uygunsa bu hıza da 85 TL ödüyorsunuz.

  TurkNet İnternet Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Evinize Turknet internet bağlantısı yaptırmak oldukça basit bir işlemdir. İnternet sayfaları yani buradan veya 0850 288 59 10 numarası üstünden arayıp başvuru yapabilirsiniz. Gerekli belgeleri elektronik ortamdan indirdikten sonra onları imzalayıp ekiplerin gelmesini bekleyebilirsiniz. Eğer elinizde belge çıkartabilecek bir yazıcı yoksa ekipler kurulum yapmaya gelirken yanında getirecektir.

  Başvurunuzu yaptıktan sonra binanıza giden data kabloları kontrol edilir. Ardından binanın içinde bulunan bağlantı kablolardan bir tanesini sizin hattınız için tanımlar. En son olarak ekipler gelir ve modem kurulumunu yapar. Bu aşamada gerekli belgeleri imzalamanız gerekir.

  TurkNet Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanabilirim?

  TurkNet'te birden fazla size destek verecek müşteri hizmetleri numarası bulunuyor. Türknet müşteri hizmetlerine bağlanmak istediğinizde aramanız gereken numaralar şunlar:

  • TurkNet Hızlı İşlem Hattı: 0(850) 288 80 80
  • TurkNet Satış ve Başvuru Takip Hattı: 0(850) 288 80 81
  • TurkNet Çağrı Merkezi: 0(212) 703 43 71
  • TurkNet Fiber Satış ve Başvuru Takip Hattı: 0(850) 288 80 16
  • TurkNet Fiber Müşteri Destek Hattı: 0(850) 288 10 10

  TurkNet Altyapı Sorgulama Nasıl Yapılır?

  TurkNet altyapı sorgulamak için müşteri hizmetlerini aramanız yeterli olacaktır. Bunun dışında sitelerinde yer alan "Ne hız alırım?" kısmına tıklayarak oraya telefon numaranızı bırakarak sizinle iletişim kurulmasını veya adresinizi belirterek bölgenizdeki altyapı sorgulamasını yapabilirsiniz. TurkNet altyapı sorgulama sayfasına buradan gidebilirsiniz.

  TurkNet Hız Testi Nasıl Yapılır?

  Aslında bunun için Speedtest gibi web siteler bulunuyor fakat siz direkt olarak TurkNet'in web sitesi üzerinden yapmak istiyorsanız bu da mümkün https://turk.net/internet-hiz-testi/ linki üzerinden internet hızınızı ölçebilirsiniz.

  TurkNet Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

  Genelde interneti bağlattığınız zaman eve gelen ekipler bu işi hallediyor fakat ben yine de bahsedeyim.

  • İlk öncelikle güç adaptörünü prize takın ve adaptörün ucunu "POWER" girişine takın. Modemi açıp kapatmaya yarayan "Switch" tuşuna bastığınızda modemin "POWER" ışığının yanması gerekir.
  • Evde telefon kullanıyorsunuz ana telefon hattınızı telefonunuzdan çıkartarak Splitter'ınızın üzerindeki "LINE" girişine takın. Evde telefon cihazınız yoksa duvardaki telefon priziyle Splitter’ın “LINE” girişini telefon kablosu ile birbirine bağlayın.
  • Sonrasında Splitter'ınızın üzerinde "MODEM" yazan yere kısa telefon kablonuzun bir ucunu takın.
  • Kablonun diğer ucunu ise modemin üzerinde bulunan "ADSL" kısmına takın. Bu yazı modemden modeme "DSL" veya "LINE" olarak değişiklik gösterebilir. Böylece telefon bağlantısı sağlanmış olur.
  • Bu işlemlerden sonra "ADSL" ışığının yandığını görürsünüz. Bu ışığı yanan yazı "DSL" veya "LINK" olarak değişkenlik gösterebilir.
  • Şimdi de Splitter’ınızı telefonunuza bağlayacağız. Bunun için ile telefon kablonuzun bir ucunu Splitter'ınızın "PHONE" girişine, diğer ucunu da telefonunuza takın. Bu işlem sonunda telefonunuzdan çevir sesi almalısınız.
  • İnterneti bilgisayarınıza bağlamak için modemin arkasında bulunan "Ethernet" girişi ile bilgisayarınızdaki ethernet girişini ethernet kablosu ile bağlamanız gerekir. Bu bağlantı yapıldığında modemde "Ethernet" ışığı yanacaktır.

  Bu şekilde TurkNet modem kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

  TurkNet Neden Bu Kadar Ucuz?

  Bunun sebebini şirket politikası olarak açıklayabiliriz. Turknet, uygun fiyatla en hızlı interneti sağlamaya çalışıyor. İnternet hızının yüksekliğini ise nPerf hız testi servisinde 2018 ve 2019 yıllarında birinci olarak kanıtladı.

  Diğer internet sağlayıcısı olan firmalardan farklı bir internet paketi sistemi var. Özgür internet paketinde tek bir fiyatla 100 mbps hıza kadar yaşadığın bölgedeki altyapı ne kadar hız almana yetiyorsa o kadar hız alıyorsun, bunun yanı sıra herhangi bir kota veya taahhüt bulunmuyor ve bu paketin fiyatı ise 85 TL. Bir de beğenmezsen 30 gün içinde para iadesi yapılıyor.

  Kısacası eve internet bağlatmayı düşünüyorsan Turknet’e bakmanı kesinlikle tavsiye ederim. Ne kadar hız alacağın konusunda bölgendeki altyapıyı Turknet’e sorman yeterli olacaktır. Umarım “Turknet nasıl bir internet sağlayıcı?” sorunu yanıtlayabilmişimdir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 5
 • Turkneti üç seneden fazladır kullanıyorum. İlk üç gün Telekomun saçmalığı yüzünden sorun olmuştu. Onun dışında tek bir sorunum olmadı.

 • Ben memnunum fazlasıyla. 85 liraya sınırsız kotasız 35 mbps tam hız alıyorum

  • İstersen davet kodu vereyim sana da bana da 1 ay hediye oluyor

 • 2 yıldır kullanıyorum ve gayet memnunum. Hizmetten memnun olmadığın durumda üyeliğini rahat şekilde iptal edebilirsin.Üyelik başlatırken taahhüt yapmıyorsun çünkü.

 • Normal

 • Müşteri hizmetleri sıkıntı diye duydum

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?