+1 yıl

Twitter'da İsim Nasıl Değiştirilir?

Twitter ismimi değiştirmek istiyorum. Twitter isim değiştirme işlemini nasıl yapabilirim?
0 1

Çok Süper Cevap

 • Twitter’da İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

  En çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Twitter, genelde insanların neler yaptığını veya güncel konular hakkında fikirlerini yazılı olarak paylaştığı yerdir. Bu platformda en çok dikkat çeken profil özelliklerinden bir tanesi kullanıcı adlarıdır. Eğer geçmişte kullandığınız bir kullanıcı adını şu an beğenmiyorsanız değiştirebilirsiniz.

  Twitter isim değiştirme işlemini nasıl yapacağınızı adım adım anlatayım.

  Twitter Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

  1- Hesabınıza Giriş Yapın

  Geçerli olan kullanıcı adınızı ve şifreniz ile Twitter hesabınıza giriş yapın. Kullanıcı adı yerine e-posta adresinizi de giriş için kullanabilirsiniz. Bu işlemi mobil cihazlar üzerinden de yapabilirsiniz.

  2- Hesap Ayarlarına Erişin

  Hesaba giriş yaptıktan sonra web sitesi için “Diğer” kısmından Ayarlar ve gizlilik kısmına tıklayın. Uygulamadan giriyorsanız profil simgesine dokunduktan sonra Ayarlar ve gizlilik kısmını seçin. Sonrasında “Hesaba Git” deyin. Hesap sekmesi web sitesinde varsayılan olarak açılmalıdır. Uygulamada Hesap seçeneğini tıklamanız yeterlidir.

  3- Kullanıcı Adınızı Değiştirin

  Yukarıdaki adımları izledikten sonra karşınıza “Kullanıcı adı” seçeneği çıkacak. Seçeneği seçin ve istediğiniz kullanıcı adını metin kısmına yazın. Kullanıcı adı en fazla 15 karakter olabilir. Tercih ettiğiniz kullanıcı adı uygun değilse, başka bir kullanıcı adı seçmeniz için size uyarı verilecektir.

  Twitter kullanıcı ismi değiştirme işlemi bu şekildedir.

  Twitter Görünen Ad Nasıl Değiştirilir?

  1- Twitter Hesabına Giriş Yapın

  Yukarıda da bahsettiğim gibi hesabınıza kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapın. Uygulama üzerinden de giriş yapabilirsiniz.

  2- Profil Sayfanıza Gidin

  Profil sayfasına gitmek için ekranın sol kısmında bulunan portre üzerine tıklayın ve uygulamadan “Profil” seçin. Web sitesinde ise ekranın sol tarafında bulunan Profil seçeneğine tıklayın. Sonrasında “Profil düzenle” seçeneğine tıklayın. Profil düzenle seçeneği ekranın sağ kısmında bulunmaktadır.

  3- Twitter Görünen Adınızı Değiştirin

  Profil düzenle seçeneğine girdikten sonra görünen adınızı değiştirebilirsiniz. Ekran adınız en fazla 50 karakter olmalıdır. Ekran adınızda emoji bulunabilir.

  Twitter isim değiştirme işlemi bu kadardı. Umarım işine yarar.

  • İsmimi değiştirdim şimdi de eski ismime geri dönmek istiyorum ama olmuyor profil güncellemesi başarısız diyor. Bunun nedeni ne ve bir süre sonra değiştirebilir miyim acaba

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 1
 • Ne ismi kullanıcı mi ad mi

 • Profilinim olduğu yere girsene sanırım ordandi ya da ayarlar hesap olabilir