1 yıl

Twitter Timeline ne demek? Ne işe yarıyor?

Twitter hesabında timeline diye bir şey var. Ne olduğunu anlayamadım. Timeline ne demek, ne işe yarıyor? Bir faydası var mı acaba?

Twitter Timeline ne demek? Ne işe yarıyor?
2 1

Çok Süper Cevap

 • Twitter Timeline Ne Demek?

  Twitter Timeline
  Twitter Timeline

  Günümüz teknolojisi ve sosyal medya tutkunluğunun bize kattığı terimlerden birisi de timeline'dır. Timeline ne demek sorusu sıkça sorulmakta. Timeline ilk olarak Facebook tarafından çıkarılmış Türkçesi Zaman Tüneli olan bir akış temasıdır. Bu akış temasında sizin, takip ettiklerinizin ve algoritmaya göre neler ilginizi çekebilir, ilginizin çekebileceği paylaşımların önünüze düştüğü Twitter'da ana sayfa olarak kullanılan kısımdır.

  Twitter Timeline Ne İşe Yarar?

  Timeline ne ise yarar?
  Timeline ne ise yarar?

  Timeline Twitter'da en çok vakit geçirdiğimiz kısımdır. Takip ettiğimiz hesapların attığı tweetleri ve retweetleri görürüz. Ayrıca takip ettiğimiz konulara ait popüler tweetleri de görürüz. Bunlarda bir zamana bağlı olduğu için en yakın tarihten uzak tarihe göre önümüzde listelenir. Aslında basit bir algoritma kırıntısıdır. KizlarSoruyor sitesinde Sorular kısmı bir Timeline örneğidir. En yeni soru en üstte görünerek aşağı doğru ilerler ve sayfayı yenilediğimizde yeni soru önümüze çıkar. Twitter timeline da aynı mantıkla en yeniden en eskiye doğru sıralanmış tweet, rt dizisini ifade etmektedir.

  Timeline Özellikleri Neler?

  Timeline özellikleri nelerdir?
  Timeline özellikleri nelerdir?

  Twitter'da herkesin ortak ve kişisel ana sayfası mevcuttur. Kişilerin Timeline olarak kullandıkları alanın özellikleri ise şöyledir.

  • Keşfet, Bildirimler, Mesajlar gibi menüler herkeste ortak olarak yer alır.
  • Tweet attığımız kısım yine timeline içerisinde yer alır.
  • Gündem içerikleri # hashtag olarak sağ tarafta sıralanır. Bunu ülke veya dünya olarak değiştirebiliriz.
  • Takip ettiğimiz hesapların tweetlerini ve retweetlerini görüntüleriz.
  • Takip ettiğimiz konuların popüler içeriklerini görüntüleriz.
  • Kendi attığımız tweet de bu kısımda bizde ve takipçilerimizde görüntülenir.

  Timeline Düştün Ne Demek?

  Aşko taymıma düşmüşsün.
  Aşko taymıma düşmüşsün.

  Taymıma düştün ne demek diye soruyorsanız cevabı yukarıda belirttiğim gibi takipçilerimiz veya takipçimiz olmayan arkadaşımızın takip ettiği konuya özgü içeriğimizin onun önüne çıkmasını niteler. Yani örneğin siz bir tweet attığınızda arkadaşınızın yüzlerce takip ettiği kişi arasından sizi görmesi "taymıma düştün" anlamına gelir.

  Veya örneğin takipleşmediğiniz arkadaşınız bir kedi tutkudunur. Siz de kedi etiketinde bir içerik paylaşmışınızdır. O da kedilerle ilgili konuları takip ediyorsa karşısına çıkabilir taymına düşebilirsiniz.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 3
 • Ana Sayfa zaman akışınız twitterda takip ettiğiniz hesaplardan gelen tweetleri akış halinde gösterir çeşitli kaynaklarca belirlenmiş olan önerilen içerikleri de görebilirsiniz ana sayfada bir tweeti yanıtlayabilir retweetleyebilir veya beğenebilirsiniz.

 • şu an şimdi gördüm.

 • Anasayfadaki akış. Takip ettiklerinin ve onların favladığı tweetlerin düştüğü yer timeline.

 • İlk defa gördüm

 • Anasayfa işte ona timeline deniyor İngilizce'de

 • milletimiz özenti olduğu için anasayfa demek yerine taymlayn diyor 😂😂😂 İngilicce konuşmaya pek meraklılar ya