+1 yıl

Vodafone modem şifresi nasıl değiştirilir? Modem şifremi nasıl yenilerim?

Şifremi vermiş annem komşumuz kullanıyor ve bu sefer yavaşlama oluyor üstelik kendi internetleri de var. Modem şifremi değiştirmek istiyorum, vodafone net şifre değiştirme nasıl yapılır?
modem şifresi değiştirme
modem şifresi değiştirme
Güncellemeler:
+1 yıl
Hicbir şifreyi kabul etmiyo ya noktalama yapiyorum sayı koyuyorum büyük harf küçük harf yok şifre önerir misiniz ya deliricem
5 6
Bibilen

Hikmet Tüfekçi Ne Diyor?

Hikmet Tüfekçi
Multi-Channel Marketing Expert, Sosyal Medya ve Dijital Reklamcılık
 • İnternet sağlayıcı firma olarak siz de Vodafone’u kullanıyorsanız ve modemin şifresini değiştirmek istiyorsanız, bunu yapmanın iki kolay yolundan bahsedeyim size.

  Vodafone modem şifresi nasıl değiştirilir?

  Vodafone modemlerin en çok kullanılan arayüzü giriş ip adresidir. İnternet sağlayıcı firma olarak siz de Vodafone’u kullanıyorsanız ve modemin şifresini değiştirmek istiyorsanız okuyun.

  • Öncelikle modem arayüz sayfasına giriş yapmalısınız. Vodafone firması genellikle Huawei, D-Link ve Airties modem markalarını kullanır aşağıdaki bilgiler bu modem markaları için geçerlidir. Modem arayüzünden modem şifresini değiştirebilir, modeme bağlı olan cihazları görebilir, modem dns ve güvenlik ayarlarını yapabilirsiniz.
  • Vodafone modemlerinin kullanıcı adı ve şifreleri genellikle “admin”, “vodafone” veya boşluktur. Bunu hallettiyseniz aşağıda Vodafone modem şifresi değiştirme işlemi detaylı olarak anlatılmaktadır.
  • Bu yöntemde 192.168.1.1 IP adresini örnek göstererek size bilgi verdim. Modeminizin IP adresi 192.168.1.1 değilse aşağıdaki alternatif IP adreslerini deneyebilirsiniz. 192.168.1.1 - 192.168.1.2 - 192.168.2.1 - 192.168.0.1 - 192.168.10.1 - 192.168.1.254 gibi...
  • Modeme Wi-Fi veya ethernet kablosu ile bağlı olmanız gerekmektedir. Bağlı olmadığınız bir modemin arayüzüne girmeniz mümkün değildir. Modem için doğru IP adresleri 192.168.1.1 veya 192.168.2.1’dir. IP adreslerinde sadece sayı ve nokta işareti kullanılır. IP adresleri bir internet sitesi değildir.
  • Modeme bağlı olduğunuz sürece internet olmadan da modem arayüzüne giriş yapabilirsiniz.
  • Son olarak modemin üzerinde yer alan ışıkları kontrol edin. Power , WLAN , Ethernet (Ethernet kablosu kullanıyorsanız) ışıklarının yandığından emin olun.

  Bu yöntemi denemenize rağmen sorunu çözemediyseniz, modeme rest atarak veya Vodafone Müşteri Hizmetlerini arayarak destek alabilirsiniz.

Çok Süper Cevap

 • Vodafone Modemine Nasıl Erişilir?

  Merhaba öncelikle, benimde kullanmış olduğum Vodafone modemine nasıl erişeceğini ne gibi işlemler yapabileceğini kısaca anlatmak isterim.

  İlk olarak modem arayüzüne giriş yapmak için herhangi bir tarayıcıdan "192.168.1.1" şeklinde veya "192.168.2.1" şeklinde arayüz paneline erişim sağlamanız gerekmektedir. Buradaki ince detay http veya https yazmana gerek olmamasıdır. Yani yazarsan sahte sitelere yönlendirilirsin o yüzden sadece rakamları yazman gerekmekte.

  Vodafone Modem Giriş
  Vodafone Modem Giriş

  Panele giriş yaptıktan sonra yukarıdaki gibi bir ekran ile karşı karşıya geleceksin. Sonrasında yapman gereken şey modemin kutusunda bulunan kullanıcı adı şifre ile buraya giriş yapman. İnternet ilk bağlandığında size verilen şifredir kendisi. Alternatif olaraktan Kullanıcı adı: admin şifre: vodafone olarak deneyebilirsiniz. Kullanıcı adı admin vodafone şeklinde değil ise eve internet kurulumunda modem kutusuna yapıştırılan kullanıcı adı şifreyi kullanmanız şart.

  Kullanıcı adı ve şifre
  Kullanıcı adı ve şifre

  Giriş yaptıktan sonra seni ana sayfa kısmına aktaracak. Buradan Genel kısmında cihazınıza kimler bağlı kablolu veya kablosuz her şey listeleyebilirsiniz. Modeme erişim olmadan modemi resleme dediğimiz yeniden başlatma işlemleri, şifre değiştirmek yerine kullanıcı tabanlı engellemeler yapabilirsiniz.

  Modem ana sayfa
  Modem ana sayfa

  Vodafone Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

  Ana sayfadan şifre değiştirme işlemine geçmemiz için Kablosuz modem ayarlarına girmemiz gerek. Üst menüden kablosuz Internet sekmesine tıklayıp şifre değiştirme işlemine doğru yönelebiliriz.

  Kablosuz internet paneli
  Kablosuz internet paneli

  Burada yapmamız gereken şey Genel Ayarlar kısmından biraz aşağı doğru inip şifre kısmına erişmek olacaktır.

  Genel ayarlar alt kısım
  Genel ayarlar alt kısım

  Burada şifremizi değiştirebileceğimiz kısım ile karşı karşıya olacağız. Dilediğiniz şifreyi bu bölümde girip Şifreyi Değiştir butonuna tıklayarak değiştirebilirsiniz. Öneri vermem gerekirse şifrenizi normal karakterlerle oluşturmamanız yönünde olacaktır. Örneğin şifreniz "ahmet3882" tarzında değil de ahm£t+3882 şeklinde oluşturmanız şifre kırıcı programlara karşı da güzel koruma sağlar.
  Not: Şifre değişimden sonra modem kendini otomatik yeniden başlatır. Bu durumda yanlış bir şey mi yaptım tarzında panik olmanıza gerek yoktur.

  • Bir şahane görüş daha <3

  • @KürkMantoluHayri sensin şahane <3

  • Merhaba 🌸 Görüş Fırsatı'nın kazananı sen oldun! 🥳 25 TL değerinde D&R Hediye Çeki için lütfen bizimle iletişime geç. Sevgiler. 🙏🏻

  • Hepsini Göster

En İyi Erkek Görüşleri

 • Ben şimdi size Wi-Fi şifrenizi nasıl değiştirebileceğinizi detaylı bir şekilde anlatacağım.

  Vodafone net şifre değiştirme nasıl yapılır?

  vodafone evde internet şifre değiştirme
  vodafone evde internet şifre değiştirme

  Vodafone modem şifre değiştirme yapmak isteyenlerin aşağıdaki adımları takip etmesi gerekiyor. Adımları düzgün bir şekilde tekrarladığınız zaman şifreniz sorunsuz olarak değişecektir.

  • İlk olarak Web ara yüzüne giriş yapmanız gerekiyor.
  • İnternet tarayıcınızın adres bölümüne 192.168.1.1 yazın ve sayfaya gidin. Eğer sayfa açılmadıysa "192.168.1.2", "192.168.2.1" ya da "192.168.2.2" adreslerini deneyin. Eğer hepsini denemenize rağmen modem sayfanıza ulaşamadıysanız, modemin marka ve modelini Google'da aratarak arayüz için gereken adresi bulabilirsiniz.
  • Karşınıza gelen ekranda web ara yüzü kullanıcı adı şifresini yazınız, fabrika ayarlarında web ara yüzü kullanıcı adı admin şifresi de admin’dir. Kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra giriş yapın. Eğer şifreniz veya kullanıcı adı yanlış ise, kullanıcı adı ve şifreyi internet servis sağlayıcınızı arayarak öğrenebilirsiniz.
  • Gelen ekranda sol taraftaki menüden sırası ile Ayarlar > Kablosuz Lan bölümüne girin. Buradan Wi-Fi adını ve şifrenizi değiştirebilirsiniz. Kablosuz Şifre kısmından istediğiniz şifreyi yazarak şifreyi yenileyebilirsiniz.

  Ayrıca modem şifresini değiştirmek isteyen herkesin yukarıdaki adımları izlemesi yeterlidir. Bu adımlar sadece Vodafone için geçerli değil, tüm modem şifresini değiştirmek isteyenler için izleyeceği adımlardır.

  Modem şifresi değiştirirken nelere dikkat etmek gerekir?

  vodafone wifi şifre değiştirme
  vodafone wifi şifre değiştirme
  • Büyük ve küçük olmak üzere en az 8 harf kullanmak gerekmektedir.
  • Sembol ve rakamları mantıklı bir şekilde yerleştirmeniz durumunda şifrenizi unutma ihtimaliniz azalır ve şifre güvenliğiniz artar.

  Modem şifresi değiştirme nasıl yapılır?

  https://www.youtube.com/embed/IDEwV3uC55k
  • Çeki alanı görmeye geldik gene

  • Nie öyle

  • cp yaparak bende cevaplarım :D

  • Hepsini Göster
 • Vodafone Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

  Modem markasına göre bazen değişiklikler göstersede, genel olarak kullanılan ayarlar aynıdır.
  Hepsi için, ilk olarak kullandığın İnternet tarayıcısını açıp.

  Arama yerine: 192.168.1.1- -192.168.2.1- - 192.168.1.2- - 192.168.2. 2
  yazarak adrese ulaşabilirsin.

  Vodafone modem şifresi nasıl değiştirilir? Modem şifremi nasıl yenilerim?

  Burada senden kullanı adı ve şifre isteyecektir.

  Vodafone modem şifresi nasıl değiştirilir? Modem şifremi nasıl yenilerim?

  kurulum sonrası sana verilmiş olması gerekir. Bu bilgi elimizde yok sayalım,
  fabrika ayarları olan. Kullanı adı : admin veya Vodafone olarak girebilirsin
  şifre bölümüde bu 2 seçenekten biri olabilir.
  tek tek deneyip bakabilirsin kabul ederse devam edilir.
  ama edilmez ise, müşteri hizmetlerini arayıp bunları isteyebilirsin.
  giriş yaptıktan sonra.

  Vodafone modem şifresi nasıl değiştirilir? Modem şifremi nasıl yenilerim?

  Modemin ayarlarına sol kısımda görebilirsin. orada ayarları değiştirebilirsin.
  Hepsi bu.
  gerek senin kullandığın, gerekse diğer şirketler için. genel olarak bu böyle sistematik olarak devam eder.
  bazı küçük değişimler ya da değişikler olsada yinede aynı yol izlenilir her zaman.
  umarım yardımcı olabilmişimdir.

  • bence gayette yardımcı oldun :)

  • tesekkurler :)

 • Chromeyi aç. 192.168.2.1 ya da 192.168.1.1" i dene hangisi modem arayüzüne giriyorsa; kullanıcı adına vodafone şifre vodafone yaz daha sonra kablosuz ağlar kısmına tıkla oradan şifre değiştir kaydet de tamamdır.

  • Hicbir şifreyi kabul etmiyo ya noktalama yapiyorum sayı koyuyorum büyük harf küçük harf yok

  • Modem arkasına model numarasını bana yazar mısın arkasına bak model yazıyor onu bana ilet söyleyim sana şifresini

  • Müşteri hizmetlerini aradım adam oradan şifreyi değiştirdi. Telefondan bağlandim yeniden ama PC kabul etmiyo yeni şifreyi simdide

  • Hepsini Göster

En İyi Kız Görüşü

 • İlk olarak Web ara yüzüne giriş yapmanız gerekiyor.
  İnternet tarayıcınızın adres bölümüne 192.168.1.1 yazın ve sayfaya gidin. Eğer sayfa açılmadıysa "192.168.1.2", "192.168.2.1" ya da "192.168.2.2" adreslerini deneyin. Eğer hepsini denemenize rağmen modem sayfanıza ulaşamadıysanız, modemin marka ve modelini Google'da aratarak arayüz için gereken adresi bulabilirsiniz.
  Karşınıza gelen ekranda web ara yüzü kullanıcı adı şifresini yazınız, fabrika ayarlarında web ara yüzü kullanıcı adı admin şifresi de admin’dir. Kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra giriş yapın. Eğer şifreniz veya kullanıcı adı yanlış ise, kullanıcı adı ve şifreyi internet servis sağlayıcınızı arayarak öğrenebilirsiniz.
  Gelen ekranda sol taraftaki menüden sırası ile Ayarlar > Kablosuz Lan bölümüne girin. Buradan Wi-Fi adını ve şifrenizi değiştirebilirsiniz. Kablosuz Şifre kısmından istediğiniz şifreyi yazarak şifreyi yenileyebilirsiniz.
  Ayrıca modem şifresini değiştirmek isteyen herkesin yukarıdaki adımları izlemesi yeterlidir. Bu adımlar sadece Vodafone için geçerli değil, tüm modem şifresini değiştirmek isteyenler için izleyeceği adımlardır.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

18 44
 • Kabul etmemesinin sebebi adini degistirin ondan sonra sifreyi değiştirin bziim de öyledi

 • @jallet anlatmış🤣

 • En pratik çözüm, müşteri hizmetlerini ara ve canlı şekilde görüşerek, onların sorularına olumlu cevap vererek yani sesli yanıt sistemi üzerinden yetkilendirip onaylayarak, her türlü işlemini anlık çözüme kavuşturabilirsin. Sadece kimlik bilgilerin ve cihazla ilgili bilgileri bilmen ya da modem cihazının yanında olman yeterli. Kasma kendini. Boş yere kendini üzme. Bu işler yetkili ellerde çok kolaydır. Kolay gelsin. 😎

 • Evde Turkcell Superonline kullanıyoruz Vodafone kullanmıyoruz

 • Şifre değiştir

 • Müşteri hizmetlerini ara. Sıfırlat. ilk aldığın şifre geçerli olur. Sonra değiştirirsin

 • öyle kabul etmeme gibi bir şansi yok istedigin sifreyi koyabilirsin diye biliyorum yanlis yerle ugrasiyor olabilirmisin?

 • Vodafone monitor apk'tan oluyordu galiba

 • Vodafonu iptal et turk telekoma gec

 • Vodafone da kayıtlı cep telefonundan jet faturaya gir. Oradan da değiştirebiliyorsun. (yanlış hatırlamıyorsam)
  Ya da resetleyip deneyin

 • Aileden 3 kişinin adını boşluk bırakmadan küçük harflerle yazabilirsin.

 • Müşteri hizmetini ara

 • internetten ip adresini girerek kolaycana değiştirirsin.

 • Şifre vermek çok riskli bir durum

 • Kullanim kialavuzundan var hersey

 • Uygulama üzerinden yapılabilir

 • Arayüzüne girince özelliklerini yazar

 • Ben size bizim wifi şifre öneriyim 😆 çok iyi hemde komik aliveli4950

 • Size verilen kitapçık var. genelde 192.168.1.1 yaz. vodafone kullanıcı adı şifre de vodafone

 • modemin altında
  kullanıcı adı: xxxxx
  şifre: xxxx (xxxxxx: bilinmeyen)
  yazacak. onu https://192.168.1.1/ adresine gir sonra modem arayüzü çıkacak kablosuz bölümünden şireyi değiş

 • Daha Fazla (42)