Teknoloji

Web tasarımın geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Merhaba arkadaşlar,

Ben zamanımın büyük bir bölümünü web tasarım ve dijital pazarlama üzerine araştıma yaparak geçiren biriyim. Dünya web tasarım hakkında ne biliyor, günümüzün web tasarım ekolleri nedir gibi konuları araştırmaya çalışırken, aynı zamanda da öğrendiğim şeyleri pratiğe dökerek ortaya somut projeler çıkarmaya çalışıyorum.

Bu sektör üzerinde mesai harcayan biri olarak bu iş ile alakalı bir de hedefim var elbette. Bu hedefi açıklamak gerekirse; araştırıp öğrendiğim ekoller den yola çıkarak web tasarım ve dijital pazarlama dünyasında yeni bir ekol yaratmak istiyorum. Bu konuyu düşündüğüm zamanlarda her zaman bir noktada tıkanıyorum. Bu nokta web tasarımın dünyasının önümüzdeki 10 yıl içinde geleceği nokta oluyor.

Bildiğiniz üzere teknoloji her gün kendini yenilemeye ve hızla gelişmeye devam ediyor. Konu bir de dijital dünya olunca, kod makinesi gibi çalışan binlerce beyin büyük mesailer harcayarak bu koca evreni daha da sonsuz yapmak için çabalıyorlar. Geçmişe dönüp bakacak olursak çevirmeli hatlar ile internete girmeye çalıştığımız günlerdeki basit ve kabiliyeti az web siteleri döneminden sadece bilgisayarlardan değil taşınabilir cihazlardan, Tv'lerden ve bir çok çeşitli araçlardan ulaşabildiğimiz responsive web siteleri dönemine kısa bir sürede evirildi web dünyası. Böylesine hızlı bir gelişim geçmişi olan bir konu için kahinlik yapmak ta kolay bir olgu değil elbette.

Gelecek tahmininde bulunan kimi kesimler edebiyatta, sinemada, müzikte olduğu gibi teknolojide de geçmişin izini taşıyan ancak modern hayatın içinden tasarımlar yapmanın yeni ekol olacağını söyler iken; karşı bir kesim ise bu devasa dünyanın geleceğini eskiden bilim kurgu filmlerinde gördüğümüzde “Yok artık! Bunlar da iyice abartmış” diye yorumladığımız ancak günümüzde kullandığımız geçmişin imkansız ve günümüzün sıradan olgularını yaratan ilhamın web dünyasının geleceği olacağını savunmaktadırlar.

İşte benim kararsız kaldığım konu hangi savunmanın daha ilham verici olduğudur.
0 1

En İyi Erkek Görüşleri

 • Bu bir Özel GörüşSadece soran ve görüş paylaşan üye tarafından görülebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

 • Bana göre tam anlamıyla ikisi de olmayabilir. Günümüzde bakarak teknolojinin geleceği hakkında konuşabilmemizin zor olacağını düşünüyorum ancak filmlerde gördüğümüz teknolojilerin çok ama çok yakın bir zamanda kullanıcıların seviyesine ineceğini yani nasıl herkesin elinde akıllı telefonlar var ise filmlerde gördüğümüz teknolojilerinde tüm kullanıcılar arasında yayılması çok uzun sürmeyecektir. Ben daha çok internet dünyasına dikkati çekmek istiyorum. İnternetin hala keşfedilmeyen yani daha doğrusu dikkat edilmeyen bir çok yönü var. Özellikle kullanıcı kitlesine bakıldığında böyle güçlü bir mecra görmek imkansız. Bu kadar çok insanı elinde tutan bir mecranın bence yapabilecekleri günümüzde yapabildiklerinden kat ve kat fazladır.
  Bu konuyla alakalı şu sitede güzel bir içerik var, isterseniz oraya da bir göz atabilirsiniz ; reklowebtasarim. com/web-tasarimin-gelecegi/
  • yorumunuz için çok teşekkür ederim. bu siteyi daha önce ziyaret etmiştim. gerçekten web tasarım hakkında yararlanabileceğimiz bir çok içerik sunmuşlar, sağ olsunlar. burdan bizi duyuyorlar ise haykıralım: Teşekkürler reklowebrasarim. com

En İyi Kız Görüşü

 • Bence iyi meslek

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 16
 • Bende web işiyle uğraşıyorum. Teknoloji sektörü dolayısıyle web sektörü çok hızlı gelişim ve değişim göstermekte. Sürekli yeni şeyler (gerek tasarım, gerek yazılım) ortaya çıkıyo. Bence ikinci konu daha ilhan verici.
 • Web tasarımının on yıl içinde geleceği nokta bilinebiliyor olsa emin ol o boşluğu sana bırakmazlar. Ve sen bunu tek başına yapıyorsun, adamların elinde yüzlerce kişilik analiz ekipleri var. Ve sen olayı çok dar bir çerçeveye sıkıştırmışsın. İnovasyon yapmak istiyorsan, sadece tek bir konuyu düşünüp onun üzerine çalışmamalısın. Günümüz teknolojileri, piyasalardaki yönelim ve yeni trendleri de takip etmelisin. Bir yerde fark etmişsin, zamanında filmlerde olur dedikleri şeyleri kullanıyoruz bugünlerde. Hologram mesela, hayata geçse nasıl olurdu. Hologram ortamında nasıl bir web sitesi olurdu. Düşün, başla şimdiden..
 • Bende web tasarımla ilgileniyorum. 12. sınıfta staj yaptığım yer çalışmamı beğenince burada normal olarak çalışmaya başla dedi. Gerçekten önü açık olan bir bölüm tabi işi eğlenerek yaparsan senin içinde keyifli olur.
 • her yerde hazır tasarımlar var artık bundan 5 6 sene önce geleceği var diyebilirdim ama artık yok
 • Yo be onun yerine mekatronik iş yapar artık.
 • ingilizcen varsa ibm'e gir uğraşma bunlarla. senede birkaç server sat paraya para deme.
 • Reklam günümüzün ve geleceğin ihtiyacı.
 • sektör bitti mobil uygulama geliştirmeyi öğren
 • okumadım, geleceği var
 • Becerenler yaşadı. Acayip para var.
 • muslumanes. com EN GÜZEL WEB TASARIMI OLAN SAYFA
 • dijital kıyamet kopunca vasıfsız işçiden başka hiçbir şey olmayacaksın
 • geleceği parlak
 • Bende yazılım departmanıyım gayet güzel bir seçim yapmışsın
 • Çöp meslek ya bence 3 yıla oyle bir meslek kalmıycak html php öğrenmek cok kolay dünki çocuklar bile yapıyor onları ama yazılım mühendisliğinin önü açık ogren bir c Java bide İngilizce bil 8 bin maaş bağlanır sana
  • Zaten Web page maker diye bir program var kodlamayı bilmeyen bile kodluyor ordan html bide joomla wordpress kullananlar var yani iş bulman imkansız ben html bilgim var ama ile yaramaz çöp

 • evet honey gelecegi var