1 yıl

WhatsApp web nedir, nasıl kullanılır?

Bir arkadaşım whatsapp web kullanıyorum dedi. WhatsApp web ne oluyor? WhatsApp web nasıl kullanılır? Bunu kullanmak için neler yapmam lazım?
WhatsApp web nedir, nasıl kullanılır?
3 2

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Merhabalar, günümüz tekonolojisinin geldiği noktada her şey gelişti ama kolaylaştı da. Bunlardan bir tanesi de kesinlikle mobil aygıtlarımızda kullanıyor olduğumuz whatsapp uygulamasının Web sürüm halidir ve inanılmaz kullanışlıdır.

  WhatsApp Web Nedir?

  WhatsApp Web Nedir? aslında mobil uygulamanın internetten, tarayıcı üzerinden açıp, mesajlaşmalarımızı ve veri alışverişini bilgisayar üzerinden yapmamızı sağlayan çok kullanışlı bir yoldur. Aynen mobil uygulamada olduğu üzere mesajlaşabilir, fotoğraf yahut video gönderebiliriz.

  WhatsApp Web Nedir
  WhatsApp Web Nedir

  WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

  WhatsApp Web kullanımı da kolaydır. Birkaç adımda onu da izah ediyorum hemen sizler için. WhatsApp web’e nasıl giriş yapılır? Öncelikle bir akıllı telefonumuz olmalı, akıllı telefonumuzda mutlaka kendi numaramıza tanımlı bir hesap açılmalı ve hesap açıldıktan sonra yine bir bilgisayara sahip olup, o bilgisayardan da tarayıcıyı açıp telefonumuzun WhatsApp’ını oraya tanımlamalıyız.

  WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?
  WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

  Tanımlama işlemi nasıl yapılır? Whatsapp web kullanımı için tanımalama, telefondan WhatsApp’a girdikten sonra yukarıdan ayarlar, ayarlardan WhatsApp Web ve sonrasında telefona çıkan QR okutma kodunu, bilgisayar tarayıcımızdan https://web.whatsapp.com/ ‘e girerek okutup açabiliriz. Birkaç saniye içerisinde telefonumuzdaki WhatsApp her şeyiyle tarayıcımızda olacaktır.

  WhatsApp Web Kullanımının Faydaları Nelerdir?

  WhatsApp Web çok kullanışlıdır aslında. Mesela bilgisayardan çoklu görsel seçip, link seçip yahut farklı bağlantıları çok rahat bir şekilde paylaşabiliriz. Bu işlemler telefonda daha zordur. Yahut, mobilden pc’ye veri aktarmanın da en kolay yolu yine WahtsApp Web’dir. Öte yandan mobilde olduğu gibi yine ‘’ sıkıştırma olmadan ‘’ paylaşım da mevcut olduğu için veri kaybı yaşamadan paylaşım yapabiliriz orijinal haliyle.

  WhatsApp Web Kullanımının Faydaları Nelerdir?
  WhatsApp Web Kullanımının Faydaları Nelerdir?

  WhatsApp Web Telefon Uzaktayken Çalışır mı?

  Telefonunuz uzakta bile olsa, hatta daireler, katlar bile olsa arada, WhatsApp Web mutlaka açılacak ve çalışacaktır. Hatta bu durum başımızı ağrıtabilir, çünkü biz yokken açık bıraktığımız Web ile başkaları bilgisayardan giriş yapabilirler. O açıdan çıkış yapmakta fayda vardır. Tam da bu aşamada :

  WhatsApp Web Nasıl Kapatılır?

  Web’den çıkış için : https://web.whatsapp.com/ adresinde açık olan WhatsApp Web’imize girip, sol üstteki üç noktaya tıklayıp, en alttaki seçenek olan ‘’ çıkış’’ a tıklamamız şarttır. Yahut telefonumuzdaki aynı yerden, tüm kullanıcılardan '' çıkış '' dememiz gerekmektedir, orada zaten tarayıcılar görünür. Böylelikle ancak biz oturum açar da tekrar QR kodu okutursak web açılabilir.

  WhatsApp web nedir, nasıl kullanılır?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 3
 • WhatsApp web anlık mesajlaşma uygulamasıdır whatsAppın masaüstü versiyonudur ancak masaüstünde uygulamayı kullanabilmek için iOS, Android, Windows Phone gibi işletim sistemine sahip bir akıllı telefonda WhatsApp kullanıcısı olmanız gerekiyo çünkü uygulama verileri mobil uygulamadan masaüstüne aktarıyo

 • Bilgisayardan whatsapp web i aç qr kodu tarat o kadar.

 • Pc'den WhatsApp Web yazıp telefonundan karekod okutup bilgisayarından kendi WhatsApp'ına giriş yapıyorsun pek değişik bir şey değil

 • whatsapp web; tarayıcıdan giriyorsun ve whatsapp taki kare kodu okutuyorsun o şekilde kullanıyorsun işyerinde veya evde bende onu kullanıyorum elime telefonu almadan pc den yazıyorum.

 • YouTube da çok güzel videolar var aslında ama kısaca söylemek gerekirse telefondaki wpnin bilgisayar web versiyonu aynı özellikler kullanabilirsin PC de çalışırken

 • Bilgisayardan wp a giriyorsun buna WhatsApp Web deniliyor.