+1 yıl

WhatsApp yazışmaları takip edilebilir mi?

Aklımı acayip kurcalıyor bu sorular. Daha önce mesajlarımız takip ediliyor diye duymuştum. Acaba WhatsApp yazışmaları takip edilebilir mi ve WhatsApp mesajların başkası tarafından okunduğunu nasıl anlarım? Şimdiden cevabınız için teşekkürler.

whatsapp yazışmaları takip edilebilir mi?
whatsapp yazışmaları takip edilebilir mi?
0 1

Çok Süper Cevap

 • Selamlar teknoloji çağında yaşadığımız için artık kimi zaman aklımıza internetteki konuşmalarımızın üçüncü kişiler tarafından erişilip erişilemeyeceği takılıyor. Bu konuya birkaç başlık altında açıklık getirmeye çalışacağım. Hadi hep birlikte yazımıza göz atalım.

  WhatsApp yazışmaları takip edilebilir mi?

  WhatsApp yazışmaları takip edilebilir mi?

  WhatsApp uçtan uca şifreli bir uygulama olduğu için orada yapılan yazışmalar, belge fotoğraf gönderimleri, sesli görüntülü görüşmeler orada kalır ve telefonunuza üst düzey casus programları yüklenmediği sürece kolay kolay kimse sizin hareketlerinizi takip edemez.

  WhatsApp nasıl çalışır?

  WhatsApp yazışmaları takip edilebilir mi?

  WhatsApp cihazı kurulur ve numara üzerinden uygulama kullanılmaya başlanır. WhatsApp için her bir numara bir kullanıcı demektir. WhatsApp'a telefon numaranız ile giriş yapabilirsiniz ve ardından uygulamayı kullanmaya başlayabilmeniz için telefonunuzu SMS aracılığıyla bir doğrulama kodu gelir. Bu kodu girdikten sonra direkt olarak kullanmaya başlayabilirsiniz ama güvenilirliğini arttırmak için iki adımlı doğrulama yolunuda tercih edebilirsiniz.

  Başkaları sizin Whatsapp mesajlarınıza ulaşabilir mi?

  WhatsApp yazışmaları takip edilebilir mi?

  Öncelikle WhatsApp gönderdiğimiz bir mesajı kendi sunucusuna kopyalamadan direkt olarak gönderdiğimiz kişiye iletiyor. Bu durumda WhatsApp'ın kendisinin mesajlarımızı paylaşması mümkün değil. Peki WhatsApp'ın kendi paylaşmasının dışında üçüncü kişiler mesajlarımıza ulaşabilir mi? İlk kısımda dediğim gibi ileri düzey casus programları şeklinde bir ihtimal olabilir ancak WhatsApp'ın güvenilirliği günden güne arttığı için artık böyle şeylerin çok da imkanı yok. O yüzden gönlünüzü ferah tutmanızı öneririm.

  WhatsApp mesajlarınıza erişilmesini sağlayan istisnai durumlar nelerdir?

  WhatsApp yazışmaları takip edilebilir mi?

  Numaramız üzerinden giriş yapabildiğimiz bu uygulamaya başkaları tarafından erişim için ancak bizim onayımız, iznimiz gerekmektedir. Onayımız olmadan yaptığımız görüşmelerin görülmesi için dediğim gibi ancak casus programları gereklidir fakat bunlar dışında bir başkaları yine bizim WhatsApp mesajlarımıza bizim onayımızı alarak erişebilir. Peki hangi durumlarda geçerlidir bu? Kanun tarafından bir suçla yargılanıyorsanız bu suç kapsamında eğer haklılığınız veya haksızlığınız WhatsApp görüşmeleriniz sayesinde ortaya çıkacaksa bu gibi durumlarda WhatsApp görüşmelerinize erişilebiliyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir husus var. 3. başlık altında yazdığım gibi WhatsApp'ın kendisi konuşmalarımızı kaydetmediği için savcılık WhatsApp'tan bizim konuşmalarımızı talep edemez ancak yargılanan kişinin cihazına el konulursa kriminal incelemeler doğrultusunda yazışmalar görülür.

  WhatsApp yazışmaları dökümanda çıkar mı?

  WhatsApp yazışmaları takip edilebilir mi?

  Kişinin kendi rızası varsa WhatsApp konuşmalarını dökümanda çıkarabilir evet ve onun dışında bir yukarıdaki açıklamada yazdığım gibi savcılık tarafından kişinin cihazına yargılama sırasında el konulursa ancak bu sayede var olan veya yedeklenen mesajlar döküman olarak çıkarılabilir. Mesajlarınızı nasıl yedekleyeceğinizi bilmiyorsanız bu yolu takip edebilirsiniz. WhatsApp-Ayarlar- Sohbetler- Sohbet yedeği

  WhatsApp yazışmaları başkaları tarafından görülebilir mi?

  WhatsApp yazışmaları takip edilebilir mi?

  Sizin rızanız olmadan böyle bir şey mümkün değildir. Eğer birisi kendi cihazından sizin numaranızla Whatsapp'ınıza giriş yapmaya çalışırsa size yeni bir kod gelecektir ve o kodu giriş yapmak isteyen kişiye verdiğinizde ancak bu şekilde sizin Whatsapp'ınıza girebilir fakat bu durumda da eski konuşmalarınızı göremez o andan sonra olan konuşmalarınızı görebilir.

En İyi Erkek Görüşleri

 • WhatsApp üzerinde gerçekleştirdiğiniz yazışmalar uçtan uca şifreli olarak korunmakta olduğundan üçüncü kişiler tarafından uzaktan erişilememektedir. Şifrelemeyi bir örnek ile açıklarsak siz “Merhaba” yazdığınızda bu mesaj telefonda şifrelenir ve daha sonra WhatsApp sunucularına gönderilir. Ardından, sunucu mesajınıza gelen yanıtları şifreler ve telefonunuza geri gönderir. Telefonunuz mesajın şifresini çözer ve ekranda görüntüler. İşte mesajlaşma esnasında gerçekleşen şifreleme ve çözme işlemlerini telefonunuz ilk kez WhatsApp sunucularına bağlandığında telefon numaranıza özgü oluşturmuş olduğu token ile gerçekleştirmektedir.

 • Eğer kaygılarınız normal bir kullanıcının verilerinize eriştiği yönündeyse merak etmeyin wp web bağlı cihazkar menüsünden kontrol edin bağlı cihaz olup olmadığını eğer yoksa biraz rahatlayabilirsiniz ama daha farklı metotlar da var mesela telefonunuzda olan bir keylıgger klavyede yazıklarınızı kaydedebilir ya da bir spyware ekran fotoğraflarınızı 5 saniyeye bir alıp wp hesabınız adına fikir sahibi olabilir

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

7 2
 • Dijitalde olan her sey ama her sey takip edilir. Kimse size bunun garantisini veremez. Sadece guvenliyiz diyebilir. Ne kadar inanirsaniz artik.

 • Evet pc bağlayınca takip ediliyor
  Kişinin telefonunu elinize geçirmeden bunu yapamazsınız

  • pc bağlamak icin sürekli yanında olması gerekiyor uzaklasınca bağlantı kesiliyor

  • Hayır alakası yok. Yurt dışında bile olsa bağlanıyor

  • ben webten bahsediyorum yan odaya bile gitsen bağlantı kesilir. sürekli kullandıgım icin biliyorum

  • Hepsini Göster
 • Telefon hattın kolonlanırsa, ki banka dolandırıcılarının bu türde şeyler yapabildiğini okumuştum, böyle bir şeyin mümkün olabileceğini düşünüyorum. Bunun haricinde yazılım sahibinin iradesine bağlı. Yani sıradan insanların ulaşabileceği bir şey değil ama fazla da kendini rahat hissetme derim.

 • aklında Şule varsa numaranı değiştir ara oportoru ve WhatsAppı sil hesabı yeniden hesap aç ve güvenlik gereği parmak izi koy çünkü WhatsApptan kodu tarayınca mesajın başkaları tarafından okunması mümkün

 • Whatsapp Ayarlardan whatsapp web bölümüne bak baglı cihaz var mı dıye

 • WhatsApp wep de açmışise evet

 • Edebilir bence

 • Anlayamazsın

 • Fbi takip ediyordu. Zaten bir şeylere izin verirsen telefonda ki kullanman için izin istiyor otomatik olarak veri göndermiş gibi oluyorsun. O uygulamayı yapan şirket istediği zaman bakabilir.