+1 yıl

Wi-fi araması nedir? iPhone ve Android telefonda wi-fi arama nasıl yapılır?

Teknoloji cahiliyimdir de. wi-fi'a bağlı iken bir arama geliyor, normal bir arama gibi görünüyor ama değil, çünkü tasarruf alışkanlığım nedeniyle önce wi-fi'ı kapatıyorum, o anda çat diye arama da kesiliyor. wifi araması kapatma olayı oluyor sanırım. Ben kapatmış oluyorum çağrıyı galiba, niyetim böyle olmasa dâhi. Wi-Fi üzerinden arama yapılabiliyor anladığım kadarıyla, bunun inceliklerini öğretebilecek olan var mı? wifi araması nedir? wifi arama nasıl yapılır? Android ve iPhone cihazlarda wi-fi araması nasıl yapılıyor? Eğer Wi-Fi üzerinden arama yapılabiliyorsa, neden hâlâ operatörlerimiz var?
6 10

Çok Süper Cevap

 • Wi-fi Araması Nedir, Nasıl Yapılır?

  Cihazınızda mobil operatör olabilir ancak her zaman her yerde çekmesi garanti değil maalesef. Depo tarzı bir yerde olabilirsiniz veya alt katlarda bir bölümde olabilirsiniz. Bu tarz yerlerdeyken wifi ağınıza bağlı olduğunuzda zaten otomatik wifi üzerinden görüşmüş olursunuz. Tabi başka bir durumda sizin belirttiğiniz konu eğer cihazınız wifiye bağlı değilken arama geliyorsa bu operatörünüz üzerinden işlemeye başlar. Tam o anda maalesef wifiyi açmaya çalıştığınızda arama kesilir çünkü cihaz mobilden wifiye geçerken bir kesinti yaşar ve internetin anlık gitmesi görüşmede sorun teşkil eder.

  Bence wifi olan yerlerde wifiniz sürekli açık olmalı ve görüşme esnasında wifiden fazla uzaklaşmamanız. ya da mobil çektiği anlarda wifiye geçiş yapmamanız. Benim bildiğim kadarıyla bunları uygularsanız kesilmemiş ve kapanmamış olur aramanız.

  Wifi ve mobil veriniz aynı anda aktifken wifi ağınız çekme problemi yaşamazsa zaten direk cihazınız wifi üzerinden aramaya yöneltir kendisini. Android uzun süre kullanmadım ama bu durumun ios veya androidde aynı şekilde işlediğini biliyorum.

  Yanlışım varsa da okuyan arkadaşlardan düzeltmesini rica ederim, sonucta teknolojide sürekli değişen durumlar oluyor, maalesef bir gün diğer günü tutmuyor.

  • Bu arada ayar kısmında da arama ayarlarınızı da kontrol edin kapalıysa açılması gerekir eğer öyle bir ayar bölümü varsa. Yoksa operatörden açılabilir. Cihazınızda özellik yoksa cihaz uygun olmayabilir.

  • Çok güzel bir görüş olmuş :)

  • Merhaba 🌸 Görüş Fırsatı'nın kazananı sen oldun! 🥳 500 XPER hediyeni hesabına tanımlıyoruz. Sevgiler. 🙏🏻

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

30 94
 • Operatörler sayesinde senin telefon numaran var. İnternet araması uygulamalar sayesinde gerçekleşir ve ev internetiniz ya da mobil veri harici bir wifi ile yapıldığı zaman faturanıza etki etmez eğer telefon numaranız varsa yani hattınız varsa herhangi bir operatöre ait telefon faturanızı ödemeyip sabit wifi ile arama yapabilir ve mesajlaşa bilirsiniz tabi. Fakat sabit wifi olmadığı yerlerde arama yapamaz ve mesajlaşamazsınız telofon faturanızı düzenli olarak ödemelisiniz sabit wifi bulunan bi ortamda mobil verinizi kapatıp wifi yi açarak tasarruf sağlayabilirsiniz.

 • iPhone üzerinden arama yapmayı anlatıyorum , Ayarlar > Telefon > Wi-Fi ile Arama bölümünde Wi-Fi ile arama özelliğini açın. Acil servisler için adresinizi girmeniz veya doğrulamanız gerekebilir wiFi ile Arama kullanılabiliyorsa durum çubuğundaki operatör adının yanında Wi-Fi simgesini görürsünüz. Ardından, aramalarınızda Wi-Fi ile Arama kullanılır..

 • Yurt dışındayken özellikle çok işe yarıyor bu, hattın eğer Wi-Fi’ye bağlıysa, telefonu Wi-Fi üzerinden kabul ediyor. Siz de arayabiliyorsunuz ücrete yansımıyor bu durumda

 • ayarlar bölümünden

 • İletişim esaslı uygulamalardan, arama görüşmesi ya da görüntülü görüşme yaptığın sırada, Wi-Fi bağlantısını kapatırsan, otomatikman akıllı telefonun, mobil internet bağlantı moduna geçecektir. O sırada kısa bir bağlantı zamanı olacaktır. Yani görüntülü konuşurken telefon görüntüyü Wi-Fi den alıp mobil baz istasyonuna taşıyacaktır. Saniyede megabayt lık veri alış veriş yapıyor telefon arka tarafta. ve bu o kadar basit bir işlem değildir.

 • Evet var ben bulamadım o özelliği ama iphone kullanan arkadaşım öyle kullanıyordu yurt dışında inteenettende detaylı bilgiye ulaşmamıştım

 • Hattını Wi-Fi aramalarda da acık yakarsan olur

  • Ayarlar dan arama bölümün de Wi-Fi aramanı acık tut