+1 yıl

WPS Nedir? Modem WPS Tuşu Nasıl Kullanılır?

Arkadaşlar selam, modemde WPS tuşu mevcut ama nasıl kullanacağımı bilmiyorum, ışığı da sürekli yanıyor nedenini anlayamadım. WPS nedir? Modem WPS tuşu nasıl kullanılır? Bilgi verebilir misiniz?
0 1

Çok Süper Cevap

 • WPS Nedir?

  WPS yani Wi-Fi Protected Setup, Türkçe olarak korumalı kablosuz kurulum anlamına gelmektedir. 2006 yılında icat edilen teknoloji, günümüzde birçok modemde ve internete bağlanabilen akıllı cihazlarda bulunmaktadır. Bu teknoloji sayesinde şifre girmeden telefonunuzu veya başka bir cihazınızı internete bağlayabilirsiniz. WPS ne demek sorusuna kısaca böyle cevap verebilirim.

  Modemde WPS Tuşu, Işığının İşlevi Nedir?

  Modemde WPS özelliğini aktifleştirmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi modemde bulunan WPS tuşuna basmak veya basılı tutmaktır. Işık yandığında WPS özelliğinin aktif olduğunu anlayabilirsiniz. Diğer yöntemler ise USB ve PIN ile bağlantı kurarak WPS aktif etmektir. USB ile bağlantı kurma artık çoğu modemde bulunmuyor fakat PIN ile WPS bağlantısı yapılabilen modemler mevcut. Bu PIN, kullanıcı tarafından değiştirilememektedir.

  WPS Nasıl Kullanılır? Bağlantı Nasıl Yapılır?

  Aslında bundan kısaca yukarıda bahsettim. WPS bağlantısı etkinleştirmek için ilk yol WPS tuşuna modemden bastıktan sonra WPS özelliğini aktifleştirip daha sonrasında bağlanmak istediğiniz cihazda da WPS özelliğini açıp şifresiz bir şekilde bağlantı kurmanızdır.

  WPS Nedir? Modem WPS Tuşu Nasıl Kullanılır?

  İkinci yol PIN numarası ile bağlantı kurmaktır. WPS düğmesi olmayan modemlerde arkada bir PIN bulunur. Bu PIN, modeme WPS ile bağlanmanızı sağlar. Bağlantı kurmak için bağlanmak istediğiniz cihazdan bu PIN numarasını girmeniz yeterli olacaktır.

  Son yol ise USB bağlantısı ile WPS kullanmaktır. Bunun için yapmanız gereken cihazla modem arasında kablo ile bağlantı kurmaktır fakat çoğu modemde artık USB bağlantısı ile WPS bulunmamaktadır.

  WPS Düğmesine Basınca Ne Olur?

  WPS düğmesi ile modemde WPS özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Düğmeye bir kere basmanız veya basılı tutmanız halinde modem, WPS bağlantısı yapmaya hazır hale gelir. Sonrasında bağlanmak istediğiniz cihazda da özelliği aktif ederek internet bağlantısını sağlayabilirsiniz.

  WPS Açık Olmalı mı?

  Bu tamamen size bağlı. Eğer WPS bağlantısı ile kullandığınız bir cihaz varsa elbette açık olmalı. Ancak WPS bağlantısını kullanmıyorsanız açık olmasına gerek yok.

  Modem WPS nedir, modemde WPS ışığı nedir gibi sorulara yanıt vermeye çalıştım, ayrıca Zyxel vmg3312-b10b Modem Arayüz Şifresi nedir sorusu için de linke tıklayabilirsin.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 1
 • Şifre girmeden modem üzerinden onay verme o tuş

 • Wifi ile alakalı bir durum wifi uzerinden internetel güvenli bağlantı kurabilmeni sağlayan bir sistem açık kalsın kapatma ☺️

 • Selam💫


  Açılımı "Wi-Fi protected setup" olan WPS, korumalı kablosuz kurulum anlamına geliyor. WPS, internet kullanıcılarının, kablosuz ağ üzerinden güvenli bir şekilde interneti kullanmasını sağlayan sisteme deniyor aslında. Yani, router ile diğer cihazların kablosuz olarak bağlanmasını sağlayan sistemdir.

 • Modem kapanır eğer basarsan