+1 yıl

YouTube bildiğiniz güzel bilgilendirici paylaşım yapan kanallar mı?

Bildiğiniz güzel kanallar varsa benle paylaşır mısınız?

0 0

Çok Süper Cevap

 • Bilim İçerikli ve Bilgilendirici En İyi Youtube Kanalları

  Herkesin çokça zaman geçirdiği Youtube birçok faydalı ve bilgilendirici videoları bize ücretsiz olarak sunuyor. Bilim her yaştan insanın özenle takip ettiği dallardan bir tanesi. Hem bilimi yakından takip edip hem de bilgileneceğiniz birçok Youtube kanalı vardır. Bunlardan en çok izlenen ve izlerken bilgilendiren kanalları sizler için derledik. Bilim İçerikli ve Bilgilendirici En İyi Youtube kanalları şu şekildedir;

  1. TED

  YouTube bildiğiniz güzel bilgilendirici paylaşım yapan kanallar mı?

  Misyonu harika fikirleri yaymak olan TED, eğitimciler ve animatörler arasındaki işbirliğiyle oluşturulan devasa bir animasyon ve eğitici video kitaplığı içeren eğitici bir YouTube kanalıdır. Popüler video içeriklerinden bazıları şunlardır: Kimsenin Cevabını Bilmediği Sorular, Sonsuz Otel Paradoksu, Depresyon Nedir, Kadınlar Neden Regl Olur, Kediler Neden Bu Kadar Gariptir, Enstrüman Çalmak Beyninize Nasıl Fayda Sağlar, Hamilelik Testleri Nasıl Yapılır? ve daha fazlası sizi Youtube Kanalında bekliyor. Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

  2. Evrim Ağacı

  YouTube bildiğiniz güzel bilgilendirici paylaşım yapan kanallar mı?

  Faydalı ve bilgilendirici hem teknoloji alanında hem de bilim alanında videoları olan Türk kanalı 1.17M aboneye sahip. Liseler için evrim videoları sunan ve bilimsel makalelerden olan kanal aynı zamanda birçok bilim insanı ile canlı yayınlar yapıyor. Hem eğlenip hem de bilgilenmek istiyorsanız kanalı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bazı videoları ise şu şekildedir; Valdarolu Aşıklar: İskeletlerin Yaşadığı Hüzün Dolu Aşk! Sağ Beyinli misiniz, Sol Beyinli mi? Yoksa... Dünya Birden Dursa Ne Olurdu? Neden Uyuyoruz? Günde Kaç Saat ve Kaç Defa Uyumalıyız? Gibi birçok bilgilendirici video sizi bekliyor! Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

  3. Bebar Bilim

  YouTube bildiğiniz güzel bilgilendirici paylaşım yapan kanallar mı?

  Bilim içerikleri olan en iyi bilim ve bilgilendirici Youtube kanallarından bir tanesidir. 863B aboneye sahip kanal; teknoloji, fizik, bilim, psikoloji alanlarından birçok bilgilendirici video paylaşıyor. Bilgilenirken şaşırmak istiyorsanız bazı videoları şu şekilde; ALBERT - Dahilerin Dahisi - Belgesel, Çoklu Evrenlerin Gerçek Olabileceğini Gösteren 4 Neden
  Fizik Baştan Yazılabilir! - W Bozonu Anomalisi, İnsan Ölümsüz Olabilir mi? Beynin Sana Yalan Söylüyor! gibi birçok bilgilendirici videoları bulabilirsiniz. Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

  4. Uğurlu Bilim

  YouTube bildiğiniz güzel bilgilendirici paylaşım yapan kanallar mı?

  Uğur Sarıçam’a ait bir Youtube kanalıdır. 2,3 B aboneye sahip kanal birçok deney, 90 saniyede bilim ve belgesel videoları yayınlıyor. Hem eğlenceli hem de bilgilendirici bir Youtube kanalıdır. Bazı videoları ise şu şekilde; Uzay Neden Karanlık? 90 Saniyede Bilim, Evrenin Sonunu Getirecebilecek Üç Senaryo – Evrenin Sonu Nasıl Olacak?, Mavi Ay (Mavi Dolunay) Nedir?, Yapay Zeka Nedir? – 90 Saniyede Bilim, Sıcak suyu soğuk havaya atarsak ne olur? gibi hem bilgilendirici hem de eğlendirici videolara sahip bir kanaldır. Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

  5. ibohimself

  YouTube bildiğiniz güzel bilgilendirici paylaşım yapan kanallar mı?

  Genellikle erkekler için bilgilendirici videolar paylaşan kanal 38,8 B aboneye sahiptir. Hayat kurtarıcı taktikleri ile birlikte birçok sosyal tespit videoları da bulunmaktadır. Hem bilgilenip hem eğlenip hem de birçok taktik öğreniyorsunuz. Bazı videoları şu şekildedir; Kızlara Nasıl Mesaj Atılır? Kızlar Nasıl Mesajları Sever? Hayatını Değiştirecek 5 Günlük Alışkanlık, 5 Maddede instagram Profili Nasıl Olmalı, Onu Kendine BAĞLA Kızı Kendine Takıntılı Yapmak, Erkek Yaz Kombinleri gibi birçok taktiksel videolar bu kanalda! Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

  6. Barış Özcan

  YouTube bildiğiniz güzel bilgilendirici paylaşım yapan kanallar mı?

  Youtube kanalları arasında en çok sevilen Barış Özcan kanalıdır. 5,99 Mn aboneye sahip kanal birçok teknoloji, bilim videoları ile bilgilendirmektedir. Barış Özcan'ın sempatik anlatışı, eğlendirici aynı zamanda bilgilendirici belgeselleri toplamda 700.417.333 görüntüleme almıştır. Ayrıca bazı belgeselleri TRT, el-Cezire ve CNN Türk gibi kanallarda yayınlanmıştır. Bazı videoları ise şu şekildedir; Dünya’nın gölgesini görebilir miyiz? Aha! Etkisi, Plüton ve Sonrası, 248 yıl sonra nerede olacağız? Pijamayla çalışmak – Başka bir şey, En sevdiğiniz renk neden mavi? Türkiye’den uzaya giden ilk dondurma. Gibi birçok eğlendirici aynı zamanda bilgilendirici videoları bulunmaktadır. Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

  7. Gelecek Bilimde

  YouTube bildiğiniz güzel bilgilendirici paylaşım yapan kanallar mı?

  73,3 B aboneye sahip kanal birçok bilgilendirici, alanında uzman kişiler ile röportaj, eğitici içerikler, interaktif projeler, sosyal dönüşüm videoları paylaşan bir bilim kanalıdır. 40’ı aşkın genç gönüllüsü ile birlikte bilimi herkesle tanıştırmayı hedefleyen kanal aynı zamanda Podcast yayınları da yapmaktadır. Bazı videoları ise şu şekildedir; Uzay Yarışında Yeni Bir Ülke: Hindistan/ISRO, NASA'nın Bile Açıklayamadığı En Korkunç 10 Uzay Fotoğrafı, Türk Uzay İnsanı'nın İsmi Ne Olabilir? gibi birçok eğlendirici aynı zamanda bilgilendirici videoları bulunmaktadır. Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

  8. AçıkBeyin

  463 B aboneye sahip Youtube kanalı insan hakkında her şeyi konuşuyor. Bilim konusunda da kadim bilgilerini topluma aktaran kanalın birçok bilgilendirici videoları bulunmaktadır. Bazı videoları ise şu şekildedir; Keşke Dememeyi Öğren Tatile İhtiyacın Kalmasın, Hırslı Olmak ve Baskılanan Duygular, Ayık Kafayla Neden Gezilmiyor? Neden İnsan sevmek Kedi Sevmekten Daha Zor? Gibi eğlendirici aynı zamanda bilgilendirici birçok içerik sizi bekliyor. Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

  Youtube'da İzleyici Kanalları Takip Etmenin Faydaları Nelerdir?

  Eğitici bir YouTube kanalı izlemek hem size yeni bilgiler sunar hem de daha önce bilmediğiniz ya da duyup anlamını bilmediğiniz şeyleri öğretir. Yukarıdaki bilgilendirici kanallar bize evrenin bilinmeyen sırlarını anlatıyor. Çoğu yerde karmaşık olan bilgiler Youtube kanallarında daha derli toplu veriyor, bu tarz izleyici kanallar hem ufkunuzu genişletiyor hem de kelime dağarcığınızı artırıyor.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 6
 • Evrim Ağacı ve Baber Bilim

 • diamond tema

 • Nebuch u takip eder bazen saatlerce düsünürüm. Akliniz ermez.

 • Barış özcan izle

  • Takip ediyorum onu

 • Diamond tema, cemre demirel, barış Özcan, nygma, Haluk tatar

 • Sertaç Aktan

 • İzzet güllü

 • Var tabi ki;
  Ruhi Çenet
  Yusuf Kayaalp
  Engin Deniz
  Barış Özcan
  Burak Çelik
  DFT Tarih

 • hepsini boş ver muhtesem yuzyil izle

  • Seni izlesem 😂