+1 yıl

YouTube Müzik mi Spotify mı? Arasındaki Farklar Nelerdir?

Arkadaşlar merhaba, Youtube Music ya da Spotify kullanan var mı aramızda? Özellikle ikisini bir arada kullanmış arkadaşlar varsa, hangisi daha iyidir, Youtube Music Premium mu, Spotify mı? Bilgi verebilir misiniz?
1 1

Çok Süper Cevap

 • Her ikisini de kullanıyorum aslında. Bu bağlamda Youtube Music Premium mu Spotify Premium mu? Hangisi daha iyi? soruna cevap verebilmeyi umuyorum. Başlayalım.

  Youtube Müzik mi Spotify mı? Arasındaki Farklar Nedir?

  Spotify, 40 milyondan fazla şarkı bulunduruyor. Bu şarkılar arasında canlı performanslar, resmi olarak yayınlanan cover versiyonlar ve bağımsız müzikler var.

  YouTube Music, YouTube entegrasyonu bulunduğu için Spotify’daki gibi resmi içeriklerin yanı sıra, hayranların ürettiği cover ve remix şarkılarına, hatta anonim olan bütün müziklere ev sahipliği yapıyor.

  Youtube Müzik mi Daha Ucuz Spotify mı?

  • Spotify ve YouTube Music bireysel paket fiyatı: 13,99 TL/ay
  • Spotify ve YouTube Music aile paket fiyatı: 20,99 TL/ay

  Spotify, fiyatlandırma konusunda YouTube Music’e karşı en büyük hamlesini, %50 indirimli olan öğrenci paketiyle yapıyor. Eğer öğrenciyseniz tüm Spotify Premium öğrenci özellikleri 6,99 TL/ay gibi cüzi bir rakama geriliyor.

  Youtube Music vs. Spotify
  Youtube Music vs. Spotify

  Ama herkes öğrenci olmadığı için YouTube Premium devreye giriyor. Burada 10 TL fazla ödeme yaparak Premium üyelik alabiliyorsunuz. Bireysel YouTube Premium paketinin ücreti ayda 16,99 TL. Yani Music hizmetinden sadece 3 TL daha fazla ödeme yaparak, tüm YouTube’u reklamsız hale getirebiliyorsunuz.

  Genel Olarak Youtube Music mi Spotify mı Daha İyi?

  Spotify üzerinde müzik keşfetmek farklı yollardan mümkün. Oluşturduğunuz çalma listesi altına baktığınız zaman ekli olan şarkılara benzerler gözüküyor. Aynı zamanda radyolar seçeneği ile müzik seçerek ilerleyip müzik zevkinize uygun türden müzikler bulabilirsin.

  Youtube Music ile de aynı şekilde müzik keşfi yapabiliyorsun. Google’a ait olan Youtube’un elinde kullanıcılarından gelen büyük veriler bulunuyor. Bu sayede müzik önerirken daha çok bilgiye sahip oluyor. Ne dinleyecek olduğunu bilmeyenler için Youtube ‘un Müzik platformu bir adım daha ön plana çıkıyor.

  Youtube Music Premium mu, Spotify Premium mu daha iyidir? Sorunu yanıtlamaya çalıştım. Umarım yardımcı olur.

En İyi Erkek Görüşü

 • ikisi de birbirinden gereksiz saçmalıktan ibaret.. ama birini seçmem gerekse youtube u seçerdim.
  hiçbirine gerek yok ki.. yaparım kendime youtube dan bir liste,, açar dinlerim. kimbilir ne. beleş olan şeye neden para vereyim ki?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

121 110
 • YT Music ile yarışamaz spotify. spoda her müzik yok kısıtlı ama ytde ne ararsan var.

 • Yotube tum sarkilar var orda Spotifyda yok

 • YouTube musicden memnunum

 • Spotify

 • Apple Music kullanıyorum ama ikisi arasında Youtube Premium secerdim

 • Fizy

 • Spotify ama bazı parçalar yok