+1 yıl

Zoom Ses Gelmeme Sorunu Nasıl Çözülür?

Bazen Zoom kullanırken ses gelmiyor. Zoom ses gelmeme sorunu nasıl çözülür?
0 1

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Zoom, pandemiden sonra kullanımı en çok artan programlardan bir tanesidir. Özellikle iş toplantılarında ve online eğitimlerde kullanılan bu program, gün geçtikçe daha popüler hale geliyor. Özellikle basit bir arayüzünün olması ve kolay kullanımı inşaları daha çok bu programa çekiyor. Ancak her programda olduğu gibi bu programda da sorunlar çıkabiliyor. Kullanıcıların en çok karşılaştığı sorun ise Zoom ses gelmeme sorunudur. Bu sorunun çözümünü en basit şekilde anlatmaya çalışayım.

  Zoom Ses Gelmeme Sorunu Nasıl Çözülür?

  Zoom ses gelmeme sorunu çözüm için ilk öncelikle toplantıya girmeden önce Zoom üzerinde ses testi yapmanızı tavsiye ederim. Bir toplantıya ilk katıldığınızda, Zoom hoparlörlerinizi otomatik test etmeye çalışır. Bu test sırasında size bir zil sesi dinletir. Bu zil sesini duymuyorsanız, alt kısımdan hoparlör seçeneğini değiştirin ve tekrar deneyin. Ses gelene kadar deneyin, ses gelince mikrofon testine geçin.

  Eğer ses toplantı sırasında gelmiyorsa yapmanız gereken şey, kulaklık işaretinin yanında bulunan yukarı işaretine basın. Sonrasında buradan “Hoparlörü test et” seçeneğine basın. Ses gelmiyorsa alttaki kısımdan başka hoparlör seçin veya ses seviyesini ayarlayın.

  Zoom Ses Gitmeme Sorunu Nasıl Çözülür?

  Aslında burada da yapmanız gereken şey aynı. Toplantı sırasında sesinizin gitmediğini fark ettiyseniz, kulaklık yanındaki yukarı işaretine tıklayın ve mikrofonu test edin. Eğer yeşil ses seviyesinde hareketlilik yoksa mikrofon seçeneğini seçin veya sesi yükseltin.

  Zoom ses gelmeme ve gitmeme sorununun çözümlerini aktarmaya çalıştım. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

En İyi Kız Görüşü

 • Gerekli izinleri vermen gerek alttaki kamera ikonuna tıkla gelen uyarıyı onayla karşı tarafın sesi gelemeye başlar. Kendi kamera mikrofon ayarın daha sonra geliyor.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 3
 • Canı ne isterse onu yapıyor.

  Çünkü sabrımızı sınıyor 😊

 • İlk önce tespit yap tek zoomdan mı gelmiyıor ses
  Tek zoomdan gelmiyorsa ayarlara gir ses kısılıdır

  Ses karıştırıcısını aç oradan kapalı olabilir

  Son olarak gene çalışmıyor ise zoomu ddnetim masasından kaldır tekrar kur

 • büyük ihtimalle internetten kaynaklıdır

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?