Ankara'da en çok nerelere gidilmeli?

Bir Ankaralı olarak size soruyorum
Gece hangi mekanlarda
Gündüz hangi yerlerde takılmak daha iyi?
0 0

En İyi Erkek Görüşü

 • 1- Anıtkabir
  Neden Gitmeliyim? Her yıl özellikle 23 Nisan , 19 Mayıs, 10 Kasım ya da 29 Ekim gibi özel günlerde burası Atatürk’ü ziyaret etmek ve ona şükranlarını iletmek isteyenlerle dolup taşıyor. Ulu Önder’in sağlığında Anıttepe’den “Burada çok güzel bir anıt mezar olur” şeklinde bahsetmiş olması, Anıtkabir’in bugünkü yeri konusunda da belirleyici olmuş. Bugün Türk vatandaşları için kutsal sayılan bu özel mekan; Anıt Bloğu ve Barış Parkı olmak üzere iki ana bölümden oluşuyor.
  2. Ankara Resim ve Heykel Müzesi
  Neden Gitmeliyiz? Ankara gezilecek yerler arasındaki bu güzide adres; Osman Hamdi Bey’in Silah Taciri ya da Fausto Zonaro’nun Genç Kız Portresi gibi eserlerine ev sahipliği yapıyor. Müze bünyesinde galeriler, konser ve tiyatro salonları, teşhir salonları ve atölyeler var.
  3. Ankara Etnografya Müzesi
  Neden Gitmeliyim? Anadolu’nun bakırcılık, çini işlemeciliği ya da maden sanatı gibi birçok farklı değerini yaşatan müze; aynı zamanda bir dönem Atatürk’ün mezar yeri olarak kullanıldığı için de kıymetli. Girişteki heykel 1927 yılında İtalyan heykeltıraş Pietro Canonica tarafından; bina ise ünlü mimar Arif Hikmet Koyunoğlu tarafından hayata geçirilmiş bulunuyor.
  4. Şefik Bursalı Müzesi
  Neden Gitmeliyim? 1990 yılında vefat eden ünlü ressam Şefik Bursalı’nın Ankara’daki evi; bugün Şefik Bursalı Müzesi olarak ziyaret edilebiliyor. Eserleri Avrupa çapında da olumlu eleştiriler alan ressamın hem eserleri hem de yaşamına dair önemli detaylar, bu müzede bir bütünlük içinde izlenebilir. Müze aynı zamanda sanat galerisi olarak da hizmet veriyor.
  5. Ankara Mehmet Akif Ersoy Edebiyat Müze Kütüphanesi
  Neden Gitmeliyim? İki katlı ev biçimindeki müze hem ünlü şairin eserlerine, hem Milli Mücadele dönemine ait yayınlara hem de edebiyat kuramları, anlambilim değerlendirmeleri gibi çeşitlilikte bir koleksiyona sahip.

  • Teşekkür ederim

En İyi Kız Görüşü

 • Geceleyin Atatürk orman çiftliği mükemmel oluyor

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 3
 • Gece Kızılay da gündüz Tunalı Hilmi de

 • Gardas paran varsa tunalıya takılırsın az paran varsa bahcelıye hiç yoksa çinçine git orası da baya eğlencelidir😀😀

 • Gündüz Çukurambar gece de gidilecek 2-3 düzgün sayılabilecek club var

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?