Dört masanın birinde birlikte yemek yiyeceğiniz ünlü isimler var diyelim. Hangi masayı seçerdiniz?

Dört masanın birinde birlikte yemek yiyeceğiniz ünlü isimler var diyelim. Hangi masayı seçerdiniz?
Bir mekana girdiniz ve yemeğe davetlisiniz. Ama o da ne!
Mekandaki dört masada üçer ünlü isim var ve her masada bir sandalye boşta.
Karar vermek için sadece iki dakikanız olsa hangi masadaki ünlüler ile birlikte yemek isterdiniz ve onları sizin için özel kılan nedir?
1 0

En İyi Kız Görüşü

 • Kendimi neden bu kadar acımasızca öldürdüğümü düşünürken , ölümsüzlüğün tadını çıkarabilmek için kendini herkesten önce öldürmelisin gibi bir şey diyen Sartre aklıma gelmişti bir keresinde. Ben, yanılmıyorsam ölümsüzlüğün tadını çıkarıyordum şu anda…Fakat Sartre, acıyı ölçülü çekerdi; ben, ölçüsüz… Onunla, acıyı ölçülü çekmek ne demek bunu konuşmak isterdim. Çünkü acının dozunu insan ayarlayamaz ki tıpkı ölümün dozunu ayarlayamadığın gibi. Ben az öleyim ya da ben az acı çekeyim diyebilir misiniz? Hayır diyemezsiniz. Ama Sartre acıyı ölçülü çekmeli derdi. Bakış açım hep tersti her şeye. Nesnelerin bir ters yüzü vardı. Ve Sartre derdi ki insan aklını kaçırdığı zaman hep o ters yüzü görür. Kaçan aklım geri gelmesin Sartre ben nesnelerin ters yüzlerini çok sevdim düzlerinden…Bellekten yoksunduk ama varoluşçuyduk değil mi ah be Sartre…. Varsandığımız bir oluşun peşinde debelenirken ne kadar yorulduk? El çırptık çok sandık büyüklendik varlığımıza ve varoluşumuza hayrandık ya Sartre işte sana bir sır aslında hepimiz bir yokluktayız… ve yokuz. İşte o kadar yokuz ki “varız” diye birilerinin bağırıp bizi kandırarak bulunduğumuz hayale bizi inandırması gerekiyor. Seninle çok konuşmak isterdim Sartre özellikle de hani herhangi bir şey seni çok etkiliyor ama sonra ertesi gün aynı etkiyi bırakmayabiliyor ya.. İşte özellikle de bunu be Sartre. Neden böyle bu? Çok etkilendiğimiz şeyler neden birgün sonra etkisini yitiriyor gözümüzde. Her şey bu kadar çabuk tükenmek zorunda mı Sartre? Nıetzsche benim için o kadar önemli ki onu buraya sığdıramam şimdi. Frida da aynı etkide. Ve eş delilikte. Hepsini bir yazıda birleştirip hiçleştiremem. Sartreyle başlayınca diğerlerine durdum ama onlardan başkasının masasına oturmazdım. İçlerinden de en çok Nıetzsche ile konuşurdum. Çünkü onunla konumuz çok….

  • Daha önce sormuştum ama yanıt alamadım. Okuduğunuz kitaplardan birkaç tavsiye verir misiniz?

  • Hiç kitap okuyamıyorum yıllardır. Bir yere kanalize olamıyorum. Bu benim için büyük acı bu yüzden cevap vermedim. Başlayıp yarım bırakıyorum.

  • Peki, teşekkürler.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 2
 • Nietzsche olduğu için 4

 • 1 numara diyorum hemen.
  Jon Bon Joviyi gördüm bana yeter 😄

 • 1 ve 3 arasında kaldım.

 • 1 tabiki

 • Yani MJ'i severim ama onunla yemek yemek isteyeceğimi zannetmiyorum.
  Sanırım ben bu restoranda yemek yemezdim.