Ye İç Gez

En Güzel Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır? Fiyatlar Hakkında Bilgisi Olan Var mı?

Arkadaşımla tatile gitmek istiyoruz ama yamaç paraşütü yapılacak yerlerden birisi olsun istiyoruz. Yamaç paraşütü yapabileceğimiz en güzel yerler hakkında bilgi verebilir misiniz?
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Bu tarz aktiviteleri çok seven biri olarak, daha önce gittiğim ve bildiğim yamaç paraşütü yapılan yerleri hemen yazıyorum.

  Yamaç Paraşütü Yapılabilecek En İyi Yer Neresidir?

  1- Fethiye Babadağ

  Yamaç paraşütü denildiği zaman ilk akla gelen yer burası, çünkü çok fazla tercih ediliyor. Bu alan Fethiye Ölüdeniz’e tepeden bakıyor. Yamaç paraşütü için uçuş noktası 1700 metre yükseklikte ve cipler ile gidiliyor. Oraya ortalama 50 dakika yol sonrası varılıyor. Burada yapacağınız yamaç paraşütünde, 3500 metre yüksekliğe kadar çıkabiliyor ve ortalama havada 5 saat kalınabiliyor.
  Fethiye, Babadağ
  Fethiye, Babadağ

  2- Bolu Abant

  Abant’ta yamaç paraşütü mü var dediğinizi duyar gibiyim, evet var. Burada yamaş paraşütü Örencik Köyü ve Çepni Yaylası’ndaki tepelerden yapılıyor. Burası başlangıç uçuşu, amatör ve uzman uçuşlar için uygun. 65 ile 125 metre arasındaki tepelerde ya da 450 ile 750 metre arasındaki tepelerden uçuş yapılabiliyor. Buranın en güzel tarafı ise tepelerden yapacağınız yamaç paraşütünde harika manzaralar ile karşı karşıya kalmanız.
  Bolu, Abant
  Bolu, Abant

  3- Pamukkale Dinamit Tepesi

  Dinamit tepesinin en güzel avantajı ise burada her mevsim uçuş olması. Buranın Denizli’ye toplam mesafesi 21 kilometre. Bu yüzden kısa mesafede ulaşmanız mümkün. Her türlü ulaşım aracı bulunmakta. Uçuş noktası buraya ortalama 300 metre yükseklikte yer alıyor ve iki paraşüt rahatça kalkış yapabiliyor.
  Pamukkale Dinamit Tepesi
  Pamukkale Dinamit Tepesi

  4- Denizli Çökelez Dağı

  Burası da Denizli’ye toplam 30 kilometre uzaklıkta yer alan bir yer. Uçuş noktası ise 1650 metrede yer alıyor. Buradan uçuş yapan kişiler ister dağın eteğinde inebiliyor, isterse de 100-180 kilometre mesafede. Buraya uçuş için tur düzenleyen hiçbir firma yok ama yerel yönetimler ve Pamukkale Arama Kurtarma Doğa Sporları Derneği gibi kuruluşlar etkinlik ve festivaller düzenleyerek tanıtmaya çalışıyor.
  Denizli Çökelez Dağı
  Denizli Çökelez Dağı

  5- Erzincan Munzur Dağları

  Burası Erzincan’a ortalama 7 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Yaylabaşı beldesi üzerinde bulunuyor. Yüksekliği toplamda 3 bin 250 metrede. Her seviyedeki sporcu için uygun uçuşlar düzenleniyor. Amatör uçuşlar 1300 metrelik yerden uçuş yapılırken, uzman uçuşlar ise 3 bin 250 metreden uçuş yapabiliyor. Uçarken bu bölgede bitki örtüsünü, gölleri ve şehir merkezini görme avantajınız bulunuyor.
  Erzincan Munzur Dağları
  Erzincan Munzur Dağları
  Aklıma gelen, yamaç paraşütü yapabileceğiniz en iyi yerleri yazmaya çalıştım. Yamaç paraşütü fiyatları 2020 yılında ortalama 500 TL arasında bir fiyata sahip ama gideceğiniz yere göre değişkenlik gösterebilir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 2
 • Tabiki oludeniz babadag atlayislari. Saniirm 600
 • Fethiye tek geçerim atladığım yerde denize nazır hani :)
  cesaretim olsa ben yapacağım
 • Fethiye
 • Ben parasut mu gordum kardes.