En İyi Döküm Tava Hangisi?

Herkese merhaba. Döküm tava almak istiyorum o kadar çok marka var ki kararsız kaldım. Sizin önerebileceğiniz döküm tavalar var mı? Hangisini almalıyım? Döküm tavaların özellikleri neler biliyorsanız beni bir aydınlatabilir misiniz? Teşekkürler şimdiden.
0 0

Çok Süper Cevap

 • Döküm Tava Nedir?

  Döküm tava, demirin tava şeklinde tek parça dökülmesi ile elde edilen tavalardır. Bu tavalar ısıyı uzun süre koruyor ve eşit derece dağıtıyor. Diğer tavalara göre daha ağır ve kalın oluyor.

  Döküm Tava Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Döküm tava alırken öncelikle kaplama ya da saf olup olmadığına bakılmalı. Üzerinde kaplama olmayan döküm tavalar en sağlıklı olan tavalardır. Kaplamalarda seramik ve emaye olarak ikiye ayrılıyor. Seramikler çabuk paslanabiliyor, fazla ısıya maruz kalınca zararlı kimyasallar saçıyor. Emaye döküm tavalar ise zararlı değil bu yüzden onları tercih edebilirsiniz.

  Döküm Tava İlk Kullanım Nasıl Olmalı?

  • İlk kullanmaya başlamadan önce suyun altında güzelce yıkayın.
  • Yıkayıp kuruladıktan sonra, ocağın üzerine alın.
  • İçerisine yaklaşık 2 yemek kaşığı sıvı yağ ilave edip orta ateşte altını açın ve 2-3 dakika ısınana kadar bekleyin.
  • Yağ ısınınca tencerenin altını kapatın ve biraz ılıması için bekleyin.
  • Tencereyi tezgahın üzerine alın.
  • Bir kağıt havlu yardımıyla tencereyi silerek yağın fazlasını alın.

  Bu işlemden sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

  En İyi Döküm Tava Markaları Neler?

  1- Tleps Dual Horn 26 cm Kaplamasız Gerçek Demir Döküm Tava

  En İyi Döküm Tava Hangisi?

  En iyi döküm tava arasında. Tleps ürünlerinde kaplama veya boya bulunmuyor. Yüzde yüz doğal olarak üretilmiş.. Hiçbir boya, kimyasal bir madde, renk değiştirici, teflon veya benzeri kanserojen madde kullanılmamış. Iyısı eşit bir şekilde dağıtıyor. İsterseniz fırında da kullanabiliyorsunuz. Fiyatı: 228 TL

  2- Lava Döküm Izgara Tava

  En İyi Döküm Tava Hangisi?

  Döküm ızgara tava arıyorsanız bunu öneririm. Döküm demir olduğu için yüksek sıcakta mühürlenen etler suyunu içinde tutuyor. Tavanın yüzeyindeki ızgara kanalları sayesinde etin sadece bir kısmı tava ile temas halinde oluyor. Et tavadan kolaylıkla ayrılıyor ve üzerinde ızgara şeritleri oluyor. Yüksek emaye kaplama teknolojisi olduğu için bulaşık makinesinde de yıkayabilirsiniz. Fiyatı: 155 TL.

  3- Emsan Perge Döküm 30x25 cm Izgara Tava

  En İyi Döküm Tava Hangisi?

  Perge Döküm Granit Grill Ekstra güçlendirilmiş üç kat granit kaplaması ve alüminyum döküm gövdesi olduğu için çok sağlam ve çizilmelere karşı maksimum dayanıklı. Bu tavada eti önce ocakta mühürleyip dilerseniz daha sonra fırında da pişirebilirsiniz. Bulaşık makinesinde de yıkayabiliyorsunuz. Fiyatı: 180 TL.

  4- Si̇lver 26x47 Döküm Izgara Tava

  En İyi Döküm Tava Hangisi?

  Döküm ürünlerinde ısının yüzeye eşit ve hızlı dağılımından dolayı, düşük ısılarda da etlerinizi pişirebiliyorsunuz. İçi ve dışı emaye kaplama olduğu için paslanma yapmıyor. Yine emaye kaplama olduğu için çizilme vs yapmıyor. Fırında da kullanabilirsiniz. Fiyatı: 299 TL.

  5- Schafer Guss Chef 30 cm Demir Döküm Kare Izgara Tava

  En İyi Döküm Tava Hangisi?

  En iyi döküm tava aralarında. Yemeğe eşit bir şekilde ısı yayıyor ve barbekü etkisi yaratıyor. Dışı emaye kaplı, zararlı hiçbir kimyasal kullanılmamış. Fırında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Daha çok ısı absorbe eden döküm demir, kalın olduğu için her noktadan eşit pişirme derecesine ulaşan bir yapıda tasarlanmış. Fiyatı: 279 TL.

  6- Karaca Mutfaksever Biogranıt Döküm Exclusive Tava

  En İyi Döküm Tava Hangisi?

  Leke tutmayan dış yüzeyi ile en iyi döküm tava arasında. Yanmaz ve yapışmaz ekstra iç kaplamaya sahip. Bulaşık makinesinde de yıkayabiliyorsunuz. Fiyatı: 300 TL.

  7- ThermoAD Izgara Tava Granit Döküm Grill Tava

  En İyi Döküm Tava Hangisi?

  Özel alaşımlı alüminyumdan üretilmiş.. Isıyı uzun süre muhafaza eden kalın tabanı sayesinde yemeklerinizi kusursuz bir şekilde pişirebiliyorsunuz. Yüksek dayanıklılık değerlerine sahip özel granit kaplama boyaları kullanılmış. Fiyatı: 109 TL.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

5 7
 • Ya kime sorunu cevaplamamış :(

 • Karaca kullanıyorum

 • Fark etmez

 • Tava değil de vilada öneriyim mi

 • Karaca