En İyi Granit Tencere Seti Hangisi?

Anneme granit tencere seti almayı düşünüyorum ama anlayamadığım için seçemedim. Sizce hangisini almalıyım? En iyi granit tencere seti hangisi?
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Granit Tencere Nedir?

  Granit tencereler tanecikli bir yapısı olan granit taşının kaplama malzemesi olarak kullanıldığı tencerelerdir. Malzemesinin bir çeşit faydalı taş olan granit tencereler çizilmez ve yapışma yapmaz.

  Granit Tencere Nasıl Kullanılır?

  • Yeni alınan granit tencereyi elinizde yıkayın.
  • Yıkadıktan sonra mutlaka kurulayıp kaldırın.
  • Başka tencerelerle iç çe koymayın.
  • İlk kullanımda granit tencerenin her yerini yağlayın.
  • Metal kaşık veya çatal kullanmayın, tahta kaşıklarla işinizi görün.
  • Yemeği soğutmak için tencereyi soğuk suya koymayın.
  • Yemeğinizi hazırladıktan sonra 2 - 3 saat içinde yemeği içinden alın.
  • Yıkarken elde yıkamaya özen gösterin ve telle ciflemeyin.

  Granit Tencere Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Granit tencere de iç yüzeye dikkat etmeniz gerekiyor. Hem sağlıklı hem de dayanıklı olan ürünleri bilindik markalardan almanızı öneririm. PFOA ve PTFE miktarı insan sağlığına zarar vermeyecek seviyede ise kullanmakta bir sakınca yok ama bu miktar çok ise almayın. Tencerenin nasıl üretildiğine bakıp almanız gerekiyor.

  Granit Tencere Sağlığa Zararlı mı?

  Granit tencerelerde zemininin gıdaya zarar vermemesi için yüksek sıcaklıklarda kullanılmaması gerekiyor. Makul ısıda kullandığınız zaman granit tencerenin hiçbir zarar yok, aksine diğer tencerelere göre daha sağlıklı.

  En İyi Granit Tencere Markaları Neler?

  1- Karaca Gris Bio Granit 7 Parça Tencere Seti

  En İyi Granit Tencere Seti Hangisi?

  En iyi granit tencere markası diyebilirim. Leke tutmayan dış yüzey ile kaplanmış. Yanma, yapışma, çizik herhangi bir şey olmuyor. Zaman ve enerji tasarrufu sağlıyor, bulaşık makinesinde de yıkayabiliyorsunuz. 7 parçadan oluşuyor. Fiyatı: 999 TL.

  2- Kütahya Porselen Lidya 7 Parça Granit Tencere Seti Siyah

  En İyi Granit Tencere Seti Hangisi?

  En iyi granit tencere seti arasında. Ürünler yüksek kaliteli saf alüminyum malzemeden üretilmiş. İç ve dış yüzeyi kaliteli granit yapışmaz malzeme ile kaplanmış. Taban kalınlığı sayesinde ısı homojen olarak yayılıyor. Fiyatı: 519 TL.

  3- Jumbo Stone 7 Parça Granit Tencere Seti

  En İyi Granit Tencere Seti Hangisi?

  250 dereceye kadar ısıya dayanıklı özel dış kaplamasıyla gönülleri fethediyor diyebilirim. En önemli özelliği gövde kalınlığı ve alüminyum alaşımı olması. İçi ve dışı granit kaplama. Üstelik bu tencere setinde metal kaşık kullanabiliyorsunuz ama ben sağlık açısından kullanmanızı pek önermiyorum. Sadece elde yıkamaya uygun. Yemeklerde yanma ve yapışma yapmıyor. Fiyatı: 2.000 TL.

  4- Emsan Perge 7 Parça Döküm Granit Tencere Set

  En İyi Granit Tencere Seti Hangisi?

  Alüminyum döküm gövdesi olduğu için son derece sağlam ve dayanıklı. Ekstra güçlendirilmiş üç kat granit ile kaplanmış. Yamulma, yanma, yapışma, çizilme yapmıyor. Uzun süre kullanabiliyorsunuz. Fırında da kullanabiliyorsunuz, ayrıca bulaşık makinesinde de yıkayabilirsiniz. Fiyatı: 1.000 TL.

  5- Taç Master Cook 7 Parça Granit Tencere Seti Gri

  En İyi Granit Tencere Seti Hangisi?

  En iyi tencere markası hangisidir sorusuna rahatlıkla Taç Master diyebilirim. Buhar delikli kapakları ile rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Bulaşık makinesinde yıkayabiliyorsunuz. Yemekleriniz yapışmıyor, çizilme vs yapmıyor. Kanserojen madde içermiyor. Fiyatı: 436 TL.

  6- Schafer Gastronomie Krem 7 Parça Granit Tencere Seti

  En İyi Granit Tencere Seti Hangisi?

  Isıyı eşitleyen alüminyum gövde ile kaplanmış. İçi ve dışı özel yanmaz granit kaplama. Bulaşık makinesinde yıkayabiliyorsunuz. Yemekleriniz yanma, yapışma yapmıyor. En iyi granit tencere markaları arasında. 7 parçadan oluyor. Fiyatı: 1.150 TL.

  7- Bernardo Stark 7 Parça Granit Tencere Seti

  En İyi Granit Tencere Seti Hangisi?

  İçi ve dışı gerçek granit ile kaplanmış. Bulaşık makinesinde yıkayabiliyorsunuz. Ergonomik çelik kulplar şık görünüm ve kolay bir tutuş sağlıyor. Yemekleriniz yanma, yapışma yapmıyor, tencereler çizilmiyor. Cam kapakları sayesinde yemeğin pişip, pişmediğini görebiliyorsunuz. Fiyatı: 1.099 TL.

  8- İtalian Grani̇t Tencere Seti̇

  En İyi Granit Tencere Seti Hangisi?

  Özel kaplaması maksimum seviyede yapışmazlık, maksimum seviyede çizilmezlik sağlıyor. Elde yıkanabilir, ayrıca bulaşık makinesinde de yıkayabilirsiniz. Kapakları ısıya dayanıklı camdan üretilmiş. İçi tamamen granit dışı ise silikon kaplama. Yanma, yapışma ve çizilme yapmıyor. Fiyatı: 400 TL.

  Ayrıca en iyi tencere takımlarına bakmak istiyorsan buraya bakabilirsin, burada da önerilerim var. En iyi tencere takımları önerileri

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 1
 • Granitler çiziliyor sonra iyi olmuyor o yüzden önermem. Onun yerine çelik tencere al ve karaca marka olsun

 • Ben jumbonun granit tencere setini kullanıyorum alalı uzun zaman oldu çizilme vs bişey olmadı malzeme kaltesi çok iyi tavsiye ederim

 • Karaca almada ne alırsan al

 • Karaca