En iyi İskender Kebabı nerede yediniz?

Merhaba, en sevdiğim kebap çeşidi olan İskender Kebaptan hiç bu kadar nefret etmemiştim... Dün akşam arkadaşlarla HD İskender'de yemekteydik. Daha önce de iskender yediğim bu mekanda siparişlerimizin gelmesini bekledik. Beklenen an geldi; domates sosları ve tereyağlar döküldü. Çatalı üstüne batırdığım yaprak döner plastik gibiydi adeta. Çatalı batırdığım yerden çıkardığımda ise, kırmızı noktalar belirdi dönerin üstünde. Sanki dışı haşlanmış, içi çiğ kalmış gibiydi. Diğer arkadaşların da siparişi bu şekildeydi. Zorla yemeye çalıştığım bu yemekte maalesef mide bulantısından tabağın dibini göremedim. Kola ve suyla doymaya çalıştım. Tam anlamıyla iğrenç bir kıyma dönerleri vardı. Bir daha HD İskender'de yemek yemeyeceğime ant içtim. Hayatımda yediğim en iyi iskender Kızılay/Ankara Sakarya caddesinde bulunan "Döneristan" adında bir mekan. Siz hayatınızda en iyi İskender Kebabı nerede yediniz?
Güncellemeler:
+1 yıl
Alınan dersler: En iyi İskender Kebap meşhur olduğu Bursa'daki "İskender Bursa", "Yüce Hünkar", "İskender İskenderoğlu" isimli mekanlarda; Ankara'da "Döneristan", "Uludağ Kebapçısı" isimli mekanlarda; Antalya'da "Güneyliler" isimli mekanda; Balıkesir'de "Tarihi Bandırma İskendercisi" isimli mekanda yenilebilir.
0 0

En İyi Erkek Görüşleri

 • HD iskenderin eti bütün şubelerine haftalık olarak ankaradaki çiftliklerinden dondurulmuş kıyma olarak gönderiliyor daha sonra çözdürülüp makine de içine birkaç malzeme girecek şekilde yoğurulup şişe takılıyor ama neden lastik gibi oluyor anlamış değilim =)

  Aynı şekilde çiçek ızgaranın köftesi de pişer pişmez yenmezse buruş buruş oluyor =) Onunda içinde birşey yok diyorlar ama karbonat koyuluyor şişmesi için.

  Baydöner iskenderin etinde et tadı değil de başka birşeyin tadı var sanki insanın ağzına da değişik bir tat bırakıyor ayrıca oda lastik gibi. Onun dışında bursa iskender bunlara göre daha iyi (bulunduğum yerde)

  Ama ben yaprak dönere sardım bu aralar iskender olayına son verdim =)

 • bana öyle bi iskender gelicek direk patronunu çağırtırım mekanın ve gözüne sokarım o iskenderi

  kardeşim sende niye aga bu ne demiyosun

  o iskender kalmış etten yapılmış ve pişirilmemiş tam olarak ve yine dolapta bekletilip 1 gün sonra iskender diye millete kakalamaya çalışmışlar et tabiki lastik gibi olur önünüze gelen iskender en az 2 günlük iskender üstüne ısıtılıp alın yiyin diye getirilmiş

  ne olacak ben marongoz ustasının 1 günde dönerci olduğunu gördüm bu ülkede allahtan size bi şey olmamış sende o tabağı sokmamışın ya gözlerine sanada bravo

  • Ben muhabbet bozulmaması ve tatsızlık çıkmaması için nezaketen bir şey demedim. Çok değerli dostlarım vardı çünkü yanımda. Yoksa o yemeği gözüne sokmayı bırak, emin ol daha farklı şeyler bile yapardım. :)

En İyi Kız Görüşleri

 • Eğriye eğri doğruya doğru diyelim, iskender seven biri olarak birçok yer gezdim, çeşit çeşit iskende yedim ama benim damak zevkime uygun Bereket Döner oldu. İskender yaparken birşeyi farklı yapıyorlar ve çok farklı harika bişey oluyor sizde deneyin bir bakın.

  Hatta hangi ilde hangi ilçede olduğuna websitesinden bakın ona göre gidin link bırakıyorum...

 • hd de bir sorun var galiba

  bizim de çok midemiz bulandı

  kızkardeşim at mı yedik eşek mi bilemem dedi:)

  cidden ne kesiyorlar ben inanmıyorum normal et olduguna

  aslında şikayet etmek lazım araştırılsın bakalım ne hayvan kesiliyor

  yanı cogu yerde veteriner de göz yumuyor sahtekarlıga

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

35 47
 • Niyazibey Cevabın çok uzun ya da çok kısa!

 • Bursadaki eski şehirler arası terminalin orada ,hatırladığım lokantanın girişi bakır işlemelerle kaplıydı.

 • Hiç Bursa'ya gidip yemek nasip olmadı.

  HD deki iskenderi ben de sevmiyorum.

  Adana'da iskenderiye (eski adıyla Gondol) da güzel oluyor. Bir de bi mekan daha vardı babamın götürdüğü, unuttum adımı.

 • Fethiye de bakkal gazinin yan sokağında bir dönerci var ismini unuttum en iyi iskenderi orada yemiştim adam bu işin üstadı :D

 • bursada yedim çok ünlü ve en eski kebapçısının yeri var onun üzerine iskender tanımam bu yaşıma geldim tadı hala damağımda...

 • Hd den denedim bir kac kez ama doneristan daha guzel. Bir de sahibi aziz abi ile aramiz iyi olunca daha kiyak oluyor.

 • istanbul da sirkecide hocapaşa kasap osmanın iskenderi tektir. birde sefaköyde palet iskender orayıda çok sevdim:)