En İyi, Kaliteli, Organik Yumurta Markası Hangisidir?

Neredeyse her sabah kahvaltıda yediğimiz ve tatlılarda, börekte ve daha birçok yemekte kullandığımız yumurtanın en doğal ve kalitelisini almak istiyorum. Şehrin göbeğindeyim git köyden al demeyin sakın.

Sizce en kaliteli, en iyi ve doğal yumurta markası hangisidir? Hangi marka yumurta almalıyım?
2 0

Çok Süper Cevap

 • En İyi, Organik Yumurta Markası Hangisidir?

  1- Doyuran Yumurta

  En İyi, Kaliteli, Organik Yumurta Markası Hangisidir?

  Doyuran Yumurta markası Samsun’da 10 dönümlük bir arazide üretim yapıyor. Köy yumurtalarının lezzetini bilirsiniz, Doyuran yumurta tükettiğiniz zaman aynı tadı alıyorsunuz.

  Sipariş alındığı takdirde tavuklardan alınan yumurtalar doğrudan paketleniyor. Doğal, lezzetli ve besin değeri yüksek bir yumurta arıyorsanız bu markayı öneririm.

  2- Mutlu Sebzeler Doğal Köy Yumurtası

  En İyi, Kaliteli, Organik Yumurta Markası Hangisidir?

  Antalya / Kepez’de üretim yapan Mutlu Sebzeler markası yumurta en iyi yumurtalar arasında. Yumurta fiyatları diğer markalara oranla biraz pahalı o da tamamen organik olmasından kaynaklanıyor. Gezen tavuk yumurtaları paketleniyor.

  3- AdaBahçe Gezen Tavuk Yumurtası

  Yine tamamen organik ve harika lezzeti olan yumurta markalarından biri. Kendi üretimleri ve Türkiye’nin birçok bölgesinden gelen organik yumurtaların satışını yapıyor.

  En İyi, Kaliteli, Organik Yumurta Markası Hangisidir?

  Anlaşmalı çiftçileriyle çalışan marka sadece doğal ve organik yumurtaları bizlerle buluşturuyor. Kimyasal yemlerden uzak duran marka tamamen organik yemleri kullanıyor. Tavuklar arpa, keçiboynuzu tozu, buğday, ayçiçek vb. bitkilerle besleniyor.

  4- Lezzetor Yumurta

  Manisa’da üretim yapıyor.. Tavuklar bu çiftlikte özgürce dolaşıyor ve yeşillikle besleniyor. Keklik, yonca vb. otlarla besleniyorlar. Yumurtalar her gün tavuklardan toplanıyor ve satışa sunuluyor.

  En İyi, Kaliteli, Organik Yumurta Markası Hangisidir?

  Lezzetli olduğu kadar besin değeri yüksek yumurtalar için ideal markalardan biri. Yine tamamen organik ve lezzetli yumurta markalarından biri.

  5- Ecovital Organik Yumurta

  En iyi yumurta markası arasında. Çiftlikte serbestçe gezebilen tavuklardan elde ediliyor yumurtalar. 0 Kodlu ve sertifikalı yumurtaları ile ön plana çıkıyor. Özenle paketlenen yumurtalar, kırılma ve çatlama riskine karşı korunuyor.

  En İyi, Kaliteli, Organik Yumurta Markası Hangisidir?

  İnternet üzerinden kolayca sipariş verebilirsiniz. Ayrıca bu yumurtalar birçok testten başarıyla geçmiş.

  6- Sepetibostan Köy Yumurtası

  Doğal ve yüksek besin değeriyle oldukça tercih ediliyor. Köy ortamında gezen ve doğal beslenen tavuklardan yumurtalar toplanıyor. Tavuklara kimyasal değil tamamen organik yemler veriliyor.. Manisa / Alaşehir’de üretim yapan marka bölgeden organik yumurtalar da topluyor.

  7- Irmaklar Organik Büyük Boy Yumurta

  63 ve 72 gr ağırlığında olan yumurtalar Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden toplanıyor. Bütün yumurtalar organik olarak toplanıyor ve sofralarınıza geliyor. Küçük, orta veya büyük boy çeşitleri ile doğal yumurta tüketebilirsiniz.

  8- Tire Organik Yumurta

  En İyi, Kaliteli, Organik Yumurta Markası Hangisidir?

  Tire Organik yumurta içeriği açısından oldukça yüksek besin değerine sahip yumurta. Sertifikalandırılmış organik tavuklar GDO'suz ve kimyasal içermeyen yemler ile (Organik soya ve Organik mısır) besleniyor ve soframıza organik olarak geliyor.

  9- Keskinoğlu Organik Yumurta

  En çok bilinen ve tüketilen yumurta markaları arasında. Hijyen kurallarına uygun olarak üretilen Keskinoğlu yumurtalarının sarısı oldukça parlak.

  En İyi, Kaliteli, Organik Yumurta Markası Hangisidir?

  Üretim sürecinde, tüm yumurtalar otomatik toplama sistemi ile yumurta işleme ünitesine taşınıyor ve yine otomatik makinelerle zar çatlağı olan ve kirli yumurtaların ayrımı yapılıyor. Modern tesislerde el değmeden paketleniyor.

  10- Memleket Çiftliği Doğal Köy Yumurtası

  Aydın ili ve köylerinden toplanan köy yumurtaları Memleket Çiftliği tarafından satılıyor. Köylerden gelen yumurtalar testlerden geçerek soframıza geliyor. Birçok çiftçiyle çalışan marka doğal ve organik ürünler konusunda oldukça başarılı. Tavuklara hiçbir müdahalede bulunmuyor ve doğal yumurtalar elde ediliyor. Özellikle çocuklarınız için gönül rahatlığı ile sofranıza taşıyabilirsiniz.

  Organik Yumurta Nedir?

  Organik yumurta hiçbir kimyasalla temas etmemiş, sadece doğal ot ve yemle beslenmiş gezen tavuklardan elde ediliyor. Bir yumurtanın organik olması için temelde şu standartlar aranıyor

  • Tavuğun beslendiği yemin veya otların hiçbir şekilde sentetik, GDO’lu (genetiği değiştirilmiş organizma), gübrelenmiş veya ilaçlanmış olmaması;
  • Yemlerin organik sertifikalı olması;
  • Tavuklara hormon, antibiyotik veya başka hiçbir ilacın enjekte edilmemesi;
  • Tavukların yetiştirildikleri alanda en az üç yıldır kimyasal ya da sentetik gübreleme yapılmamış olması;
  • Tavuk çiftliğinin sanayi bölgelerinden uzak bir ortamda bulunması.
  • Yani organik yumurtalar sağlıklı tavukların sağlıklı yumurtalarıdır.

  0 Kodlu Yumurta Nedir?

  Yumurta paketinin üzerinde 0 kodu varsa o yumurta organik yumurtadır. Yani tavuğun yetiştiriciliği ve kullandığı yem organiktir, hiçbir kimyasal barındırmadığından en sağlıklı ve tüketilmesi gereken yumurta da budur.

  En iyi zeytinyağı markaları için de linke tıklayabilirsiniz.

En İyi Kız Görüşü

 • Selam

  Yaşaıdğım yerdeki kooperatifin yumurtlarından alıyorum. Şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım, hiç bayat ürün denk gelmedi. Market rafından yumurta almam kesinlikle

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 3
 • Merhabalar canım öncelikle iyi akşamlar ve gel sana yardımcı olayım şehrin göbeğinde olman köyden yumurta alamayacağın anlamına gelmiyor eğer köyde bir tanıdığın varsa alabilirsin bunun dışında bazı organik ürün satan yerlerde de köy yumurtası oluyor gene de güvenemezsen kooperatiflerden yumurta alabilirsin benim yumurta alerjim olduğu için daha fazla bir bilgim yok maalesef

 • Merhaba

  Biz köy yumurtası alıyoruz veya köyden geliyor 🎈

 • tavuğun kümesinden aldığın

 • Yukarıdaki arkadaşımız sayesinde bende yumurta seçiminde daha dikkatli olacağım

 • Doyuran Yumurta

  • Doyuran Yumurta markası Samsun’da on dönümlük bir arazide üretim yapıyor. Bir aile işletmesi olan marka serbest gezen tavuk yumurtası ve organik köy tavuğu satışında oldukça iyi bir konumda. Doyuran Yumurta Orta M Boy 53 – 62 gr ürünü köyde yediğiniz yumurtaların lezzetini hatırlatacak kadar kaliteli. Sipariş alındığı takdirde tavuklardan alınan yumurtalar doğrudan paketleniyor. Doğal, lezzetli ve besin değeri yüksek bir yumurta arıyorsanız bu markayı tercih edebilirsiniz.


  Mutlu Sebzeler Doğal Köy Yumurtası

  • Antalya / Kepez’de üretim yapan Mutlu Sebzeler markası yumurta, kahvaltılık ürünler, taze meyve ve sebze satışı yapıyor. On bin metrekarelik bir alanda üretim yapan marka yumurta konusunda çok başarılı. Yumurta fiyatları diğer markalara oranla biraz pahalı. Ancak yumurtayı yediğinizde o muhteşem lezzeti alabilirsiniz. Tavuklar kendi alanlarında gezip besleniyor ve organik üretim yapılıyor.


  AdaBahçe Gezen Tavuk Yumurtası

  • AdaBahçe markası kendi üretimleri ve Türkiye’nin birçok bölgesinden gelen organik yumurtaların satışını yapıyor. Anlaşmalı çiftçileriyle çalışan marka sadece doğal ve organik yumurtaları tüketiciye ulaştırmaktadır. Kimyasal yemlerden uzak duran marka tamamen organik yemleri kullanıyor. Tavuklar arpa, keçiboynuzu tozu, buğday, ayçiçek vb. bitkilerle besleniyor. Son kullanım tarihleri de yumurtaların üstüne basılmaktadır.


  Lezzator Yumurta

  • Manisa’da üretim yapan Lezzetor markası elli bin metrekarelik çiftliğe sahip. Tavuklar bu çiftlikte özgürce dolaşıyor ve yeşillikle besleniyor. Tavuklar keklik, yonca vb. otları tüketmektedir. Yumurtalar her gün tavuklardan toplanıyor ve satışa sunuluyor. Lezzetli olduğu kadar besin değeri yüksek yumurtalar için ideal markalardan biri. Organik yumurta arayışındaysanız Lezzetor markasını mutlaka denemelisiniz.


  Ecovital Organik Yumurta

  • Çiftlikte serbetçe gezebilen tavuklardan elde ediliyor. 0 Kodlu ve sertifikalı yumurtaları ile öne çıkmaktadır. Özenle paketlenen yumurtalar, kırılma ve çatlama riskine karşı korunuyor. İnternet üzerinden kolayca ulaşmak mümkün. Doğal yemlerle beslenen tavukların yumurtası çeşitli testlerden geçmiştir.


  SepetiBostan Köy Yumurtası

  • Sepetibostan Köy Yumurtası, doğal ve yüksek besin değeriyle dikkat çekiyor. Köy ortamında gezen ve doğal beslenen tavuklardan yumurtalar toplanır. Tavuklara kimyasal yem yedirilmez ve gelişimlerini etkileyecek bir müdahelede bulunulmaz. Manisa / Alaşehir’de üretim yapan marka bölgeden organik yumurtalar da topluyor. Çocuklarınızın ve sevdiklerinizin sağlığı için organik yumurta tüketmeye özen göstermelisiniz.
 • Marka olarak belirtmem ama nerde organik yazısı varsa ondan alırım. Fiyatı ucuz olandan kaçarım. Her zaman için köy yumurtası bulmaya almaya çalışırım ama malesef her zaman olmuyor.