En İyi Köpek Maması Hangisi? Sizin Tercihiniz Nedir?

Arkadaşlar merhaba, kullandığınız en iyi köpek maması hangisi? Var mı öneriniz? Bir köpek sahiplenmeyi planlıyoruz ancak önden hazırlıkları yapmakta yarar var diye düşünüyorum.
0 2

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • En İyi, En Sağlıklı Köpek Maması Hangisi?

  1- Acana Grass-Fed Lamb Kuzulu Köpek Maması

  En İyi Köpek Maması Hangisi? Sizin Tercihiniz Nedir?

  Doğal beslenen kuzudan elde edilerek hazırlanmış ve katkı maddesi içermiyor. Köpeğinizin iştahla yiyebileceği lezzetli mamalardan biri. en iyi köpek mamaları arasında yer alıyor. Ayrıca besin değeri oldukça yüksek ve doyurucu. Kuzu eti, kuzu ciğeri, kuzu böbreği gibi hayvansal gıdaların haricinde zencefil kökü, balkabağı ve bezelye gibi sebzeler var içerisinde.

  2- ND Tahılsız Kuzu Etli ve Yaban Mersinli

  En İyi Köpek Maması Hangisi? Sizin Tercihiniz Nedir?

  Köpeğinizin iştahla yiyebileceği en güzel mamalardan biri. Tavuklu, etli, kuzu etli, sebzeli gibi çeşitleri var. Besin değerleri oldukça yüksek ve katkı maddesi içermiyor. Ürünlerinde %70 oranında hayvansal gıda %30 oranında sebze, mineral ve vitamin var. Köpeklerin kas ve kemiklerini güçlendiriyor. Düşük tahıllı (%20 oranında tahıl içeriyor) veya tahılsız seçenekleri var.

  3- Pro Plan Adult Digestion Lamb Kuzu Etli Köpek Maması

  En İyi Köpek Maması Hangisi? Sizin Tercihiniz Nedir?

  En iyi köpek mama markaları arasında. Pro Plan markası köpek besleyen herkesin evine bir kez de olsa giriyor. Protein ve karbonhidrat yönünden zengin olan mamalar arasında. Ayrıca deri ve tüy problemlerini büyük oranda azaltıyor. Köpeğinizde egzama, kepeklenme veya tüy dökülme sorunları varsa bu mamayı kullanabilirsiniz. 1 yaş ve üzeri köpekleriniz için kullanabilirsiniz.

  4- Hill’s Puppy Medium Healthy Development Kuzulu ve Pirinçli Orta Irk Yavru Köpek Maması

  En İyi Köpek Maması Hangisi? Sizin Tercihiniz Nedir?

  Yavru köpeklerinizin sağlıklı bir beslenme programı için tercih edebilirsiniz. İçerdiği yararlı katkılar köpeklerin sindirim sistemini desteklerken kas ve kemiklerini de geliştiriyor. Kolayca sindirilebilen mama omega 3 ve omega 6 da içeriyor. 1 ve 18 aylık köpekler için uygun. Pirinç ve kuzu eti ağırlıklı mama kurutulmuş yumurta ve pancar kökü, ketentohumu, hayvansal yağ gibi farklı bileşenler içeriyor.

  5- Milo Kuzu Etli & Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

  En İyi Köpek Maması Hangisi? Sizin Tercihiniz Nedir?

  En iyi köpek maması markaları arasında. Milo markası orta segment mamalar üretiyor. Ürünün en dikkat çekici özelliği uygun fiyatlı olması. Bu mamayı köpekler çok seviyor.. İster kendi köpeğiniz isterseniz de sokakta yaşayan köpekler için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. 1 yaş ve üstü köpekler için uygun. Kuzu eti ve pirinç ağırlık mama mısır, buğday, buğday kepeği, kurutulmuş şeker pancarı gibi tahıllar içeriyor.

  6- Orijen Regional Red Tahılsız Köpek Maması

  En İyi Köpek Maması Hangisi? Sizin Tercihiniz Nedir?

  Köpeğiniz için katkısız ve doğal bir mama arıyorsanız bu markayı öneririm. Orijen mamalarında %90 oranında protein bulunuyor ve tahılsız ya da tahıllı seçenekleri ile satılıyor. Serbest gezen kuzu ve sığır eti kullanılarak hazırlanan mamalarda köpeğinizin iştahla yiyeceği sebzeler de bulunuyor. Avrupa’da ve dünyanın birçok yerinde en kaliteli köpek maması olarak biliniyor. Köpeğin kas, kemik ve deri gelişimi için yararlı bileşenler de içeriyor.

  7- Royal Canin Shn Maxi Junior Büyük Irk Yavru Köpek Maması

  En İyi Köpek Maması Hangisi? Sizin Tercihiniz Nedir?

  En iyi köpek maması diyebilirim. En eski mama şirketlerinden biri olan Royal Canin, her köpeğin ihtiyacı ve damak tadına özel üretimler yapıyor ve bu tatlar köpekler tarafından iştahla tüketiliyor. Tahıllı, düşük tahıllı veya tahılsız seçenekleri bulunuyor. Kuru ve yaş mama seçeneklerini de tercih edebiliyorsunuz. Yüksek besin değeri ile yavru köpeklerinizin her türlü ihtiyacını karşılayabilirsiniz. İçerisinde bulunan glukozamin ve kondrotin kemik ve iskelet yapısını güçlendiriyor.

  8- Mystic Az Tahıllı Yetişkin Köpek Maması Kuzulu

  En İyi Köpek Maması Hangisi? Sizin Tercihiniz Nedir?

  Sıvılaştırılmış Taze Et Enjeksiyonu Sistemi (FMIS) ile üretildiği için köpekler tarafından sevilerek tüketiliyor. %70 oranında protein ve %30 oranında sebze / tahıl içeren Mystic yetişkin köpekler için uygun. Yerli üretim olması nedeniyle de fiyatı oldukça uygun. Köpeğinizin kemik ve diş yapısını güçlendirecek mineraller içeriyor. Omega 3 ve omega 6 içeriyor.

  9- Pro Plan Adult Sensitive Somonlu Yetişkin Köpek Maması

  En İyi Köpek Maması Hangisi? Sizin Tercihiniz Nedir?

  Proplan somonlu köpek maması, 1 ve 7 yaş arasında olan yetişkin köpekler için üretilmiş.. Proplan adult sensitive somon ve pirinçli köpek maması içeriğindeki somon ve pirinç sayesinde protein ve karbonhidrat bakımından oldukça zengin ve yüksek lezzete sahip. Ayrıca sindirilebilirliği de oldukça rahat olduğundan dolayı can dostunuz için de herhangi bir sıkıntı olmayacak.

  Gerçek somon etinden elde edilen %30 protein değeri sayesinde zenginleştirilmiş kalori oranları sayesinde güçlü ve sağlıklı kas yapısını destekliyor. Köpeğinizde oluşabilecek herhangi bir alerji riskini de azaltabilmek için, alerji etkisi oldukça az olarak bilinen somon eti, pirinç ve mısır protein kaynağı olarak kullanılmış.

  10- Brit Premium Sensitive Lamb Kuzu Etli Köpek Maması

  En İyi Köpek Maması Hangisi? Sizin Tercihiniz Nedir?

  Brit Premium kuzu etli köpek maması yenilen içeriği ve lezzeti en çok tercih edilen köpek mamalarından biri... Köpeğinizin günlük olarak alması gereken tüm besinler brit premium sensitive kuzu etli köpek maması içerisinde yer alıyor. Köpeğiniz için sağlıklı deri ve parlak tüyler vaat etmesi, sindirim sistemi hassas köpekler için tüketimi uygun olması ve kondisyon desteği sağlaması gibi maddeler yer alıyor. Gönül rahatlığı ile can dostunuza tükettirebilirsiniz.

  En iyi kedi mamaları öğrenmek için linke tıklayabilirsin.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

4 4
 • Alacağınız yavrunun ırkına göre değişir, bazı ırkların özel ihtiyaçları olabiliyor.. Ben şahsen bebekliginden itibaren proplan somonlu optiderma kullandım. Aralıkli olarak özellikle kışları acana da tercih ettim ama irkimiz gereği alerjiye yatkiniz o sebeple proplan somonlu candır 😏

 • Sadece royal canin seviyor. Mama konusunda çok denememiz oldu en son bunu kabul etti köpegim

 • Ekmek doğra üstüne su süt

 • Çalıştım şirketlerde... en iyisi şuanda hills ve royal canım dır.. rakip yok

 • Orijen. Protein oranı diğerlerinden yüksek gelişim çağlarında verebilirsiniz. Fiyatı hayli yüksek geliştiren sonra gereksiz.

 • Köpeğim yok

 • ACANA Grass Fed Lamb

 • Grass fed lab gibi birşeydi benim arkadaşının köpeğinin maması çok severek yiyordu 😋😋😋